Skocz do zawartości

ogrzewanie


slawo2552

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z ogrzewaniem . Ze środkowego tunelu (na tył) leci tylko zimne powietrze nawet jak ustawiam 25 'C . Odpowietrzałem cały układ wg. podpowiedzi ze wcześniejszych postów i nic . Nie mam webasto , silnik się nie grzeje , płyn jest , ogrzewanie z przodu działa idealnie , itp. Tak już 2 lata . Może ktoś wie gdzie zajrzeć ? Z góry dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosił bym o odpowiedz bo mam tak samo z tylnich kratek wieje tylko zimne powietrze(prubowałem różnych ustawień i nic, czy w tym tunelu jest jakaś nagrzewnica czy coś bo się nieznam), a dni są caraz zimniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to troszke jest ale to prawda - tylko zimne leci, sprawdzone za 2 autach. Ale są jeszcze kratki z tyłu w podłodze na nogi i tam podejżewam, że leci ciepłe dla pasażerów.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wersję z klimatronikiem, to z tyłu można regulować temperaturę prawym pokrętełkiem przy kratkach. Jeżeli nie masz klimatronika (moduł wentylacji/klimatyzacji na pokrętłach bez wyświetlacza), to z tyłu przez kratki tylko jest nawiew chłodnego powietrza (nie ma prawego pokrętełka). Jak chcesz ogrzać tył musisz dać mocny nawiew na nogi.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi kolegi Sebast

Mam klimatronic a nie mam prawego pokrętła . Ale jednak trochę to dziwne i nieprzyjemne w zimie jak trzeba jechać z tyłu np.500 km

Jak zwykle - teoria mija się z praktyką :) - wg instrukcji, jak jest klimatronik, to powinien być z tyłu możliwość reg. temperatury ...

Czyli pozostaje zamknięcie nawiewu z konsoli i mocniejszy nawiew na nogi.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
muiałem E34 i było to samo myslałem ze to usterka bo dziwiło mnie ze z tyłu z tunelu dmucha zimne powietrze. Auto rozgrzane z przodu cieplo dmucha a z tyłu nie. Teraz sie od was dsowiaduje ze tak miało byc. Zeby nagrzać z tyłu jak było zino trzeba byo zamknac nawiew srodkowy a z pod siedzen dmuchało ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.