BMW Klub Polska BMW Klub Polska

Newsy

Co w Klubie w 2015?

dodano:
14 maja 2015

W roku 2015 będą miały miejsca dwa główne eventy klubowe:

4 lipca 2015 na obiekcie Motopark Ułęż odbędzie się Oficjalny Zlot Forum BMW Klubu Polska 2015. To już trzecia edycja imprezy zorganizowanej z myślą o ogromnej społeczności forum naszego klubu. W ubiegłym roku frekwencja dopisała – w tym może być tylko lepiej.

Więcej informacji na temat zlotu znajdziecie tutaj:
http://www.bmw-klub.pl/zlotforum
Rejestracja:
http://www.bmw-klub.pl/zlotforum/rejestracja

Oprócz zlotu w Ułężu odbędzie się również spotkanie BMW Klubu Polska w Kotlinie Kłodzkiej. Zlot odbędzie się jesienią. Wkrótce więcej szczegółów na temat Spotkania.

Poza tematami czysto zlotowymi trwają pracę nad poprawą działania klubowej witryny internetowej oraz reorganizacją i wprowadzeniem zmian na forum ułatwiającym korzystanie z forum i rozszerzający możliwości użytkowników.

Więcej informacji już wkrótce.

NOWY BMW serii 3GT W KATOWICACH

dodano:
27 czerwca 2013

W połowie czerwca 2013 odbyła się kolejna premiera najbardziej szanowanej marki świata – NOWEGO BMW serii 3GT. Wydarzenie miało miejsce przy okazji imprezy „Bawaria Motors dla Najmłodszych” w salonie BMW Bawaria Motors Katowice.
Nowa „TRÓJKA” to efektowna koncepcja poszukująca harmonii pomiędzy przestrzenią, komfortem a interesującym designem. Karoseria BMW serii 3 Gran Turismo w fascynujący sposób łączy dynamiczne kontury z elegancją coupe. Zaskakuje przy tym przestrzeń i komfort oferowany przez ten model. Należy zwrócić uwagę na płytę podłogową, którą wydłużono o 11 cm, dzięki czemu pasażerowie przede wszystkim z tyłu mają więcej miejsca na nogi. Nadwozie wydłużono o aż o 20 cm a linia dachu biegnie wyżej w stosunku do BMW serii 3 limuzuny o 8cm. Taka konstrukcja ułatwi nam np. zapinanie naszej pociechy w foteliku.
Najwyższy komfort i panoramiczny widok ze wszystkich miejsc. Kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się wyjątkowo przestronnym wnętrzem i podwyższoną pozycją siedzenia.
Wypad nad morze, weekendowe zakupy czy wyjazd na długi urlop: niezależnie od tego, co planujesz, BMW serii 3 Gran Turismo bez trudu sprosta zadaniu. Inteligentnie zaprojektowany bagażnik jest tak wszechstronny, że oferuje odpowiednie rozwiązanie na każdą okazję. Funkcja cargo umożliwia stopniową zmianę nachylenia oparć tylnych siedzeń i zwiększenie 520-litrowego bagażnika nawet o 33 dodatkowe litry. Możliwość składania kanapy tylnej dzielonej w proporcjach 40 : 20 : 40 pozwala zwiększyć tę pojemność do maksymalnie 1600 l.
Nowe BMW serii 3GT to mnóstwo miejsca na indywidualność !

Rekin z Bawarii

dodano:
27 maja 2013

144 samochody zabytkowe oraz youngtimery stanęły w tym roku na starcie zawodów Classicauto Cup na Torze w Kielcach w Miedzianej Górze, których organizatorem było wydawnictwo Classicauto. Najstarszy samochód sięgał jeszcze lat 60! Tor w Kielcach jest legendą polskiego motorsportu. Zawody były podzielone na cztery grupy dla który prowadzona była oddzielna klasyfikacja – generalna oraz w klasach pojemnościowych. „Chętnie wspieramy tego typu przedsięwzięcia a przede wszystkim naszych pracowników, którzy mają motoryzacyjną pasję. W tegorocznym Classicauto Cup nasz kolega, Jerzy Nowakowski wraz ze swoim fantastycznym BMW 2002Tii z 1972 roku, zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji pojemnościowej 2-2000, oraz piąte w grupie generalnej! Jesteśmy dumni z jego osiągnięć i zamierzamy dalej wspierać jego zamiłowanie do samochodów, tym bardziej, że Classicauto Cup była dla Jerzego rozgrzewką przed Górskimi Samochodowymi Mistrzostwami Polski w Załużu, gdzie również zaprezentował swoją wyścigówkę – BMW 2002 tii.” – mówi Mikołaj Małecki Dyrektor Zarządzający Bawaria Motors Sp z o.o.

Natomiast 17-19 maja odbyły się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Załużu. Ideą wyścigów jest rajd Samochodowy na terenach mocno pofałdowanych, krętych czy też wzniesieniach. Zawodnicy byli podzieleni na klasy wg pojemności i stopnia modyfikacji pojazdu. Trasa przebiegała od Wujskich do Tyrawy Wołoskiej. Jak co roku pojawiło się sporo fantastycznych samochodów – w tym roku w zawodach wzięło udział 81 pojazdów. Mnóstwo emocji, niezapomnianych przygód a na mecie nieopisana satysfakcja. Tak w skrócie można opisać to co ma miejsce co roku podczas tego typu zawodów. Po dwóch sezonach przerwy Jurek Nowakowski wrócił na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jego debiut był jak najbardziej udany – pokazywały to wyniki jakie osiągał na trasie. Z każdym podjazdem osiągany czas był coraz lepszy, od niejednego mocniejszego auta. Dzięki temu w sobotę oraz w niedzielę wygrał z dużą przewagą w grupie samochodów HS/I.” – mówi Mikołaj Małecki Dyrektor Zarządzający Bawaria Motors Sp z o.o.

BMW NAJBARDZIEJ SZANOWANĄ MARKĄ NA ŚWIECIE!

dodano:
23 kwietnia 2013

 

Według najnowszych badań amerykańskiego Reputation Institute – renomowanej firmy badawczej i konsultingowej, najlepszą reputacją na świecie może poszczycić się niemiecki koncern motoryzacyjny BMW.

Już po raz drugi BMW zwyciężyło w odbywającym się co roku rankingu firmy Reputation Institute i zostało uznane za najbardziej szanowaną firmę świata. Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o wywiady z konsumentami – przeprowadzono ich 55000 w 15 krajach Europy. Co więcej, niemiecka firma jako jedyna znalazła się w pierwszej piątce we wszystkich siedmiu kategoriach, na podstawie których oceniano reputację marek pod względem środowiska pracy, zarządzania, obywatelskiej postawy, wyników finansowych, przywództwa, produktów, usług oraz innowacyjności.

Receptą na sukces jest przede wszystkim konsekwentna polityka zarządzania skierowana na ciągły rozwój, oraz dbałość nie tylko o potrzeby klienta ale również pracowników. Zadowoleni pracownicy, którzy wykonują swoją pracę z pasją i przyjemnością przyczyniają się również w znaczny sposób do rozwoju firmy. Marka BMW jest dla ludzi aktywnych, dążących do realizacji swoich marzeń. Jako autoryzowany Dealer BMW staramy się w tym pomagać organizując lokalnie liczne przedsięwzięcia społeczno-kulturalne, sportowe czy też motoryzacyjne. Dbamy o to by klienci darzyli nas zaufaniem i zawsze wychodzili z salonu zadowoleni. ” – mówi Mikołaj Małecki Dyrektor Zarządzający Bawaria Motors.

Nadchodzi nowe BMW!

dodano:
16 kwietnia 2013

 

8 kwietnia b.r. wystartowała rozbudowa salonu BMW i MINI Bawaria Motors przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Powstanie całkiem nowy, obszerniejszy niż do tej pory salon BMW oraz dwupiętrowy Black box dla miłośników samochodów MINI. Nowe BMW to nie tylko nowy salon Bawarii Motors, ale również trzy premiery nowych modeli BMW (BMW serii 3 GT, nowego BMW X5 oraz zupełnie nowej serii 4). Podczas rozbudowy salonu, obsługa klientów będzie przebiegała tak sprawnie jak dotychczas. Zmianom wraz z postępem prac podlegać będzie układ wewnątrz salonu jak i organizacja wjazdu/parkingu.

W dzień rozpoczęcia przebudowy salonu – 8.04 rozpoczęła się również nowa promocja – wszyscy Klienci mogą bezpłatnie skorzystać z dezynfekcji klimatyzacji!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nowebmw.pl

DOBRY POCZĄTEK ROKU DLA BMW

dodano:
28 marca 2013

 

Marka BMW zanotowała wzrost sprzedaży wśród marek Premium w styczniu oraz lutym na poziomie 11% względem 2012 roku. Najczęściej klienci wybierają pojazdy typu SUV z napędem xDrive – model X3 oraz X5. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również BMW serii 5 oraz X1. „ O wyborze pojazdów najczęściej decydują takie cechy auta jak funkcjonalność, przestronność, komfort i oczywiście cena. Model X3 cieszy się największym powodzeniem ze względu na znaczne podobieństwo do modelu X5, które jest już w wyższej cenie. Zbliża się sezon wiosenny, a to wpływa na zainteresowanie klientów modelami typu Cabrio. Tutaj najczęściej klienci wybierają BMW Z4, oraz BMW 650 CABRIO. Najwięcej sprzedaje się pojazdów nowych, chociaż dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się program Premium Selection, czyli pojazdy, których wiek nie przekroczył 12 miesięcy, oraz z bardzo małym przebiegiem.”- mówi Janusz Mikołajski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Na znaczne przyspieszenie w sprzedaży już na początku roku miała znaczenie również sprzedaż flotowa. Coraz więcej firm podwyższa klasę samochodów służbowych, decydując się na zakup marek Premium dla swoich pracowników. Wpływa to na zadowolenie pracowników i niezaprzeczalnie jest jednym z benefitów.

Najczęstszym ze sposobów finansowania pojazdów przez klientów jest fabryczny leasing BMW – Financial Services. Dużym zainteresowaniem cieszy się również wynajem długoterminowy, rzadko klienci kupują za gotówkę. Marka BMW skierowana jest do osób z pasją, energią, doceniających najnowsze technologie, wygodę i nowoczesny design. Poprzeczka pod względem planowanej sprzedaży na ten rok została podniesiona w stosunku do roku 2012 – zamierzamy jej sprostać, gdyż kryzys nam nie straszny.” – dodaje Janusz Mikołajski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

ZADZIORNY MINI PACEMAN JUŻ W POLSKICH SALONACH!

dodano:
26 marca 2013

 

6 marca w Hotelu Natura Residence**** Business&SPA w Siewierzu odbył się premierowy pokaz MINI Paceman. Zadziorny szlif oraz innowacyjne rozwiązania nowego członka rodziny MINI są już na wyciągnięcie naszej ręki!

Premiera samochodu odbyła się podczas imprezy „I love design – MINI znaczy maxi” w Hotelu Natura Residence**** w Siewierzu m.in. dla klientów firmy MINI Bawaria Motors Katowice. Gwiazda wieczoru prezentowała się znakomicie nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim technicznym. Nowy design MINI Paceman symbolizuje przede wszystkim dynamikę, sportowy charakter i drapieżność. Niezaprzeczalnym atutem jest również to, że pojazd jak na trzydrzwiowe MINI prezentuje bardzo przestronne i wygodne wnętrze. Nowy model wzbudza ogromne emocje, ponieważ wyznacza stylistyką zupełnie nowe trendy w gamie pojazdów MINI a mianowicie Sport Activity Coupe – SAC. Przeznaczony jest na pewno dla osób aktywnych i poszukujących emocji. Wnętrze nowego MINI Paceman jest zaprojektowane z dużym smakiem i przede wszystkim utworzone tak, by dawało nie tylko poczucie komfortu ale również przyjemność obcowania z nowoczesnym designem. Nowy MINI Pacemna dostępny jest w wersjach z dynamicznym silnikiem o mocach do 218 KM. Na życzenie otrzymamy napęd na cztery koła ALL4.

Wieczór był pełen niespodzianek – począwszy od samego iście artystycznego przedstawienia nowego modelu MINI, poprzez konkurs z niespodziankami – gdzie główną nagrodą był weekend z naszą motoryzacyjną gwiazdą wieczoru. Partnerami wieczoru byli : Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Dębowe Tarasy, BoConcept, TV DOMO+, magazyn BE.

Nowy MINI PACEMAN już w salonie. Dealer MINI Bawaria Motors Katowice zaprasza.

Nie kupuj kota w worku!

dodano:
27 lutego 2013

 

Przegląd gwarancyjny zakupionego pojazdu wykonywany w ASO ma wiele zalet, natomiast czy przed kupnem używanego samochodu warto również odwiedzić Autoryzowanego Dealera?

Autoryzowany Dealer przyciąga swoich klientów jakością, pewnością wykonania i standardem usług. Przegląd ASO pozwala utrzymać gwarancję pojazdu, zachować historię serwisową, która ma znaczenie przy odsprzedaży samochodu, czy też wykonać naprawy w ramach akcji serwisowych. Wszystkie te czynności dotyczą już zakupionego przez nas pojazdu, ale pamiętajmy, że taki przegląd ma również sens przed zakupem auta.

Niestety książka serwisowa nie zawsze jest dowodem na rzeczywisty kilometraż pojazdu. W Internecie bez problemu znajdziemy oferty sprzedaży oryginalnych, niewypełnionych książeczek serwisowych do większości popularnych aut, co więcej, z różnych krajów. ”Przegląd w ASO uchroni nas przez kupnem „kota w worku”. Kiedy zdecydujemy się na drogi samochód, zachęcam do sprawdzenia jego stanu a przede wszystkim pochodzenia u Autoryzowanego Dealera. Na miejscu sprawdzamy dokładnie pojazd oraz rzeczywisty jego przebieg. Pojazdy marki BMW są w znacznym stopniu oparte na elektronice – na sterowniku czy też kluczu zapisywana jest dokładnie kompletna historia pojazdu – nie jest się w stanie tego oszukać i usunąć rzeczywistą ilość przejechanych kilometrów przez pojazd. Ponadto sprawdzamy również czy pojazd nie uczestniczył wcześniej w kolizji – czy powłoka lakiernicza jest oryginalna, przy pomocy czujnika grubości a przede wszystkim czy nie był kradziony. Dla bezpieczeństwa pofatygujmy się i przed kupnem odwiedźmy ASO, aby spać spokojnie i nie martwić o wcześniejsze pochodzenie naszego pojazdu.” – mówi Michał Cigorin, Dyrektor Obsługi Posprzedażnej.

Do zakupu samochodu trzeba przede wszystkim podchodzić bez emocji i zawsze przeprowadzać oględziny w towarzystwie osoby niezainteresowanej – najlepiej znającej się na mechanice i naprawach blacharsko-lakierniczych, a już idealnym rozwiązaniem jest odwiedzenie Autoryzowanego Dealera.

Bawaria Motors z nagrodami!

dodano:
29 stycznia 2013

2012 rok zakończył się pięcioma ważnymi nagrodami dla Grupy Bawaria Motors. Warszawski oddział Bawaria Motors otrzymał dwa bardzo ważne wyróżnienia: Dealer Flotowy Roku oraz Dealer Roku MINI za największą sprzedaż. Natomiast Bawaria Motors Katowice zdobyła trzy nagrody – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sprzedaży samochodów marki BMW – Number One in Customer Satisfaction konkursu Excellence in Sales 2012, Dealer Roku MINI 2012 oraz Dealer Roku BMW Financial Services.

Konkurs Excellence In Sales 2012 ma miejsce po raz czwarty. Kategorie konkursowe nawiązują do tematów ważnych dla salonów samochodowych, związanych ze sprzedażą i zawierają takie kategorie jak: zadowolenie klienta, sprzedaż nowych samochodów, obsługa posprzedażowa, oraz zrównoważone zarządzanie w środowisku salonu samochodowego. W przedsięwzięciu biorą udział dealerzy z całego świata zajmujący się sprzedażą BMW i MINI – zatem konkurencja jest bardzo silna. Pierwszy etap selekcji odbywał się na poziomie krajowym. BMW Group Polska przyznała nagrodę Number One in Customer Satisfaction dealerowi BMW Bawaria Motors w Katowicach. Wyróżnienie dotyczy szeroko rozumianego zadowolenia klientów z obsługi w salonie, doradztwa oraz indywidualnego względem nich podejścia. Ważnym aspektem jest również zaspokajanie oczekiwań klientów, a co więcej – nawet wykraczanie poza nie. Poza tym istotne znaczenie ma również oferowanie możliwie najbardziej wyjątkowych doznań związanych z marką.
Kolejnym etapem konkursu jest selekcja na poziomie międzynarodowym. Wyłonionym zwycięzcom zostanie wręczone wyróżnienie podczas ekskluzywnej ceremonii w Monachium, przez członków zarządu BMW Group oraz patrona konkursu którym jest Ian Robertson.
Nagroda jaką otrzymał katowicki oddział Bawaria Motors – Dealer Roku BMW Financial Services przyznana przez BMW Financial Services Polska, to wyróżnienie za najlepsze wyniki w sprzedaży produktów finansowych pod względem ilości kontraktów w roku 2012.
Salon Bawaria Motors w Katowicach został dodatkowo wyróżniony tytułem Dealer Roku MINI 2012 trzeci rok z rzędu.

Witamy na stronie BMW KLUB POLSKA

dodano:
18 stycznia 2013

Możecie podzielić się tu doświadczeniami i korzystać z bogatej wiedzy  największego forum BMW w Polsce .

Forum jest publiczne ma służyć wszystkim posiadaczom marki BMW.

Ponieważ z naszego forum korzysta  kilkadziesiąt tysięcy  użytkowników , proszę o dokładne zapoznanie się , kulturę wypowiedzi oraz  przestrzeganie ustalonych tam zasad .

Rok 2013 zapowiada się ciekawie dla członków naszego stowarzyszenia .

W lutym planujemy zimowy trening sportowej jazdy po lodzie . W maju dla naszych klubowiczów organizujemy Powitanie Wiosny – wiosenne ściganie na Lotnisku w Ułężu .

Jesienią spotkamy się na treningu sportowej jazdy i pod okiem naszych klubowych zawodników amatorzy będą mogli doskonalić techniki jazdy .

Prawdziwych miłośników marki zapraszamy do uzyskania członkostwa w 2013 rok w naszym klubie .

Prezes Stowarzyszenia BMW KLUB POLSKA

Mariusz Dębski

BMW Concept 4 Coupe: więcej elegancji, dynamiki i indywidualizmu

dodano:
18 stycznia 2013

BMW Concept 4 Coupe, który będzie miał swoją światową premierę właśnie w Detroit, pozwoli na wczesne spojrzenie w przyszłość średniej wielkości samochodu sportowego z nadwoziem coupe. Jego elegancja opisana płynnie poprowadzonymi liniami nadwozia i wzmocniona atletyczną formą stanowi uosobienie estetyki i dynamiki, jakich szukają nabywcy samochodów z segmentu premium. Dla BMW taki styl to także wyraz aspiracji wytyczania trendów na globalnym rynku.

Nowy BMW Concept 4 Coupe jest zauważalnie większy od BMW 3 Coupe pod względem długości, szerokości i rozstawu osi, ale przy tym ma wyraźnie niżej poprowadzoną linię dachu.  Warto jednak pamiętać, że „czwórka” będzie czymś znacznie ważniejszym, niż tylko kolejnym modelem. Samochód ten osiąga nowy poziom sportowej dynamiki, a przez swoją ekskluzywność odróżnia się od całej rodziny samochodów BMW 3.

Atrakcyjnie zaprojektowane wnętrze pociąga luksusem, z wyszukanymi detalami i wykwintnymi materiałami zajmującymi centralne miejsce w kabinie. Tutaj znów BMW Concept 4 Coupe pokazuje paletę cech, które podkreślają determinację marki BMW w wytrwałym dążeniu do samochodowej doskonałości.

BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie

dodano:
18 stycznia 2013

Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami estetycznymi. Dodatkowe miejsce we wnętrzu czterodrzwiowego coupe pozwala dwóm pasażerom podróżującym z tyłu cieszyć się przestrzenią rzadko dostępną w tak rasowych samochodach.

Imponujący potencjał BMW M6 Gran Coupe jest oczywisty już od pierwszego spojrzenia na samochód. Dobrze znany design modeli M podkreślono szczególną stylizacją na zewnątrz i we wnętrzu samochodu. Przykładowo skórzana tapicerka oraz sportowe siedzenia M ze zintegrowanymi prowadnicami pasów bezpieczeństwa nadają ton luksusowemu wnętrzu tego samochodu.

Pod maską znajduje się silnik V8 z technologią M TwinPower Turbo rozwijający 412 kW / 560 KM i maksymalny moment obrotowy 680 Nm. Ta imponująca moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej dwusprzęgłowej przekładni M z funkcją Drivelogic. Inne podnoszące puls rozwiązania zastosowane w tym samochodzie, to aktywny mechanizm różnicowy M dla tylnej osi, podwozie dostosowane do specyfiki i wymogów samochodu M, hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego o zmiennym przełożeniu i wysoko wydajny system hamulcowy z kompozytowymi tarczami.

BMW wspiera Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

dodano:
12 stycznia 2012

Londyn. Koncern BMW zapewni organizatorom Igrzysk Olimpijskich w Londynie 400 rowerów i ponad 4000 pojazdów, w tym samochody z silnikami wysokoprężnymi, hybrydowymi i elektrycznymi. Komitet Organizacyjny Olimpiady w Londynie dokonał wyboru modeli, które spełnią rożne potrzeby operacyjne igrzysk, a także odpowiadają restrykcyjnym wymogom dotyczącym spalania i emisji CO2. Swoją premierę w Londynie będzie mieć także innowacyjny model roweru – BMW Padelec.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Poruszająca elegancja. BMW serii 6 Gran Coupé.

dodano:
11 stycznia 2012

Stylistyka: atletyczna elegancja i ekskluzywny szlif.

W BMW serii 6 Gran Coupé harmonijnie połączono estetykę z dynamiką, tworząc całkowicie oryginalną, fascynującą osobowość produktu. Przy typowych dla BMW proporcjach czterodrzwiowe nadwozie prezentuje się nadzwyczaj płasko i sportowo. Proporcje zdominowane są przez długą, mocno wyprofilowaną maskę silnika, szeroki, dodający elegancji rozstaw osi, cofniętą kabinę, a także nowe podejście do stylistyki trójbryłowego nadwozia. Niewielka wysokość pojazdu oraz płasko opadająca do tyłu linia dachu sprawiają ponadto, że BMW serii 6 Gran Coupé wyznacza nowe standardy w zakresie estetyki pojazdu czterodrzwiowego.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Zima z BMW.

dodano:
21 grudnia 2011

Warszawa. BMW dla fanów marki i białego szaleństwa przygotowało specjalne, zimowe atrakcje. W największych polskich ośrodkach narciarskich odbędą się jazdy testowe samochodami BMW z systemem xDrive, a amatorzy gry w polo będą mogli wziąć udział w wyjątkowym widowisku, jakim jest turniej polo na śniegu.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Nowa Era!! Rozpoczęto produkcję nowej serii 3!!

dodano:
28 października 2011

Uruchomienie produkcji szóstej generacji BMW serii 3 oznacza początek nowej ery w fabryce w Monachium. BMW serii 3 jest najważniejszym i najlepiej się sprzedającym modelem z grupy BMW. Seria 3 jest liderem w segmencie Premium. Aby zapewnić każdemu modelowi 6 generacji nieskazitelność jakość, BMW zainwestowało w fabrykę ponad 500 mln euro. Produkcja modelu zagwarantuję pracę dla 9000 pracownikom z Monachium.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW serii 5 – ogromny sukcesem na polskim rynku.

dodano:
19 października 2011

Warszawa. Nowe BMW Serii 5 od momentu wprowadzenia na rynek w marcu ubiegłego roku zyskało pozycje lidera sprzedaży w swoim segmencie klasy premium na polskim rynku. Do dnia dzisiejszego sprzedano 1369 sztuk BMW serii 5 Limuzyna oraz Touring, który dołączył do limuzyny we wrześniu ubiegłego roku. Sprzedaż 898 pojazdów serii 5 w okresie styczeń – październik 2011 roku stanowi 22% całkowitej sprzedaży samochodów marki BMW.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Jazz Club po nowojorsku.

dodano:
19 października 2011

Warszawa. Michał Urbaniak zaprosił na jedyny koncert 16 października w Warszawie sławy nowojorskiej sceny jazzowej. W Teatrze Wielkim zagrali: Tom Browne – jeden z największych trębaczy muzyki jazzowo-funkowej; Don Blackman – legendarny nowojorski pianista i wokalista soulowy; Troy Miller – perkusista, Femi Temowo i Otto Williams – gitarzyści, wszyscy trzej grający m.in. z Amy Winehouse. Na scenie pojawiła się także charyzmatyczna śpiewaczka gospel, Ladora Knight, a niespodzianką była Monika Borzym – młodziutka polska wokalistka studiująca za oceanem i debiutująca albumem nagranym właśnie w Nowym Jorku.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW na 64 edycji Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA 2011).

dodano:
3 września 2011

Światowa premiera F10 M5.

Nowe BMW M5 łączy w sobie technologię samochodu sportowego oraz komfort i suwerennej limuzyny z segmentu premium.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW na 64 edycji Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA 2011).

dodano:
3 września 2011

Na tegorocznych Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie BMW przygotowało kilka niespodzianek. Wśród światowych premier znajdziemy między innymi koncepcyjne model „i”. Premierowe pojazdy przedstawimy w kilku częściach … o to pierwsza z nich.

Światowa premiera: BMW  i3 Concept oraz BMW i8 Concept.


Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW serii 1 Sport Line

dodano:
14 lipca 2011

Przedstawiamy kilka najnowszych zdjęć BMW serii 1 w wersji Sport Line.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Miłość od pierwszego rozłożenia …

dodano:
12 lipca 2011

Mayerhofen, lipec 2011. Zanim stałem się miłośnikiem BMW jedyne co kojarzyło mi się z ta marka to E36. Jak większość z nas, niezbyt przychylnie wypowiadałem się na ten temat głównie, ze względu na zepsuty wizerunek tego samochodu przez wielu jego użytkowników. Kiedy dostrzegłem, ze na rynku są inne „3” zapragnąłem E30. Zauroczenie nie trwało zbyt długo, gdyż widziałem się już E46, najlepiej w 330i, o kombi nie wspominając. Pomimo, ze na rynku już od dłuższego czasu były „edziewiećdziesiątki” stwierdziłem, ze jeżeli ma być „3” to tylko E46. Obecna modele nie wzbudziły mojego entuzjazmu, niby były ładne ale brakowało im tego „czegoś”.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Zlot BMW Klub Litwa – 2011

dodano:
25 czerwca 2011

Litwa. 11 czerwca 2011. Od dłuższego czasu w naszym klubowym towarzystwie słyszałem wiele ciekawych opowieści o zlotach poza granicami Polski. Pod koniec maja otrzymaliśmy zaproszenie od naszego zaprzyjaźnionego klubu z Litwy. Do przejechania niecałe 450 km, odległość niezbyt duża więc jedziemy, tym bardziej, że Litwini wynajęli tor pod Kownem.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Nowe logo klubowe

dodano:
16 czerwca 2011

W związku z nowymi wytycznymi BMW Club Europe, wprowadzającymi ujednolicony wzór loga klubowego, pragniemy zaprezentować nowe logo BMW Klub Polska.

Nowe BMW serii 1.

dodano:
5 czerwca 2011

Druga generacja tego pionierskiego kompaktu z klasy premium ujrzała światło dzienne. Zmiany w aucie to nie jedynie zmiany kosmetyczne. Samochodów mocno urósł, jest dłuższy o 85 mm, szerszy o 35 mm. Nowy model jest jeszcze bardziej sportowy i ekonomiczny niż wcześniej, wnętrze bardziej komfortowe i przestronne. Samochód ten to unikalne połączenie użyteczności, estetyki i innowacyjnych technologii. Najważniejsze jednak, że zachowano to z czego słynie marka BMW, czyli napęd na tylną oś. Przeczytaj resztę tego wpisu »

Prestiżowe nagrody Engine of the Year Award 2011 rozdane – cztery wyróżnienia dla BMW Group.

dodano:
20 maja 2011

Odnosząc poczwórne zwycięstwo w tegorocznej edycji International Engine of the Year Award firma BMW Group powtórzyła zeszłoroczny sukces i jednocześnie potwierdziła, iż odnosi największe sukcesy wśród wszystkich producentów samochodów biorących udział w tym konkursie. Cztero, sześcio- i ośmiocylindrowe jednostki benzynowe oraz wysokoprężne triumfowały w swoich klasach pojemnościowych. Silniki te montowane są w wielu dostępnych obecnie na rynku modelach BMW oraz MINI.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Asystent skrętu w lewo – bezpieczne skręcanie w lewo dzięki wykrywaniu nadjeżdżających pojazdów.

dodano:
20 maja 2011

Monachium. Jak podaje niemiecki Federalny Urząd Statystyczny, brak należytej uwagi podczas skręcania oraz podczas zawracania jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach krajowych. „Asystent skrętu w lewo” to projekt opracowany przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BMW w ramach finansowanego ze środków unijnych programu INTERSAFE 2. Jego celem jest rozwiązanie kwestii skrętu w lewo (w krajach, gdzie obowiązuje ruch prawostronny) oraz poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach o słabej widoczności.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Group informuje o kolejnym, znacznym wzroście sprzedaży w kwietniu.

dodano:
18 maja 2011

Monachium. W kwietniu firma BMW Group po raz kolejny zanotowała znaczny wzrost sprzedaży. Łącznie nabywców znalazło 137 183 pojazdów  BMW, MINI oraz Rolls Royce (w roku ubiegłym 116 386/ +17,9%). W tym roku na koniec kwietnia firma BMW Group osiągnęła najwyższą wartość sprzedaży na poziomie 519 944 pojazdów (w roku ubiegłym: 432 016), co oznacza zwyżkę o 20,4%.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Powitanie Wiosny 2011 – 02 Maja 2011

dodano:
18 maja 2011

02 Maja 2011, Tor Poznań.

Coroczne spotkania BMW Klub Polska to dla nas jak święto. Spotykamy się w przeddzień wieczorem i najchętniej spędzilibyśmy ze sobą wiele godzin na rozmowach o naszych samochodach i doświadczeniach z nimi związanych. W dzisiejszym zabieganym świecie, nie jest łatwo zebrać w jednym miejscu i czasie grupę kilkudziesięciu osób hobbystycznie zajmujących się jakimś tematem. No, chyba że ma się do czynienia z prawdziwymi pasjonatami. Z całą pewnością, członkowie BMW Klub Polska do takich należą i dlatego znajdują jednak czas na spotkanie w trakcie pierwszego majowego weekendu. Niektórzy  nie opuściliby corocznego spotkania wielbicieli bawarskiej marki za nic na świecie, a warto nadmienić, że ciągle pojawiają się oczywiście nowe twarze.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

FORMULA BWM RACING – 10 CZERWCA 2011

dodano:
4 maja 2011

Zapinasz pas bezpieczeństwa. Sześciopunktowy… Opuszczasz szybkę w kasku. Adrenalina płynie w żyłach. Czekasz… Jest zielone światło! Dla fanów motoryzacji, Formuła BMW Racing to doświadczenie najwyższej próby.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Przeszłość i przyszłość: Wszystko na temat BMW Group Classic.

dodano:
29 kwietnia 2011

„Prawdziwa jakość w konstruowaniu samochodu powstaje z połączenia tradycji i nowoczesności” – nie można lepiej wyrazić ideologii BMW Group Classic. I nawet takie przeświadczenie już teraz przekształciło się w tradycję. Koncepcja pochodzi od reklamy BMW sprzed 50 lat stworzonej z okazji siedemdziesięciopięciolecia samochodu.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Z4 2.8i na Nowojorskim Salonie Samochodowym.

dodano:
19 kwietnia 2011

BMW Z4 odniósł olbrzymi sukces w klasie premium roadster, jest liderem tego segmentu od 2009 roku. W dniach 20 – 21 kwietnia 2011 roku na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku zostanie pokazany z najnowszym 2.0 silnikiem w technologii TwinPower Turbo. Oznaczenie modelu to Z4sDrive28i, 2.o litrowy silnik benzynowy o mocy 240 KM.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Sedan o sportowym charakterze: BMW Concept M5.

dodano:
4 kwietnia 2011

Monachium. 26 lat temu BMW przedstawiło pierwszą na świecie limuzynę o osiągach wysokiej klasy samochodu sportowego, dokonując tym samym wmurowania kamienia węgielnego dla nowej kategorii samochodów. Na targach samochodowych w Szanghaju, BMW M GmbH zaprezentuje nowe spojrzenie na interpretację pojęcia sportowej limuzyny. BMW Concept M5 uosabia nieporównywalnie fascynujące połączenie – inspirowaną wyścigami technologię układu napędowego i zawieszenia z typową dla aut serii M stylistyką i połączeniem funkcjonalności i komfortu przestronnego sedana klasy premium.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Powitanie Wiosny 2011

dodano:
31 marca 2011

Poznań. 02 MAJA 2011

W dniach 01 – 03 maja 2011 roku BMW Klub Polska organizuje ogólnopolskie spotkanie z cyklu „Powitanie Wiosny”. Tym razem spotykamy się w Poznaniu. Główną atrakcją będzie Akademia Sportowej Jazdy na Torze Poznań oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez sponsorów naszego spotkania, tj. Dealer BMW Smorawiński, Liqui Moly oraz firmę BERNER.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Retro-myślny

dodano:
28 marca 2011

Nie obeszło się bez fotosów drzew kiełkujących na żyznym podłożu naturalnych składników klasycznego samochodu i tak szalonych pomysłów, jak zarżnięcie własnego klasyka sondami lambda i innymi cudami współczesnej ekotroniki. Są niestety firmy, które taki proceder niecny uprawiają. Jak się im wiedzie? Mam nadzieję, że kiepsko! Na szczęście to tylko margines traktowany pobłażliwymi spojrzeniami. Targi Retro Classics, to wprost idealne miejsce, żeby zaczerpnąć głęboko powietrza i odetchnąć zapachem starych samochodów. Tą specyficzną wonią starzyzny, sprężyn w fotelach, wiekowej skóry, drewna i fornirów, tapicerki przesiąkniętej dziesięcioleciami użytkowania… Tak, to idealne miejsce, żeby zakochać się w prawdziwej motoryzacji!

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW serii 1 Coupe M jako Safty Car dla MotoGP.

dodano:
18 marca 2011

Monachium. Cykl motocyklowych mistrzostw świata – MotoGP – to zarazem najbardziej popularne i spektakularne wydarzenie w świecie sportów motorowych. Marka BMW Gmbh, w wyścigi motocyklowe zaangażowana jest już ponad 13 lat. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zarówno w czasie praktyk, jak w trakcie wyścigów, BMW wprowadza  najnowszy Safty Car BMW 1M.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Pomoc dla Japonii.

dodano:
17 marca 2011

Monachium. W obliczu tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi i tsunami, do których doszło w Japonii, BMW Group pragnie okazać solidarność z ofiarami kataklizmu i zadeklarowało przekazanie wsparcia finansowego w wysokości 1 miliona euro.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Premiera BMW serii 6 Cabrio.

dodano:
15 marca 2011

Warszawa. Premiera prasowa nowej szóstki zgromadziła tłum dziennikarzy i celebrytów we wnętrzu restauracji Izumi Sushi, mieszczącej się w tropikalnej palmiarni. Gościem specjalnym wieczoru była nowa ambasador marki BMW w Polsce – Małgorzata Socha. BMW serii 6 Cabrio będzie dostępne w Polsce od 16 marca br.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Z4 z pakietem Design Pure Balance.

dodano:
2 marca 2011

Monachium. BMW Z4, lider na rynku premium roadster, zostanie pokazany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym odbywającym się w Genewie z nowym pakietem stylistycznym – Design Pure Balance.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW xDrive Live 2011 w Warszawie.

dodano:
2 marca 2011

W dniach 25 – 28 lutego 2011 roku w Warszawie, na Lotnisku Bemowo, odbyła się impreza BMW xDrive Live. Co to jest xDrive? Tyle teoria …

xDrive: inteligentny napęd na cztery koła BMW.

Z xDrive BMW wykorzystuje wszystkie zalety napędu tylnego: precyzyjne właściwości skrętu, naturalne położenie w zakrętach oraz rozdzielenie układu napędowego i układu kierowniczego. Dopiero gdy konieczna jest zmiana rozdziału siły napędowej – szczególnie w złych warunkach – do akcji wkracza układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC): rozpoznaje nadsterowność i podsterowność już w zalążku i za pośrednictwem przekładni i sterowanego elektronicznie sprzęgła wielotarczowego w ciągu jednej dziesiątej sekundy przenosi nawet do 100 procent mocy silnika na oś przednią lub tylną – a potem wraca do normalnego rozdziału 40:60. Z napędem na cztery koła BMW xDrive każda oś maksymalnie wykorzystuje trakcję: Twoje BMW stabilnie przyspiesza na wyjściu z zakrętu.

a  jak wygląda to w praktyce?

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Dołącz do BMW Klub Polska!

dodano:
23 lutego 2011

Jeśli znalazłeś się tutaj, to znaczy, że lubisz dźwięk silnika BMW, albo podoba Ci się linia Z4, a może po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o seriach od 1 do X, od grona zagorzałych użytkowników różnych modeli bawarskiej marki…. Z pewnością wiesz wiele na ten temat, odkąd pamiętasz, zawsze podobał Ci się kształt grilla albo jesteś zakręcony jak śmigło, choć z tym śmigłem to nie do końca tak… A może wiesz niewiele i chcesz spędzić trochę czasu, z tymi, którzy przerobili już niejeden temat o Bayerishe Motoren Werke.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Nowa submarka BMW: BMW i

dodano:
23 lutego 2011

Monachium. Powstała nowa submarka firmy BMW, która ma skupiać się na rozwoju ekologicznych rozwiązań transportowych.  – BMW i reprezentuje nowy ruch w segmencie premium. Wprowadzając na rynek nową submarkę firma BMW Group ponownie potwierdza pozycję lidera jako producenta najbardziej innowacyjnych i przyjaznych środowisku pojazdów premium. Wszystkie produkty i usługi oparto na rewolucyjnym podejściu – projekt i wykonanie podporządkowano ekologicznej mobilności klasy premium. To zupełnie nowy rozdział w dziejach przemysłu motoryzacyjnego, nowa era w zakresie indywidualnych rozwiązań transportowych. „Oto BMW i – pojazd na wskroś elektryczny ”– oznajmił w poniedziałek Ian Robertson, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za sprzedaż i marketing na konferencji prasowej w Monachium.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW na 81 Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2011.

dodano:
14 lutego 2011

Poprzez wybitne kompetencje technologiczne i konsekwentną realizację strategii rozwoju BMW toruje drogę dla zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, a zarazem atrakcyjnych rozwiązań indywidualnej mobilności. Nowe modele i koncepcje pojazdów przedstawiane na Międzynarodowym salonie Samochodowym 2011 w Genewie podkreślają innowacyjność tego producenta samochodów odnoszącego sukces na całym świecie. W dniach od 3 do 13 marca 2011 r. BMW zaprezentuje publiczności Salonu Samochodowego w Genewie wiele niezwykłych, nowych rozwiązań w zakresie układów napędowych i inteligentnej integracji sieciowej kierowcy, jego pojazdu i otoczenia przyczyniających się do stałego podnoszenia wydajności i radości z jazdy.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Group i PSA Peugeot Citroën zakładają Joint Venture aby rozszerzyć współpracę nad polu technologii hybrydowych.

dodano:
9 lutego 2011

BMW Group i PSA Peugeot Citroën zakładają Joint Venture aby rozszerzyć współpracę nad polu technologii hybrydowych . Działania będą skoncentrowane na rozwoju i produkcji komponentów napędów hybrydowych, które zyskują coraz większy udział w rynku motoryzacyjnym na świecie.

BMW Group i PSA Peugeot Citroën tworzą nową spółkę o nazwie BMW Peugeot Citroën Electrification. Umowę w tej sprawie podpisali 1 lutego Norbert Reithofer, Prezes Zarządu BMW AG, i Philippe Varin, Prezes Zarządu PSA Peugeot Citroën.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Motorsport i BMW Group Polska życzy Robertowi Kubicy szybkiego powrotu do zdrowia.

dodano:
7 lutego 2011

Monachium/Warszawa, 6 lutego 2011. Wypadek Roberta Kubicy w rajdzie “Ronde di Andora” spowodował, że każdy w BMW Motorsport jest myślami z polskim kierowcą, który w sezonach 2006-2009 zasiadał za kierownicą bolidu BMW Sauber F1 Team. Cała ekipa BMW Motorsport życzy Robertowi szybkiego powrotu do pełni formy.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Nowe BMW X1 xDrive28i z BMW TwinPower Turbo.

dodano:
19 stycznia 2011

Światowy debiut nowej generacji silników benzynowych  BMW 2.0 TwinPower Turbo. BMW X1 xDrive28i to pierwszy model bawarskiego koncernu wyposażony w tą innowacyjną jednostkę napędową. Silnik ten to połączenie dwóch cech, radości z jazdy oraz wydajności.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Współpraca …

dodano:
27 grudnia 2010

Miło nam poinformować, iż nasz klub nawiązał bezpośrednią współpracę z Internetowym Sklepem z Częściami do BMW. Dla naszych klubowiczów przewidziano dodatkowe rabaty oraz darmową wysyłkę zamówionych części. Zapraszamy do www.czescidobmw.pl.

BMW 1 M Coupe

dodano:
10 grudnia 2010

BMW pokazało wersję M swojego najmniejszego coupe i chce nas przekonać, że to duchowy następca kultowego M3 E30. Do czego jeszcze seria 1 chce nas przekonać?

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Kalendarz Imprez 2011

dodano:
25 listopada 2010

Miło nam poinformować o planach na 2011 rok …

Luty 2011 – Zimowa Szkoła Jazdy w Ułężu

02 maja 2011 – Powitanie Wiosny – Tor Poznań.

07 lipca – 10 lipca – 47 Ogólnoeuropejski Zlot BMW Club Europe w Mayrhofen w Austrii.

Sierpień/Wrzesień 2011 – Klubowy wyjazd do Nurburga oraz wizyta na torze Nurburgring.

Data wyjazdu zostanie podana w chwili oficjalnego kalendarza imprez na torze wyścigowym.

25/26 września 2011 – Jesienny Zlot

Serdecznie Zapraszamy!!

Nowe BMW serii 6 Cabrio.

dodano:
19 listopada 2010

Długa maska silnika, cofnięty przedział pasażerski, duży rozstaw osi i nisko poprowadzona linia boczna tworzą proporcje typowego kabrioletu BMW. Nowe BMW serii 6 Cabrio łączy wszystkie te cechy z klasycznym miękkim dachem w kształcie odwróconej płetwy rekina. Wyraźnie zaakcentowane płaszczyzny oraz dynamicznie poprowadzone linie nadwozia świadczą o bezpiecznych, sportowych właściwościach jezdnych. Luksusową atmosferę wnętrza podkreśla kokpit skierowany w stronę kierowcy, który otacza pasażerów siedzących zarówno z przodu, jak i z tyłu, potęgując poczucie bezpieczeństwa. Ponadprzeciętną funkcjonalność wnętrza nowego BMW serii 6 Cabrio podkreśla także przeprojektowany niezależny wyświetlacz standardowego systemu iDrive.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Warszawska premiera nowego BMW X3.

dodano:
28 października 2010

Trudno ulepszyć coś, co wydaje się idealne – a jednak druga generacja BMW X3 ma szansę przyćmić sławę pierwszej w  stworzonej przez siebie klasie aut.

Napęd na cztery koła BMW xDrive, który miał swoją premierę rynkową właśnie razem z tym modelem BMW w 2003 roku, zwiększona moc silników oraz najnowocześniejsze rozwiązania BMW Efficient Dynamics sprawiają, że kierowcy z pewnością docenią płynne, a jednak znaczące przejście od poprzedniej do nowej wersji X3. Wydajność i właściwości jezdne nowego BMW X3 ustanawiają nowy standard w tej klasie samochodów. Design nowego modelu ma cechy typowe dla rodziny modeli X, a jednocześnie bardzo elegancką linią nadwozia.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW serii 5 nagrodzone …

dodano:
25 października 2010

Nowe BMW serii 5 zostało nagrodzone prestiżową nagrodą German Design Award. Jest to najwyższe wyróżnienie w dziedzinie projektowania, przez wielu nazywana „nagrodą nagród”.

Ramki do tablic rejestracyjnych

dodano:
20 października 2010

BMW Klub Polska wprowadził do sprzedaży ramki do tablic rejestracyjnych. Oferta skierowana jest do użytkowników naszego forum nie będących jednocześnie członkami klubu. Bliższe informacje na naszym forum klubowym.

BMW na Salonie Samochodowym w Paryżu 2010.

dodano:
28 września 2010
  • Światowa premiera: BMW Concept serii 6 Coupé.
    Salon Samochodowy w Paryżu 2010 jest miejscem światowej premiery modelu BMW Concept serii 6 Coupé. Ta wersja stylistyczna klasy premium samochodu 2+2 to ucieleśnienie pasji w dążeniu do estetyki i dynamiki. Płynne linie oraz eleganckie kontury definiują stylistykę modelu BMW Concept serii 6 Coupé, w którym klasycznym akcentom stylistycznym BMW coupé nadano nowoczesną formę. Wśród innowacyjnych detali model studyjny wyposażony jest w całkowicie diodowe reflektory i nowo zaprojektowany, niezależny monitor iDrive.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

W sierpniu BMW Group zwiększa …

dodano:
22 września 2010

W sierpniu BMW Group zwiększa sprzedaż o 12,5%.BMW Polska powiększa swoją przewagę nad konkurencją w sprzedaży segmentu premium w Polsce.

W sierpniu BMW Group zwiększa sprzedaż o 12,5%. 103 239 samochodów sprzedanych na świecie. BMW Polska powiększa swoją przewagę nad konkurencją w sprzedaży segmentu premium w Polsce. Dział motocykli odnotowuje największą dynamikę sprzedaży.


Monachium
. Firma BMW Group po raz kolejny zanotowała wzrost sprzedaży. W sierpniu na świecie sprzedano łącznie 103 239 (w roku ubiegłym 91 800) samochodów, co oznacza wzrost o 12,5%. Do końca badanego miesiąca nabywców znalazło już 919 258 egzemplarzy marek BMW, MINI oraz Rolls-Royce, czyli sprzedano o 12,5% więcej pojazdów niż w analogicznym okresie roku 2009 (817 203 sztuk).

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Concept 6 Series Coupé

dodano:
22 września 2010

Już na tegoroczych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu BMW przedstawi koncepcyjny model serii 6 coupe. Już teraz kilka zdjęć na naszej stronie,

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Klub Polska w BMW Welt

dodano:
7 września 2010

BMW Welt, dla jednych to miejsce jak każde inne, dla innych ciekawostka turystyczna ale dla prawdziwych fanów BMW to istna „mekka”, którą należy odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Zlot Jesienny 2010

dodano:
5 sierpnia 2010

W dniach 24 – 26 września 2010 roku odbędzie się Jesienny Zlot BMW Klub Polska. Tym razem spotykamy się w Wiśle a nasze spotkanie będzie miało typowo wypoczynkowo – rekreacyjny charakter. W trakcie naszego spotkania planujemy klika dodatkowych atrakcji, takich jak … wizyta w Aqua Parku w Besenenovej czy też mała wyprawa 4×4 górskimi szlakami.

Spotykamy się w Wiśle, już w piątek, gdzie o godz. 20 nastąpi oficjalne otwarcie zlotu. Szczegółowe informacje odnośnie zlotu znajdziecie na naszym forum w części klubowej.

Serdecznie zapraszamy!!

Youngtimer dla fanów BMW

dodano:
29 lipca 2010

Na rynku samochodów używanych w naszym kraju wiele jest ofert pełnoletnich już aut różnych marek, których produkcja rozpoczęła się gdzieś w latach ’80 poprzedniego wieku. Zdecydowana większość z nich zginie we mgle wydobywająch się z wydechu kłębów siwo-niebieskiego bądź czarnego dymu, oswajając się powoli z czekającą je wkrótce reinkarnacją w formie żyletek, czy grilla ogrodowego. Są jednak samochody, którym zapomnienie nie grozi…

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Skatowany wizerunek

dodano:
29 lipca 2010

Wraz z nadejściem w latach ’60 XX w. epoki Neue Klasse BMW wypromowało chwytliwe i bardzo celne określenie „Sports Sedan”. Cały charakter BMW E36 zawiera się w tych dwóch słowach.

Neue Klasse było ostatnią deską ratunku dla firmy. Produkcja przestarzałych w formie luksusowych limuzyn oraz traktowanej bardziej jako ciekawostkę Isetty znajdowała tak wąskie grono nabywców, że BMW szybko musiało zwrócić się do masowego odbiorcy, aby poprawić swą pozycję na rynku. Dwu- i czterodrzwiowe sedany z tej rodziny były strzałem w dziesiątkę i hitem sprzedażowym lat ’60. 30 lat później wielkim sukcesem okazał się model E36, lecz wtedy BMW miało już na rynku zupełnie inną pozycję…

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Nowe BMW X3

dodano:
15 lipca 2010

Przedstawiamy kilka zdjęć oraz krótką charakterystykę nowego BMW X3

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Polska nadal liderem sprzedaży w segmencie Premium.

dodano:
12 lipca 2010

BMW jest wciąż na czele rankingu sprzedaży aut z segmentu premium w Polsce. Według ostatnich danych opublikowanych przez Samar w czerwcu sprzedaż aut BMW wzrosła o 16% w stosunku do maja i o ponad 27% w porównaniu ze sprzedażą w pierwszym półroczu 2009 roku.

Warszawa. W czerwcu sprzedane zostały 522 samochody – o ponad 70 sztuk więcej, niż miesiąc wcześniej.  Tendencja wzrostowa jest stała – w tym roku sprzedaż za pierwsze półrocze wzrosła o ponad 25% w stosunku do analogicznego okresu w 2009 roku.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Summer Ladies Tour.

dodano:
9 lipca 2010

Warszawa. Podróż kabrioletem to fascynująca przygoda nawet w warunkach kapryśnego klimatu w Polsce. Prawdziwej radości z jazdy BMW i MINI w wersji cabrio doświadczyły uczestniczki BMW Ladies Summer Tour. Wśród szesnastu wielbicielek aut otwartych na uroki natury znalazły się m.in. aktorki Aleksandra Nieśpielak, Olga Borys, Joanna Sydor i Urszula Dębska, a także twórca filmów, Joanna Kos-Krauze i projektantka mody, Joanna Klimas.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Wydajna radość z jazdy. Elegancka wszechstronność. Nowe BMW serii 5 Touring.

dodano:
9 lipca 2010

Nowe BMW serii 5 Touring jest uosobieniem perfekcyjnego połączenia radości z jazdy i wydajności oraz wszechstronności i sportowej elegancji. Czwarta generacja biznesowego Touringa przyciąga charyzmatyczną estetyką sylwetki, nowoczesną funkcjonalnością na najwyższym poziomie i charakterystyczną dla marki dynamiką jazdy w połączeniu ze wzorcową wydajnością.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Nagroda Auto Bild Design Award dla BMW

dodano:
19 czerwca 2010

Monachium. BMW zwycięzcą w plebiscycie Auto Bild Design Award. Czytelnicy niemieckiego magazynu i jego dwudziestu europejskich odpowiedników (w Polsce „Auto Świat”) wybrali najlepiej zaprojektowane samochody tego roku. BMW wygrało w aż trzech z pięciu kategorii konkursu.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Joy 3D

dodano:
28 maja 2010

Zobacz powalającą na kolana projekcję wykonaną przez BMW na biurowcach w Singapurze
Przeczytaj resztę tego wpisu »

Alpina B3 S Bi-Turbo

dodano:
27 maja 2010

Nowa Alpina B3 S Bi-Turbo, zbudowana w oparciu o BMW 335i, wchodzi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Samochód dostępny będzie w wersjach Limuzyna, Touring, Coupe i Cabrio. Pod maską pracuje wzmocniona wersja podwójnie turbodoładowanego, sześciocylindrowego silnika 3.0 o mocy 400 KM rozwijanej przy 6 000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 540 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje w tym przypadku 4,7 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna wynosi równe 300 km/h.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW 530d F10

dodano:
21 maja 2010

W nowym BMW serii 5 skumulowano całe mnóstwo układów elektromechanicznych o chwytliwych nazwach i melodyjnych skrótach. Folder reklamowy zdaje się być ulotką leku, który cudownie uśmierzy każdy mój motoryzacyjny ból. Ale co to tak naprawdę obchodzi nas – kierowców? Ważne jest, jak ten elegancki transformers jeździ na co dzień i czy da się to wszystko wyłączyć, poczuć maszynę…

By to sprawdzić udałem się do Poznania, gdzie dzięki uprzejmości BMW Smorawiński mogłem przetestować najnowszą „5-kę”.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Z4 – 1000 Miglia

dodano:
8 maja 2010

Przed kilkudziesięcioma laty we Włoszech odbywał się cyklicznie wyścig Tysiąca Mil – Mille Miglia. W 1940 roku BMW zajęło najlepsze miejsca: pierwsze, trzecie, piąte i szóste. Wszystko dzięki modelowi 328. Dziś, aby uczcić tamto wydarzenie koncern przygotował 99 wyjątkowych aut.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Zdjęcia i filmy ze zlotu Powitanie Wiosny 2010

dodano:
4 maja 2010

W oczekiwaniu na nadchodzącą pełną relację z przebiegu naszego zlotu, zapraszamy do wątku na forum, w którym na bieżąco wrzucamy zdjęcia i filmy ze spotkania, robione przez uczestników :) >klik<

Dlaczego chwilowo nie działa forum?

dodano:
30 kwietnia 2010

Dziś w nocy / nad ranem, z przyczyn niezależnych od nas, nastąpiła fizyczna awaria serwera, na którym się znajdujemy. Skutkiem tego, niektóre dane zostały uszkodzone, co napewno niektórzy z Was zauważyli, gdy forum już ‚wstało’ po awarii. W tej chwili firma obsługująca nasz serwer pracuje nad tym, aby wszystko wróciło do należytego stanu; a gdy tylko to się stanie, włączymy forum. Prosimy o cierpliwość, za chwilę dalszy ciąg programu.

BMW wraca do DTM

dodano:
30 kwietnia 2010


Po 18 latach nieobecności, BMW ogłosiło, że wróci do wyścigów serii DTM w 2012 roku. źródło: Spiegel via Jalopnik. Obszerniejsze info na BMWblog.com

Żeby przypomnieć jak to było, zapraszamy do obejrzenia klipu: Przeczytaj resztę tego wpisu »

Powitanie Wiosny 2010

dodano:
27 kwietnia 2010

POWITANIE WIOSNY 2010

Tegoroczne spotkanie BMW Klub Polska zbliża się wielkimi krokami, to już tylko 4 dni. Zaczynamy 1 maja na torze w Miedzianej Górze koło Kielc. Oficjalne otwarcie zlotu nastąpi o godzinie 9 rano, rozpoczniemy od odprawy i zapoznania kierowców z zasadami korzystania z toru. Zakończenie jazd planujemy na godzinę 17.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Gran Coupé Concept

dodano:
23 kwietnia 2010

Podczas Design Night na Auto China w Pekinie, BMW zaprezentowało najnowszy koncept – BMW Gran Coupé.

Sportowa linia przy tak niskim profilu (samochód jest wysoki na jedynie 1.40m) sprawia, że na żywo musiałby się prezentować naprawdę efektownie. Zobacz galerię zdjęć: Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Polska liderem sprzedaży na rynku Premium

dodano:
16 kwietnia 2010

W miesiącu marcu powtórzyła się doskonała passa BMW Polska. Firma sprzedała prawie 80% samochodów więcej niż w tym samym miesiącu 2009 roku i po pierwszym kwartale jest liderem segmentu Premium przy sprzedaży 1304 aut – czyli o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. „ Przy spadku całego rynku o ponad 10% nasz wzrost wydaje się rzeczywiście spektakularny. Cieszy nas, że mamy bank zamówień na właściwie wszystkie nasze serie modelowe. Oprócz niezwykle popularnych modeli BMW X5 i BMW X6 do wzrostu najbardziej przyczyniło się nowe BMW X1- to obecnie najlepiej sprzedający się model BMW w Polsce.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Smorawiński poszukuje pracowników

dodano:
13 kwietnia 2010

Dealer BMW i MINI Smorawiński zatrudni osobę na stanowisko Doradcy ds.
sprzedaży akcesoriów samochodowych i motocyklowych w Dziale Części i
Akcesoriów (DCiA).

Do zadań tej osoby należałoby:
– przygotowywanie ofert doposażenia samochodów/motocykli w akcesoria dla
wybranych grup klientów,
– kontakt bezpośredni z klientami detalicznymi i hurtowymi na terenie firmy
oraz poza firmą (delegacje),
– opracowanie informacji o nowych ofertach akcesoriów BMW/MINI,
– prowadzenie sprzedaży detalicznej i hurtowej akcesoriów
samochodowych/motocyklowych,
– doradztwo dla klientów hurtowych i detalicznych związane z zastosowaniem i montażem akcesoriów samochodowych/motocyklowych,
– ścisła współpraca z innymi działami firmy w dziedzinie akcesoriów
samochodowych i motocyklowych, Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Group Classic Motorsport

dodano:
9 kwietnia 2010

Uruchomiony w tym roku dział BMW Group Classic zajmuje się wspieraniem klasycznych modeli BMW uczesniczących w sporcie, np. takich imprezach jak Oldtimer Grand Prix, Festival of Speed, Mille Miglia, Le Mans Classic. Grupa specjalistów będzie dbać, aby samochody godnie reprezentujące wspaniałą historię marki, były w pełni sił konkurować we współczesnych zawodach skupiających youngtimery i oldtimery.

Więcej informacji: BMW Group Press Club Global

Historia pewnego BMW e30 na rajdzie WRC

dodano:
7 kwietnia 2010

Bill Caswell rozbił swoje e30 M3. Tak bardzo chciał wystąpić, że na szybko przygotował dopiero co kupione za $500 e30 318i i znalazł dziurę w regulaminie FIA, która pozwoliła mu wystartować na WRC Corona Rally Mexico 20-letnim samochodem. Nie miał czasu na przygotowanie się z pilotem, a pomimo tych przeszkód, zajął trzecie miejsce występując w tym wydarzeniu obok takich nazwisk jak Kimmi Raikonnen czy Ken Block. Przeczytaj więcej..

BMW Concept serii 5 ActiveHybrid

dodano:
6 kwietnia 2010

Wraz ze światową premierą nowego BMW serii 5 Limuzyna firma BMW zaprezentuje na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2010 w Genewie model koncepcyjny przyszłościowego, w pełni hybrydowego pojazdu wyższej klasy średniej. Dzięki wyjątkowemu połączeniu po raz pierwszy sześciocylindrowego silnika rzędowego BMW z napędem elektrycznym BMW Concept serii 5 ActiveHybrid ustanawia nowe standardy sportowej radości z jazdy i zrównoważonego rozwoju. Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW Welt z BMW Klub Polska

dodano:
6 kwietnia 2010

W dniach 3 – 5 września 2010 roku klub organizuje wyjazd do Monachium. Planujemy zwiedzanie BMW Welt, muzeum oraz fabryki. Zatrzymujemy się w miejscowości Garching oddalonej 15 km od siedziby BMW. Wszelkie informacje można znaleźć na naszym forum w części klubowej. Serdecznie zapraszamy!!

Koncept: Seria 1 Hydrogen…

dodano:
29 marca 2010

… Hybrid przednionapędowa?! Od niedawna huczą plotki o wypuszczeniu BMW z napędem na przód, potwierdzane przez autorytatywne osoby z samej firmy. Ostatnia wypowiedź mówiąca, że 80% kierowców serii 1 myśli, że ma napęd na przód, wyraźnie zapowiedziała to co pokazuje schemat najnowszego konceptu – Jedynki hybrydy wodorowej.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Powitanie Wiosny 2010

dodano:
29 marca 2010

W dniach od 1 do 3 maja 2010 roku BMW Klub Polska organizuje ogólnopolskie spotkanie z cyklu „Powitanie Wiosny”. Oficjalne rozpoczęcie zlotu odbędzie się w dniu 1 maja na torze „Kielce” w Miedzianej Górze. Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW serii 5 Touring – oficjalne wideo

dodano:
14 marca 2010

BMW opublikowało film reklamowy najnowszej serii 5 w wersji kombi. Zapraszamy do oglądania.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Dealer BMW i MINI Smorawiński z Poznania poszukuje pracowników

dodano:
4 marca 2010

Dealer BMW i MINI Smorawiński z Poznania poszukuje pracowników
na poniższe stanowiska:

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Zimowy trening BMW Klub Polska (luty 2009)

dodano:
17 marca 2009

Zgodnie już z kilkuletnią tradycją, tuż po feriach, w trzecią sobotę lutego BMW KLUB POLSKA zorganizował dla swoich członków – ZIMOWY TRENING JAZDY NA ŚNIEGU.
Spotkanie odbyło się na płycie lotniska w Modlinie i miało charakter sportowego treningu.
W sobotni słoneczny, mroźny poranek kierowcy mieli do dyspozycji instruktorów, którzy korygowali błędy i oswajali uczestników z trasą. Potem jazdy odbywały się samodzielnie i tak aż do zmierzchu.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

BMW X6 – Auto dla biznesmena i rodziny

dodano:
21 listopada 2008

BMW w swojej amerykańskiej fabryce w Południowej Karolinie od niedawna produkuje auto, które stanowi połączenie sportowego coupe z SUVem. Ten rodzaj nadwozia został określony przez konstruktorów z BMW jako Sport Activity Coupe (SAC).
Na rynku amerykańskim auta z segmentu SUV cieszą się już od kilku lat niesłabnącą popularnością. W związku z tym międzynarodowe koncerny prześcigają się w podaży aut tego typu. Także BMW ma już swoje modele X3 i X5. Mimo to zdecydowało się na wprowadzenie nowego konkurenta dla już istniejących modeli? Dzięki uprzejmości firmy BMW Polska miałem okazję poszukać odpowiedzi na to pytanie. „Badaniom” poddany został model X6 z silnikiem benzynowym o faktycznej pojemności 2979 cm3 bi-turbo, który przez producenta został oznaczony jako xDrive 35i.

Pierwsze wrażenia
Przeczytaj resztę tego wpisu »

Test e66 730Ld

dodano:
21 listopada 2007

Najnowszy model BMW serii 7 (o oznaczeniu modelowym E65 dla wersji standardowej, E66 dla wersji Long, E67 dla wersji High Security oraz E68 dla wersji Hydrogene z napędem wodorowym) jest już na rynku od 6 lat. Początkowo, z powodu nowego designu zaproponowanego przez Chrisa Bangle’a, w środowisku dziennikarskim oraz miłośników marki wzbudzał przede wszystkim niechęć i poważną krytykę, która po przeprowadzeniu w 2005 r. liftingu była nieco bardziej stonowana. Nie przeszkodziło to jednak, aby był to najlepiej sprzedający się model serii 7 w historii firmy nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale również na Starym Kontynencie.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Test e87 130i

dodano:
13 października 2006

Jeśli podobają ci się samochody klasy kompakt, a przy okazji lubisz jeśli na pierwszy rzut oka samochód nie zdradza swoich możliwości to od kilku miesięcy na rynku jest coś dla Ciebie. BMW 130i.

Piękny, słoneczny, wrześniowy poranek. W biurze BMW Polska trzeba złożyć jeszcze tylko kilka podpisów pod umową i już zjeżdżam do podziemnego garażu. Dziś w moje posiadanie na 3 dni wejdzie BMW 130i w kolorze niebieskim Sydney. Przeczytaj resztę tego wpisu »

Test e83 X3 3.0d

dodano:
8 maja 2006

Czy BMW z serii X to prawdziwe BMW? Takie pytanie padło kilka tygodni temu na ogólnodostępnym forum dyskusyjnym na stronie BMW Klubu Polska. Wtedy mogłem podejrzewać jaka powinna być na nie odpowiedź. Dziś już wiem, odpowiedź brzmi – tak.

Dzięki uprzejmości firmy BMW Polska po raz kolejny miałem okazję, wraz z członkami naszego Klubu, przetestować jeden z obecnie sprzedawanych modeli – BMW X3 z 3-litrowym silnikiem diesela. W ciągu trzech dni przejechałem nim 900 km, dzięki czemu jestem w stanie choć w części przedstawić jego plusy i minusy (tych na szczęście nie było wiele). Przeczytaj resztę tego wpisu »

Test e90 320d

dodano:
29 kwietnia 2005

Dzięki uprzejmości firmy BMW Polska, w miesiąc po światowej premierze miałem przyjemność testować najnowszy model bawarskiej marki – BMW 320d. W ciągu tygodnia przejechałem tym samochodem blisko 1.500 km, co pozwoliło spokojnie przyjrzeć się i zauważyć wiele zalet tego auta. Niestety wad również nie zabrakło… Przeczytaj resztę tego wpisu »

Test e87 120i

dodano:
30 listopada 2004

Pierwsze pytanie jakie przychodzi do głowy po zapoznaniu się z tym modelem brzmi: dla kogo ten samochód jest przeznaczony? Dla gospodyni domowej, która potrzebuje niewielkiego auta na zakupy i odwożenie dzieci do szkoły, czy może dla młodych ludzi, którzy gustują w niewielkich i szybkich samochodach z klasą? A może dla biznesmena, który potrzebuje samochodu dobrej marki? Nie ma chyba dobrej odpowiedzi na to pytanie. Przynajmniej w Polsce.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

Test e60 530dA

dodano:
2 października 2003

Długo czekaliśmy na nowy model serii 5. Wreszcie, latem tego roku odbyła się premiera BMW E60. Początkowo oferowany jest z trzema jednostkami silnikowymi – podstawowy benzynowy model 520i z silnikiem o pojemności 2.2 litra i mocy 170 KM, 530i (benzynowy 3.0 litra o mocy 231 KM) i diesel 530d o mocy 218 KM. Modele trzylitrowe dostępne są z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Ostatnio wprowadzony został do sprzedaży model 525i o mocy 192 KM, również do wyboru z ręczną lub automatyczną skrzynią przekładniową. Do testu otrzymaliśmy BMW 530dA, najczęściej kupowaną w Polsce wersję tego samochodu.
Przeczytaj resztę tego wpisu »