• Reklama

Środek do skóry

czyli sprawy ogólne dotyczące wspólnie wielu modeli BMW.

Moderator: mattiss

Środek do skóry

Postprzez _Kris_ » 17 Kwi 2009 19:48

Witam, od roku używam orginalnej pianki i mleczka do czyszczenia i konserwacji skóry z ASO BMW. Jestem z nich zadowolony, jednak chciałbym, żeby skóra sprawiała wrażenie mocno nawilżonej i miała głębię koloru na długi czas, a niestety po użyciu orginalnych preparatów z ASO skórka przez kilka godzin wygląda świetnie, a po kilku godzinach i wchłonieciu tego mleczka staje się matowa. Macie jakiś sposób na to?
_Kris_

Dołączenie: 11 Lut 2008 20:02
Miejscowość: PL

Postprzez Boggy e36 » 17 Kwi 2009 21:49

A jeśli chcesz nadać jej kolor i efekt nowej skóry to dobry jast "renoskór".
Pokrywa ubytki i wytarty kolor.
Awatar użytkownika
Boggy e36

Dołączenie: 31 Gru 2005 13:47
Miejscowość: Szczecin-Police
Moje BMW: >e46 323i 98<

Postprzez _Kris_ » 18 Kwi 2009 13:52

A nie ma jakiegoś nawilżacza, słyszałem, że nawet te najtańsze z tesco powodują, że skóra świeci się jak psu jajca. Ten środek z ASO jest idelany do wycierania zabrudzonej skóry, do jej nawilżania (skóra długo po użyciu mleczka jest bardzo przyjemna w dotyku), lecz jest matowa i wygląda wizualnie (szczególnie w słońcu) na starą i zaniedbaną, chciałbym kupić coś dodatkowo.
_Kris_

Postprzez Boggy e36 » 18 Kwi 2009 17:51

Po tych z Tesco to nie tylko skóra się świeci, spodnie też:)
A aromat preparatu umila ci jazdę przez długi czas zanim wywietrzeje.

Generalnie słyszałem że skóra w samochodzie pozytywnie reaguje na wszystko co skóra człowieka.
Np. kierownicę przecieram i natłuszczam zwykłym kremem NIVEA lub maścią z witaminą A.
Co do siedzeń to trzeba poczytać na ulotce i nie sięgać po produkty z dolnej półki niewiadomego producenta.
Może coś z STP, kiedyś używałem do podsófitki i rewelacja. :hand:
Awatar użytkownika
Boggy e36

Dołączenie: 31 Gru 2005 13:47
Miejscowość: Szczecin-Police
Moje BMW: >e46 323i 98<

Postprzez radarek » 19 Kwi 2009 12:27

Ja stosuję od kilku lat pastę na bazie wosku pszczelego - nie dość że pozostaje delikatny zapach miodu to skóra pozostaje długo nawilżona i świecąca. Nie plami ubrań i tym podobnych problemów.
radarek

Dołączenie: 14 Mar 2009 15:53
Miejscowość: podkarpacie
Moje BMW: 320i E46

Postprzez pytek » 19 Kwi 2009 13:37

radarek napisał(a):Ja stosuję od kilku lat pastę na bazie wosku pszczelego - nie dość że pozostaje delikatny zapach miodu to skóra pozostaje długo nawilżona i świecąca. Nie plami ubrań i tym podobnych problemów.

czy możesz podaj jakaś nazwę handlowa lub gdzie można taka pastę kupić ?
pytek

Dołączenie: 16 Sty 2008 20:07
Miejscowość: Szczecin
Moje BMW: E60 2004 530D

Postprzez _Kris_ » 19 Kwi 2009 13:41

radarek napisał(a):Ja stosuję od kilku lat pastę na bazie wosku pszczelego - nie dość że pozostaje delikatny zapach miodu to skóra pozostaje długo nawilżona i świecąca. Nie plami ubrań i tym podobnych problemów.

Mój znajomy używł kiedys takiego wosku, wyglądało to nieźle, jednak wszyscy oprócz kierowcy, który 3mał się kierownicy latali po całym aucie na zakrętach. :) Myślałem o tym i być może zastosuję u siebie jak nie będzie niczego innego.

js22 napisał(a):Próbowałeś tak jak pisałem, płynem do mycia naczyń?

Ten płyn do chyba bardziej do czyszczenia skóry a nie jej nawilżenia i ciężko mi się do niego przekonać jakoś. :wink: Preparaty z ASO są super i do czyszczenia i nawilżenia faktycznego skóry nadają sie znakomicie z tym, że właśnie pozostawiają skórę matową, nie wiem czy Ludwik załatwi po nich sprawę nawilżając wizualnie skórkę na długi czas.
Ostatnio edytowany przez _Kris_, 19 Kwi 2009 13:43, edytowano w sumie 1 raz
_Kris_

Postprzez radarek » 19 Kwi 2009 13:42

na początku kiedyś kupiłem w czarnej plastikowej puszce środek "Kiwi" też na bazie wosku pszczelego, teraz mam taki sprowadzany specjalny do skór. Muszę sprawdzić nazwę ale że mam ten wosk w garażu więc dopiero wieczorem napiszę.
radarek

Postprzez _roberto_ » 20 Kwi 2009 09:43

Nie no ludzie, Ludwik + Nivea do skóry to już jakiś hardcore, jeszcze pumeksu brakuje do kompletu :duh:

Ja używam Gliptone, zestaw dwuczęściowy (środek do czyszczenia + konserwacja) do jasnej skóry kosztował trochę ponad 100 zł, starczyło na 3 pełne czyszczenia skóry robione co 3 miesiące. Po takim zabiegu w moim aucie przez min. 2 m-ce pachnie świeżą skórą (jak w sklepie z ubraniami skórzanymi ;) ) no i zupełnie nie ma tematu ślizgania się po siedzeniu a wręcz przeciwnie, tyłek się do niego "klei".Skóra jest czysta i świeża (a że jest jasna to widać różnicę) ale nie świeci się jak psu jajca i dobrze, bo nie powinna ;p
Image
_roberto_

Dołączenie: 10 Maj 2007 17:31
Miejscowość: Małopolska

Postprzez _Kris_ » 20 Kwi 2009 17:02

roberto taki efekt jak u Ciebie mam stosując orginalne preparaty z ASO. Chodzi mi jednak o sprawienie, żeby skóra miała cały czas głęboki czarny kolor jak bezpośrednio po użyciu i jeszcze przed wchłonięciem mleczka przez skórkę, a nie taki matowy i ołówkowy jak mam teraz.
_Kris_

Postprzez radarek » 20 Kwi 2009 19:45

Skórę można myć (jak jest faktyczynie zabrudzona) szarym mydłem i miękką szczotką - tylko delikatnie na przetarciach aby ich nie pogłębić, Ludwiki i inne tego typu też bym odradzał. W większości preparaty do konserwacji tapicerek skórzanych zawierają wosk pszczeli jedne więcej drugie mniej. Skóra nie świeci jak "psu jajca" jak to określił Roberto tylko ma połysk taki jak powinna mieć skóra.
Sorry miałe sprawdzić nazwę mojego preparatu ale znowu zapomniałem, za opakowanie 450g dałem jakieś 50 PLN - 2 lata temu :twisted2: pozostało jeszcze jakieś 1l3 opakowania :dance:
radarek

Postprzez menell » 22 Kwi 2009 18:01

Mam podobny problem jak kolega kris.
Mam czarna skore tzw kubelki recaro i wole jak jest miekka i blyszczaca.
Po wiekszosci preparatow skora jest odswiezona, pachnaca ale raczej matowa, nawet po przepolerowaniu. Czasami uda sie blyszczacy efekt ale na krotko.

Co powiecie na ten preparat :

http://moto.allegro.pl/item615712241_pa ... valet.html

Jest podobno z tym woskiem pszczelim.

I cos takiego jeszcze znalazlem:

http://moto.allegro.pl/item611563055_tl ... gnuje.html

Wiem ze zaraz doczepicie sie do zbyt niskich cen, ale nie zawsze co tanie musi byc zle, i na odwrot..co drogie to najlepsze.
Awatar użytkownika
menell

Dołączenie: 16 Wrz 2005 21:58
Miejscowość: Stolica
Moje BMW: E36 Touring & E36 Compact

Następna

Powróć do Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości