Skocz do zawartości

Czyszczenie + pielęgnacja skóry - czym i jak?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie do Was forumowiczów odnośnie czyszczenia oraz pielęgnacji skórzanej tapicerki. Skóra (czarna) w moim E46 nie jest jeszcze zbyt popękana ani powycierana więc nie wymaga malowania ale przydałoby się jej lekkie czyszczenie i konserwacja by obecny stan utrzymał się jak najdłużej... Przeglądając Allegro widzę masę różnych środków czyszczących ale nie chciałbym kupić jakiegoś syfu, który nie dość, że nie pomoże to jeszcze zniszczy tapicerkę. Co konkretnie moglibyście polecić?

 

Byłbym też wdzięczny za jakieś wskazówki odnośnie samego czyszczenia z racji, że po raz pierwszy zmierzę się z takim zadaniem ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dział może nie ten, miałem problem z doborem, więc moderator może przenieść do odpowiedniego ;).

 

Odnośnie skóry widziałem i czytałem ten temat:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64919

Ale skupiono się tam głównie na renowacji i malowaniu co mnie na obecny moment nie interesuje. Poszukuję dobrego preparatu do samego, zwykłego czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat i chetnie jeszcze wyslucham innych opinii.

 

Z tego co ja wyczytałem to preparaty firmy sonax lub turtle wax sa dobrymi preparatami do czyszczenia i pielegnacji skory. pisze co wyczytalem sam ich jeszcze nie stosowalem ale sie przymierzam :)

DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam spostrzeżenia kolegi, ja również próbowałem wielu preparatów a i tak najlepszy jest oryginał, skóra ładnie pachnie, jest czysta i miękka w dotyku i co najważniejsze nie świeci się jak po większości innych środków

wystarczy samo mleczko, chyba że skóra dawno nie pielęgnowana, to warto jeszcze kupić piankę do czyszczenia i wyczyścić, dopiero potem mleczko

 

ps nie kupuj na allegro w serwisie zazwyczaj jest taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na zakup produktów firmy Lexol - Cleaner + CONDITIONER, komplet 55zł. Zdam relację po czyszczeniu, jak coś będzie nie teges to chyba zainwestuję w środki BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz podawalem na allegro SUPER CHEMIA jedyny srodek dla BMW, robilem nim miljony samochodow w niemczech dla BMW i robie nim dalej w polsce, czysci skore i konserwoje nadaje elastycznosci. nr. aukcji pod nim znajdziesz mnie 629914733.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.