Skocz do zawartości

Nawiew. Gorące z przodu, letnie z tyłu.


WDmichał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem taki jak w tytule mam ustawiony nawiew na max temp z przodu leci gorące powietrze ze wszystkich nawiewów góra dół boczne no wszystkie a z tyłu ze środkowych kratek leci tylko zimne (nie mam tam regulacji ciepłe zimne tak jak na przednich kratkach), nie wiem czy tak jest fabrycznie czy cos się u mnie porąbało! A i jeszcze nawiew na nogi jak z przodu mam na max temp. to leci gorące a z tyłu takie sobie letnie. Czy to możliwe żeby tył i przód nie były zintegrowane jeśli chodzi o temperaturę nawiewu? Nie wiem co jest ale pasażerowie z tyłu nie maja za gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem w e34. W intstrukcji wyczytałem że powietrze wydobywające się z tunelu jest regulowane równiez potencjometrami koło kierowcy, ale ja mam wszedzie cieple powietrze z przodu a z tylnego nawiewu leci zimne?!?!?!? Nie mam pojecia co z tym jest - cieszę sie tylko ze jestem kierowca, a nie pasazerem siedzacym z tylu:)

----=== 0o=[][]==o0 ===----

Better than a straight six are two straight sixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e34 525 1989, ten sam objaw pytałem znajomego i mówił że to ponoć normalna sprawa(fabryczna) że na tył tunelem tylko zimne leci .Ja sie z tym pogodziłem i tak z przodu siedze :D .A ogrzewanie jest tak wydajne że po chwili z nawiewów pod fotelami i panelu środkowego cieple powietrze dociera na tył.
BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- E34 - z tylnych nawiewów na tunelu środkowym leci ZAWSZE zimne powietrze nawet, jeżeli przednie nawiewy środkowe mają regulację,

- E39 - jak wyżej, chyba, że na tylnych nawiewach jest regulacja ciepłe-zimne.

Panowie... instrukcja...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie wyczytałem informacje z instrukcji. Piszze tam że zarówno środkowe ogrzewanie jak i tylne z "tunelu" jest "Adjustable temperature fresh air" - co jednoznacznie mówi o regulacji tego nawiewu. Natomiast nawiew spod siedzeń jest zawsze "Heated fresh air" - czyli zawsze ciepłe.

Szkoda ze nie wiem jak tu zaiescic zdjęcie z tej instrukcji.

Może autor sie pomylił :roll:

----=== 0o=[][]==o0 ===----

Better than a straight six are two straight sixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie wyczytałem informacje z instrukcji. Piszze tam że zarówno środkowe ogrzewanie jak i tylne z "tunelu" jest "Adjustable temperature fresh air" - co jednoznacznie mówi o regulacji tego nawiewu. Natomiast nawiew spod siedzeń jest zawsze "Heated fresh air" - czyli zawsze ciepłe.

Szkoda ze nie wiem jak tu zaiescic zdjęcie z tej instrukcji.

Może autor sie pomylił :roll:

 

Bez urazy, ale poczytaj dokładniej, bo mam wrażenie, że poczytałeś coś nie na temat. W E34 z nawiewu na tunelu na środku z tyłu (w instrukcji nazywane "kratki świeżego powietrza") zawsze leci zimne powietrze. Nogi i szyba mają regulację, a przedni nawiew środkowy może mieć regulację na sobie w postaci pokrętła, a jeżeli nie ma takiego, to dmie z niego też tylko zimne powietrze.

 

Instrukcja E34 PL strona 52 (90 40 9 034 095):

"Pasażerowie z tyłu otwierają i kierują według potrzeby kratki w końcu konsoli środkowej. Wypływa z nich tylko powietrze świeże, albo - po włączeniu urządzenia klimatyzacyjnego - powietrze ochłodzone."

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I troszkę poszukaj ... było bardzo niedawno co nieco na ten temat :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=16932

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi już wiem ze fabrycznie leci zimne z kratek z tylu w tunelu rodkowym i nie mam tam regulacji ciepłe zimne, mimo to ze mam klimatronik. Ale czy kto może mi powiedzieć dlaczego leci mi letnie powietrze z tyłu na nogi gdy mam ustawione na max temp. i z przodu leci goršce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powietrze ma dużo dłuższą drogę i się schładza (z przodu powietrze wylatuje praktycznie wprost z nagrzewnicy).

2. Inne jest odczucie temperatury, bo powietrze nie leci prost na nogi, tylko bardziej "pod" nogi.

3. Z tyłu jest znacznie słabszy nadmuch.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.