Pomoc dla Japonii.

Monachium. W obliczu tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi i tsunami, do których doszło w Japonii, BMW Group pragnie okazać solidarność z ofiarami kataklizmu i zadeklarowało przekazanie wsparcia finansowego w wysokości 1 miliona euro.

Członkowie zarządu koncernu BMW są wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się w Japonii. – Jesteśmy głęboko poruszeni rozmiarem cierpienia w regionach dotkniętych kataklizmem – powiedział dr Norbert Reithofer, przewodniczący Rady Zarządzającej BMW AG. – W tym trudnym okresie myślami jesteśmy z narodem japońskim, któremu głęboko współczujemy.

Środki  zostaną rozdzielone między międzynarodową organizację non-profit „Save the Children” i Japoński Czerwony Krzyż. Fundusze przeznaczone są na pomoc psychologiczną dla dzieci, pomoc doraźną i odbudowę zniszczeń.

Ponadto pracownicy BMW Group mogą w geście solidarności z ofiarami przekazywać środki finansowe na rzecz obu kampanii.

W poniedziałek BMW Group zapewniło swoim pracownikom niemieckiego pochodzenia pracującym w Japonii możliwość powrotu do Niemiec. Około 800 lokalnych pracowników otrzymało wsparcie od firmy. BMW Group jest aktywne na rynku japońskim od ponad 30 lat. Główna siedziba sprzedaży BMW Group znajduje się w stolicy kraju – Tokio.

żródło: BMW PressClub