Regulamin forum

Używając „BMW-klub.pl” (dalej jako „my”, „nasze”, „nas”, „BMW-klub.pl”, „https://www.bmw-klub.pl/forum”), zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli na nie się nie zgadzasz, proszę, nie wchodź na „BMW-klub.pl” ani z niego nie korzystaj. Możemy zmienić te warunki i dołożymy wszelkich starań, by Cię o tym poinformować, lecz w Twoim obowiązku jest regularnie sprawdzać te warunki podczas dalszego używania „BMW-klub.pl”

Nasze forum jest oparte na skrypcie phpBB (dalej jako „oni”, „ich”, „skrypt phpBB”, „www.phpbb.com”, „Grupa phpBB”), które jest pod „Publiczną Licencją” (dalej jako „GPL”) i może zostać pobrane z www.phpbb.com. Skrypt phpBB wspomaga tylko dyskusje przez Internet, grupa phpBB nie odpowiada za to co możemy, a czego nie możemy robić. W celu uzyskania więcej informacji o phpBB odwiedź http://www.phpbb.com/.

REGULAMIN FORUM

I. Zasady ogólne

1. Forum dostępne jest bezpłatnie dla zarejestrowanych użytkowników. Klubowicze z opłaconą składką członkowską mają dostęp do dodatkowych działów forum.
2. Jeśli chcesz się przywitać zrób to w specjalnie założonym do tego celu wątku.
3. Zanim zapytasz poszukaj w wyszukiwarce. Wiele tematów było już poruszonych � bardzo prawdopodobne, że również ten który Ciebie interesuje. W większości przypadków, szybciej znajdziesz odpowiedź, niż uzyskasz odpowiedź na zadane pytanie.
4. Czytaj wątki przyklejone i ogłoszenia.
5. Jeśli forum tematyczne posiada wątek z indexem najczęściej poruszanych spraw, sprawdź najpierw czy w linkowanych wątkach nie ma rozwiązania na Twoje zagadnienie.
6. Na forum nie przeklinaj – wyrażaj się z kulturą oraz zgodnie z ogólnie przyjętymi normami dobrego wychowania. W ten sposób walczysz ze stereotypem kierowcy BMW jaki panuje w naszym kraju. Wykropkowanie przekleństwa jest również przekleństwem. Każdy z nas ma jakieś poglądy, staramy się szanować Twoje więc Ty nasze też uszanuj…
7. Na forum istnieje zakaz zamieszczania materiałów oraz linków do nich o treści erotycznej lub pornograficznej. To jest forum BMW � skupmy się na tej marce.
8. Na forum BMW Klubu Polska nie popieramy zabaw typu palenie gumy, nielegalnych wyścigów, chamskiego zachowanie na drodze, łamania przepisów ruchu drogowego itd. Wątki o treściach zawierających tego typu informacje (w tym relacje, zdjęcia, filmy) będą usuwane, a autorzy dostaną ostrzeżenia.
9. Użytkownicy forum BMW Klub Polska mogą umawiać się na spotkania i zloty jedynie w części klubowej forum. Oznacza to konieczność zapisania się do Klubu, jednak procedura zapisu jest prosta, a sam zapis możliwy dla każdego. Jednak jeśli ktoś spoza Klubu zechce się spotkać z innymi użytkownikami BMW powinien napisać o tym fakcie do jednego z Moderatorów na priv w celu zorganizowania spotkania klubowo-forumowego.
10. Zakaz wykorzystywania forum BMW Klub Polska do zakładania innych klubów czy stowarzyszeń niż BMW Klub Polska (zarówno formalnych jak i nieformalnych) oraz ich reklamowania i prowadzenia do nich naboru członków.
11. Nikt nie może pouczać, piętnować innych (w tym nowych) użytkowników Forum. Tylko https://www.bmw-klub.pl/wp-content/uploads/2023/02/content_dam_bmw_marketBMW_M_common_topics_magazine-article-pool_2022_wallpaper-update_bmw-m4-csl-mi-01.jpgistrator i moderator może zwrócić uwagę, aby poszukać odpowiedzi w archiwum. Jeśli ktoś nie chce po raz kolejny pisać tego co na forum już jest, to niech w takim temacie nie pisze nic.
12. Każda osobista kłótnia, docinki, prowokacje między użytkownikami będą kończyły się upomnieniami do zablokowania konta włącznie. Prywatne spory załatwiamy tylko na privie.
13. Jeśli masz jakieś pretensje lub skargi, czujesz że cię niesprawiedliwie potraktowano, nie pisz żadnego postu, forum to nie jest Książka skarg i zażaleń. Napisz do https://www.bmw-klub.pl/wp-content/uploads/2023/02/content_dam_bmw_marketBMW_M_common_topics_magazine-article-pool_2022_wallpaper-update_bmw-m4-csl-mi-01.jpgistratora (lub moderatora) przez PW albo e-mail, a twój problem zostanie rozpatrzony.
14. Tematy OT zamieszczone na forum BMW Klubu Polska będą usuwane.
15. Rejestrując się na forum BMW Klub Polska zgadzasz się na otrzymywanie co jakiś czas e-maila z reklamą lub informacją partnerów Klubu skierowaną do wszystkich członków forum.
16. Jeśli w swoim profilu lub w treści postu chcesz zamieścić zdjęcie proponujemy zajrzeć w tym celu na stronę www.imageshack.us. Obrazek w profilu nie może być szerszy niż 125 pikseli, natomiast w podpisie może mieć rozmiar max. 350 x 125 px. Wskazane jest aby obrazki w treści postu nie miały więcej niż 640px szerokości. Szanujmy tych którzy korzystają z internetu przez modem.
17. Zakaz zamieszczania zdjęć zawierających tzw. wiejski tuning. Na forum propagujemy jak największą oryginalność samochodów bądź tuning w wykonaniu profesjonalnych tunerów.
18. W niektórych działach forum mogą znajdować się dodatkowe wytyczne precyzujące zasady korzystania z tych działów. Należy ich przestrzegać tak samo jak tego Regulaminu.
19. Konta użytkowników którzy nie napisali nigdy żadnego postu mogą być co 6 miesięcy usuwane.
20. Administrator i Moderatorzy zawsze mają rację.
21. Za nie stosowanie się do niniejszego Regulaminu, możesz otrzymać ostrzeżenie. Za 5 ostrzeżeń otrzymasz automatycznie bana.
22. BMW Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za treść i wartość merytoryczną prezentowanych na forum wypowiedzi.

II. Zasady dotyczące pisania na forum

1. Tytuł wątku musi jednoznacznie informować o jego zawartości. Wątki o tematach typu pomocyproblem itp. będą zależnie od decyzji moderatora korygowane, blokowane lub bezpowrotnie usuwane z forum.
2. Prosimy nie zakładać wątków z pytaniami w stylu Czemu mój wątek został usunięty, a wątek użytkownika X skorygowany. Patrz punkt I.20 wyżej. Jeśli autor moderowanych postów będzie powielał swój błąd lub wyrażał pretensje do moderatorów musi się liczyć z ostrzeżeniami lub nawet banem.
3. Umieszczaj wątki w odpowiednich działach. Wątki dotyczące problemów związanych z konkretną serią proszę umieszczać na forum danej serii. W wypadku nie zastosowania się do tej reguły patrz pkt. 1 oraz 2 powyżej.
4. W treści postu opisz jak najdokładniej to czego on dotyczy. Używaj również znaków interpunkcyjnych. A wszystko to po to, aby pomagający nie musiał się domyślać o co Ci chodzi.
5. Nadużywanie wielkich liter, kolorów itp. w treści postu może wiązać się z ostrzeżeniem lub usunięciem postu. Wielkie litery, kolory, podkreślenia mają jedynie wzmocnić najistotniejsze fragmenty wypowiedzi a nie całą wypowiedź. Prosimy również o korzystanie z ogólnodostępnych programów i stron internetowych służących do korekty ortografii.
6. Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź tnij cytaty. Cytuj tylko te fragmenty wypowiedzi na które odpowiadasz.
7. Jeśli uważasz że czyjś post łamie regulamin lub jest niewłaściwy z innych powodów możesz zgłosić to moderatorowi używając przycisku ! znajdującego się w prawym górnym rogu każdego postu.
8. Nie wyciągaj wątków sprzed paru miesięcy tylko po to, aby dodać jedną nie wnoszącą nic do tematu wypowiedź.
9. Nie dopisuj odpowiedzi które nie wnoszą nic nowego do dyskusji, są powieleniem lub wyrażeniem poparcia dla poprzednich postów.
10. Nie zakładaj kilkukrotnie wątków na ten sam temat. Kontynuuj wątek już rozpoczęty.
11. Zapoznaj się z regulaminami działów, w których rozmawiasz. Znajduje się tam wiele wytycznych i wskazówek specyficznych dla danego działu.
12. Uwagi odnośnie działania technicznego forum, bądź wątpliwości związane z organizacją forum, proszę zamieszczać w dziale do tego przeznaczonym. Jakiekolwiek uwagi na w.w. tematy umieszczane w innych działach i wątkach będą skutkowały ostrzeżeniem, a w niektórych przypadkach nawet banem. Konstruktywne sugestie są mile widziane, a odnośnie ich realizacji pamiętaj o punkcie I.20 powyżej.
13. Moderator lub Admin to dobrowolna funkcja osoby należącej do BMW Klub Polska (właściciela i opiekuna tego forum), związana z chęcią pomocy w organizacji forum. Moderator ma możliwość pomagania i karania, nie obowiązek. Jeśli któryś moderator jest mniej aktywny względem innego, takie jest jego prawo i prosi się o nie rozliczanie poszczególnych osób na podstawie ich aktywności.