BMW Z4 – 1000 Miglia

Przed kilkudziesięcioma laty we Włoszech odbywał się cyklicznie wyścig Tysiąca Mil – Mille Miglia. W 1940 roku BMW zajęło najlepsze miejsca: pierwsze, trzecie, piąte i szóste. Wszystko dzięki modelowi 328. Dziś, aby uczcić tamto wydarzenie koncern przygotował 99 wyjątkowych aut.

Limitowana edycja modeli Z4 skonstruowana przez włoską filię BMW wyjedzie na włoskie drogi jeszcze w tym roku. Samochód napędzany będzie silnikiem 3.0 R6 Twin-Turbo o mocy 340 KM. Pakiet stylistyczny zaczerpnięto z serii M Sports. W  samochodzie nie mogło zabraknąć elementów, które będą podkreślać jego symboliczny charakter. Chodzi rzecz jasna o czerwone emblematy z napisem 1000 oraz logiem wyścigu.

Co więcej? Otóż na przyszłego kierowcę czeka pakiet z 19-calowymi felgami w ciemnym odcieniu oraz srebrny lakier „Polaris”. Przejdźmy do wnętrza tego okolicznościowego auta. Znajdziemy tam skórzano-alcantarowe fotele, kierownicę M Sport i specjalne dywaniki podłogowe. Poza tym układ wszystkich elementów w kokpicie jest schludny i elegancki.

Nie znamy jeszcze dokładnej ceny tego modelu. Samochód ten zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 99 sztuk. Biorąc to pod uwagę, należy spodziewać się niestety dosyć wysokiej ceny auta. Dodajmy, że ten model będzie oferowane jedynie na rynku włoskim.

źródło: autokult

Co więcej? Otóż na przyszłego kierowca czeka pakiet z 19-calowymi felgami w ciemnym odcieniu i srebrny lakier „Polaris”. Przejdźmy do wnętrza tego okolicznościowego auta. Znajdziemy tam skórzano-alcantarowe fotele, kierownicę M Sport i specjalne dywaniki podłogowe. Poza tym układ wszystkich elementów w kokpicie jest schludny i elegancki.

Możesz również polubić…