BMW serii 1 Coupe M jako Safty Car dla MotoGP.

Monachium. Cykl motocyklowych mistrzostw świata – MotoGP – to zarazem najbardziej popularne i spektakularne wydarzenie w świecie sportów motorowych. Marka BMW Gmbh, w wyścigi motocyklowe zaangażowana jest już ponad 13 lat. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zarówno w czasie praktyk, jak w trakcie wyścigów, BMW wprowadza  najnowszy Safty Car BMW 1M.

19 marca, BMW serii 1 M Coupe zostanie zaprezentowane jako Oficjalny Samochód Bezpieczeństwa dla MotoGP. Stanie się to na miesiąc przed światową premierą seryjnego modeli 1M. Silnik oraz układ napędowy zostały przeniesione z seryjnego modelu. Jednostka napędowa to sześciocylindrowy, rzędowy silnik M TwinPower Turbo o mocy 340 KM.

W celu zmniejszenia masy pojazdu zastosowano, między innymi; karbonową pokrywę silnika, na której widoczne są duże wloty powietrza, polikarbonowe boczne oraz tylne szyby. Zamontowano również bardzo lekki, tytanowy układ wydechowy marki  Akrapovic, który nie tylko pozwolił zaoszczędzić kilka ważnych kilogramów ale zapewnił urzekający dźwięk całej jednostce napędowej. W celu polepszenia aerodynamiki pojazdu zamontowano regulowany, tylni spojler, dyfuzory oraz kanały powietrzne, jak i dodatkowy zintegrowany przedni splitter.

We wnętrzu BMW Safty Car nie znajdziemy kompromisów, brak tylnej kanapy, klatka bezpieczeństwa czy też dwa sportowe, kubełkowe fotele, firmy Recaro, wyposażone w sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa, sportowa kierownica M obszyta alcantarą czy też gaśnica.

Specjalnie na potrzeby samochodu bezpieczeństwa skonstruowano wysoce wydajne oraz w pełni regulowane zawieszenie. Samochód wyposażono w 19 calowe koła na których znalazły się opony w rozmiarze z przód 255/35 i 285/30 z tyłu. Za kołami kryją się sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe. Nie zapomniano również o regulowanej przedniej i tylnej osi co pozwoli w pełni dostosować charakterystykę pojazdu do warunków panujących na torze.

źródło: BMW PressClub

Możesz również polubić…