E39 540i ’99

Swoją opowieść o mojej przygodzie z samochodami BMW zacznę tak jak większość Klubowiczów: samochody BMW podobały mi się od zawsze, dopiero jednak w zeszłym roku (2002 gdyby ktoś już zapomniał :) ) stałem się posiadaczem jednego z nich.

Można powiedzieć, że od razu ruszyłem na głęboką wodę, ponieważ kupiłem model E39 z silnikiem 4.4 l i manualną 6 biegową skrzynią. Samochód ten został wyprodukowany w 1999 r., wyposażony jest w 6 pp., ksenonowe reflektory, sportowe siedzenia, dwustrefową klimatyzację, pełną elektrykę (wraz z szyberdachem), czujnik deszczu. Zawieszenie zostało obniżone przez poprzedniego właściciela. Latem jeżdżę na felgach 17″ (opony TOYO), a zimą felgi 16″ i opony GOODYEAR.

Od momentu zakupu zmienił się troszeczkę wygląd mojego samochodu. Oryginalna kierownica, gałka zmiany biegów i przedni zderzak zostały zastąpione nowymi pochodzącymi z modelu M5. Lusterka, „nerka” oraz nakładki na pedały wyprodukował HAMANN. Jeżeli ktoś jest ciekaw jak samochód wyglądał przed tymi zmianami polecam film „E=mc2” (poprzedni właściciel wypożyczył go do tego filmu).

Teraz troszeczkę o wrażeniach z jazdy. Pierwsze 2 miesiące to istny horror, na nowo musiałem się uczyć prowadzić!! Teraz po kilkunastu miesiącach z 540 mogę powiedzieć, że jest to samochód prawie idealny: szybki, komfortowy, bezpieczny – po prostu rewelacja.

Andrzej

Add a Comment