Skocz do zawartości

E 46 318i oklejanie plastików


Atryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat na forum był poruszany. Znalazłem na allegro zestaw już wyciętych, gotowych oklein na odpowiednie elementy. Czy stosował ktoś coś takiego? Na filmiku pokazują montaż bez ściągania niektórych elementów. Całkiem fajne rozwiązanie, ale nie wiem jak się sprawuje w praktyce?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lepiej folie 3M, kilka godzin i wnętrze odmienione :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podłącze się do tematu

 

też postanowiłem na wiosnę odnowić swoje plastiki (listwy deski rozdzielczej oraz ramkę przy drążku skrzyni biegów, drzwi - NIE)

auto w kolorze topasblau, wnętrze anhracit, pomyślałem żeby to czasnąć na niebiesko :), i w sumie wyszło mi, że mam dwa wyjści

1. przemalować farbą w sprayu na niebiesko, ale nigdzie nie znalazłem niebieskiego mat (taki bym chciał :D ) - czy może ktoś wie gdzie taki kupić ?

2. okleić to folią - znalazłem takie na allegro 3M niebieskie carbon, które nakłada się przy użyciu surzarki :D (termokurczliwa, termoplastyczna?) i tutaj moja wątpliwość, czy jako w lecie w aucie nagrzeje się w środku do 35 stopni, to czy z tą folią się nic nie stanie?

dzięki za pomoc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie :) ona jest termokurczliwa tylko raz :D jak koszulki do kabli.

 

co do farby to masz :D nawet coś lepszego niż sprej tylko droższe. Tworzy taką gumową powłoke, wpisz w youtube to zobaczysz jak działa plastidp :) moze sie nada.

http://allegro.pl/plastidip-niebieski-mat-400ml-plasti-dip-szczecin-i3127633429.html

 

zwykla folia niebieski mat tez jest :) tylko wedlug mnie troche jasny :P

http://allegro.pl/folia-niebieski-mat-grafiwrap-zmiana-koloru-152x50-i3143536676.html

 

jak poszukasz na google to pewnie znajdziesz tez zwykły sprej w niebieskim macie :)

 

ja swoje wszystkie listwy oddałem lakiernikowi i nie wział dużo bo przy okazji innych elementów prysnał. Auto srebrne wiec i listwy srebrne mam. Tylko pamietaj że na listwach jest chyba taka gumowa farba właśnie, trzeba to zdjąć i dopiero malować :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z tym cudem:

http://allegro.pl/bmw-3-e46-okleina-kokpitu-drewno-deska-3d-panel-i3128808105.html

nikt nie miał do czynienia. Zaciekawiło mnie to, ponieważ nie powinno być tak czasochłonne jak oklejanie folią z kawałka. Z braku opinii o tym chyba zostanie zwykła folia.

Edytowane przez Atryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zwykłe naklejki, bedzie się to zadzierać, nie wiem czy okleja tak kompleksowo ze nie widać nic ze spodu.

 

jak wy to szukacie ? przecież pełno aukcji z folią w czarnym macie.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=folia+czarny+mat

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te folie trzeba podgrzewać :D to że jest napisane że jest klej nie znaczy że smarujesz klejem i naklejasz :D to nie tapetowanie.

 

podgrzewasz suszarką i to aktywuje klej i folia robi się elastyczna i rozciągliwa i można ją naciągać mocno :)

na YT masz pełno filmików jak to wygląda itp.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę :)

Zgodnie z wcześniejszymi planami zabrałem się za odnowę plastików, wszystko pościągane ... , no właśnie, prawie wszystko:)

utknąłem ze środkowym panelem ze schowkami (ten pod klimą z guzikami DSC i ogrzewania foteli itp)

odkręciłem dwie śrubki, które znajdują się pod osłoną lewarka, cały panel się mocno rusza, ale nie chce wyjść

czy tam jeszcze gdzieś są jakieś śrubki? nie chciałbym niczego połamać :)

czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak się dalej do tego zabrać, albo wskazać jakąś historyjkę obrazkową jak to zrobić?:D

 

dzięki za pomoc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odkręciłeś śruby pod panelem klimy ? są tam dokładnie dwa, zajrzyj dokładnie, tylko najpierw musisz wyszarpnąć górny schowek aby je zobaczyć.

 

a obrazki znajdziesz jak poszukasz tematów o demontażu konsoli ale myślę że Ci się nie przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do foli kupujcie lepiej tylko jakas orginalna poniewaz ja z ciekawosci kupilem folie dla porownania ktora jest lepsza 3M czy jakas tam podrobka duuuzo tansza na masce akurat mam folie 3M carbon i troche mnie kosztowala:) a do srodka myslalem ze kupie sobie na ta tania i bedzie okey :) kupilem na poczatek chyba pasek 10cm x1.5m i zobacze jak bedzie to wygladalo i akurat byl to okres zimowy folia przy wiekszych mrozach sama odeszla powietrze sie dostawalo pod folie i ogolnie bardzo brzydko to wygladalo jak odchodzilo:) a folie 3m jak mam juz na masce gdzie sa naprawde rozne temperatury i duza od silnika jeszcze upaly na polu albo i mrozy po minus 20 folia lezy idealnie nie ma zadnych babelkow nic i do tego jest bardzo wytrzymala ja bardzo duzo jezdze i z ta folia moglem zrobic jakies 50tys kom jak narazie i nie ma naet jednej dziurki :) folia 3M jest warta swojej ceny!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odkręciłeś śruby pod panelem klimy ? są tam dokładnie dwa, zajrzyj dokładnie, tylko najpierw musisz wyszarpnąć górny schowek aby je zobaczyć.

 

a obrazki znajdziesz jak poszukasz tematów o demontażu konsoli ale myślę że Ci się nie przydadzą.

 

dzięki wielkie

właśnie nie wiedziałem czy tam jeszcze jakieś śrubki są,

ale już wszystko pościągane, odnowione i założone

jest git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Wracam do tematu. Okleiłem w końcu plastiki. Wszystko było fajnie i efekt naprawdę ładny. Na drugi dzień auto stało na słońcu, wnętrze się nagrzało a na okleinie masa bąbli. Czym to może być spowodowane? Straciłem pół dnia i kawał foli. Okeleiałem folią 3m dinoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tego co czytalem duzo ludzi narzeka na oklejanie folia. Polecali tu plastdip, ale tez jest to slaba opcja bo ciezko to czyscic... najlepiej kup jakies najbrzydsze i najtansze listwy na allegro i sobie maluj tym sprayem, bo jak cos zepsujesz to nie szkoda ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.