Sedan o sportowym charakterze: BMW Concept M5.

Monachium. 26 lat temu BMW przedstawiło pierwszą na świecie limuzynę o osiągach wysokiej klasy samochodu sportowego, dokonując tym samym wmurowania kamienia węgielnego dla nowej kategorii samochodów. Na targach samochodowych w Szanghaju, BMW M GmbH zaprezentuje nowe spojrzenie na interpretację pojęcia sportowej limuzyny. BMW Concept M5 uosabia nieporównywalnie fascynujące połączenie – inspirowaną wyścigami technologię układu napędowego i zawieszenia z typową dla aut serii M stylistyką i połączeniem funkcjonalności i komfortu przestronnego sedana klasy premium.

Model koncepcyjny, bardzo zbliżony do egzemplarza seryjnego, posiada charakterystyczny design znany z innych aut serii M. Jego niepowtarzalny wygląd wyraża wyjątkowe możliwości – zaczynając od dużych wlotów powietrza w przedniej części nadwozia, przez potężny wygląd linii bocznej na aerodynamicznie zoptymalizowanym tyle kończąc. Jako integralna cześć typowego, harmonijnego konceptu M stylistyka pojazdu jest idealnie dostosowana do technologii układu napędowego i zawieszenia, które decydują o najwyższym poziomie dynamiki auta.

Nowo opracowana, wysokoobrotowa jednostka napędowa V8 z technologią M TwinPower Turbo znajdująca się pod maską BMW Concept M5 rozwija moc godną wysokiej klasy samochodu sportowego. Przeniesie mocy na tylne koła odbywa się za pomocą siedmio-biegowej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem M z wykorzystaniem technologii Drivelogic. Nowo zaprojektowane i opracowane elementy zawieszenia, które zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, pozwalają kierowcy w pełni korzystać z niesamowitych osiągów aby mógł doświadczyć fascynującej podróż w nowy wymiar dynamiki.

źródło: BMW PressClub Polska

Możesz również polubić…