Skocz do zawartości

Kolejny raz moc 320d - rozwiazanie problemu.


Dragster

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

problem jest krotki:

 

60km/h 4bieg i gaz, przyspiesza do 2500 nagle wskazówka chwilowego spalania z 20l opada na 10 i auto ma muła do 3000obr/min nastepnie odżywa i wszystko wraca do normy, dzieje sie tak tylko wtedy gdy gdy wciskam gaz do deski, aby zniwelowac problem musze popuscic gazu i dodawac go powoli.

 

auto sprawdzone na kompie, zero błędów, EGR czyszczony, filt powietrza wymieniony (stało sie tak na drugi dzien jak wymienilem filter poprzednim razem) wg mechaników przeplywka oki.

 

inny obiaw:

 

gaz do dechy, 1 bieg 2 bieg 3 bieg 4 bieg juz slabiej ale ciagne tak do 130km/h i 5 bieg juz nie ciągnie.

 

pozdrawiam i dlaczego nie ma błędów na kompie ?

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na 99.9% przeplywka . Kup nowa firmy MTM w PL do kupienia za 250 zl i bedzie smigac.

 

W tym aucie praktycznie nigdy nie pokaze uszkodzone przeplywki na komp. diagnostyce, mozna jedynie porownac jej parametry z dobra za pomoca np. livedaty.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99.9% przeplywka . Kup nowa firmy MTM w PL do kupienia za 250 zl i bedzie smigac.

 

W tym aucie praktycznie nigdy nie pokaze uszkodzone przeplywki na komp. diagnostyce, mozna jedynie porownac jej parametry z dobra za pomoca np. livedaty.

Witam,

Już kiedyś o to pytałem, ale bez większego odzewu... Skąd wziąć prawidłowe parametry livedaty?

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o to pytałem, ale bez większego odzewu... Skąd wziąć prawidłowe parametry livedaty?

 

W car sofcie masz wartosc oczekiwaną i odczytywaną. Mozesz porownac

 

Dzięki za odp. Wiem o oczekiwanych wartościach, tylko że one są tylko przy bodajże dwóch parametrach, jeśli się nie mylę. Zastanawiam się nad resztą.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dzieki za odp, jeszcze spotkalem sie z opinią ze pompa wtryskowa moze nie zmieniac konta wtrysku czy cos takiego, ale wole nie wyspowiadac slowa 'pompa wtryskowa'. Narzie zima i jakos przestalo mi to przeszkadzac wiec dopiero na wiosne pomysle o przeplywce.

 

pozdro

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu podobny przypadek- uzyczyłem swojej przepływki na podmiankę. Nie było poprawy.

Jednak po wstawieniu nowej i jakims programie usterka ustała.

Charakterystyczne było że od około 2300 dziura a ekonomizer nie chciał sie położyć na 3 juz!

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ROZWIAZANIE PROBLEMU

 

okazało sie, ze padł elektrozawor ten odpowiedzialny za prace turbiny, moj mechanik zamienil go z tym od egr i turbodziura znikneła, autko ciagnie na kazdym biegu az do odciecia, a turbo przestało gwizdać.

 

:D

 

pozdrawiam ALL

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej napisalem, zamieniono go z tym przy egr i po sprawie. Faktycznie ten zawor był uszkozony o czym swiadczyly pomiary przeprowadzone przez mojego mechanika (nie pytajcie jakie bo nie znam sie na elektryce). Na forum wyczytalem ze zawor przy egr moze nie dzialac prawidlowo i nie wplywa to negatywnie na prace silnika, wiecuszkodzony jest wlasnie tam a dobry przy turbinie.

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.