Skocz do zawartości

Montaż gniazda zasilania/zapalniczki bmw e90


Nitro87

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś kumaty podpowiedzieć jak zamontować (co odkręcić itp) dodatkowe gniazdo zasilania pod wyświetlaczem klimatyzacji ?

Jak ta część w całości się nazywa i gdzie/za ile to mogę nabyć ? Szukałem na alledrogo ale nic nie znalazłem .

 

Mam wersje bez nawi z radiem fabrycznym , i pod wyświetlaczem klimy mam tylko schowek z klapką . Niestety jak gdzieś jadę i potrzebuję navi (o wideo rejestratorze nie wspomnę) to mam zasilanie jedynie w podłokietniku ale jak coś podepnę to nie mogę go zamknąć i musi być otwarty :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić na pewno schowek na wkład z zapalniczką:

 

http://realoem.com/bmw/images/diag_6qys.png

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WB71-EUR-10-2007-E92-BMW-335i&diagId=51_5722

 

Czyli obstawiam, że minimum będziesz potrzebować elementów: 12, 13, 10, 11, 28, 24 i przełożyć element nr 5 ze starego schowka.

 

Pod tym schowkiem nie ma wiązki przygotowanej, już to przerabiałem u siebie - demontowałem konsolę i tam nie było wtyczki gotowej, a więc plug and play nie będzie. Będziesz musiał się wpiąć w wiązkę, która idzie do gniazda zapalniczki w podłokietniku albo bezpośrednio do skrzynki z bezpiecznikami. Opcja pierwsza może być ciężka bo wiązka idzie pod cała konsolą, więc pewnie trzeba ją demontować. Musisz wygooglać, bo gdzieś kiedyś widziałem instrukcję gdzie się wpiąć najlepiej.

 

Co do wideorejestratora, to polecam Ci wpiąć się w gniazdo w podsufitce, które daje 12V od zapłonu. Ja mam tak u siebie, kabel wystaje 10cm z podsufitki do wideorejestratora i ten odpala się automatycznie po włączeniu silnika/wyłącza po zgaszeniu.

 

Co do niedomykania się schowka w podłokietniku... kup inną ładowarkę. Ja mam aktualnie włożoną bardzo płaską ładowarkę USB z wyjściem na 2 porty USB. Zwykłe ładowarki też można znaleźć łamane o 90 lub 45 stopni i wtedy schowek domknie się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również wersję niepalącą. Oprócz gniazda w podłokietniku mam jeszcze jedno, pod schowkiem przed pasażerem. Umieszczone do góry nogami.

Sprawdź może u siebie, bo jak jest, to szkoda roboty z doposażaniem.

 

http://s20.photobucket.com/user/xcboi02/media/mail-1.jpg.html

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tego gniazda o ktorym wspomina BartekCh nie ma, instalacja i tak powinna byc. U mnie wtyczka jest schowana za prostokątną zaślepką po lewej stronie schowka.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybkie i pomocne posty :) . Jutro z rana sprawdzę czy jest w schowku gniazdo zapalniczki bo to by rozwiązało sprawe z navi , jeśli nie ma, to będę przynajmniej wiedział czego szukać i na co się natknę czyli brak gotowego złącza . Rozwiązanie z video rejestratorem świetne , plus też taki że żaden kabel nie będzie mi wisiał na środku konsoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej,

 

mam problem innego typu, pokrywa tej zapalniczki czyli nr 5 ze zdjec powyzej jest zablokowany - najprawdopodobniej wpadl mi tam pieniazek - drobne tam trzymalam. Niestety pokrywa sie zablokowala czy ktos moze mi wyjasnic jak moge to sama rozebrac ewentualnie dostac sie do srodka malo inwazyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cała obudowa wierzchnia tunelu jest zmontowana na zatrzaski. Aby rozebrać trzeba najpierw wyciągnąć część do której mocowany jest mieszek lewarka, w tym celu pociągnąć z wyczuciem za mieszek który powinien wyjść do góry wraz ramką mocująca. Potem w powstały otwór wkładamy palce (zalecam rękawiczki bo są ostre krawędzie) i wyklikujemy ramkę do której był mocowany mieszek (na rysunku wyżej cześć oznaczona jako 3 lub 4). Następnie wymontowujemy całą górną pokrywę - prze otwór po ramce lewarka delikatnie ciągniemy od strony schowka i stopniowo w kierunku popielniczki. W zależności od rodzaju skrzyni biegów i np iDriva trzeba delikatnie odłączać kolejne przewody. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.