Skocz do zawartości

[e91] cb-radio gdzie zamontować


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko gdzie zamontować cb-radio wejście na zapalniczkę mam w podłokietniku ale to nie sprawia mi najmniejszego problemy ale nie wiem gdzie wsadzić radyjko. Do schowka koło kierownicy nie da radu go zmieścić radio mam Unidera, stosunkowo małe radyjko. Proszę o fotkę gdzie macie wciśnięte cb. Słyszałem że sa radyjka gdzie wszystko jest w gruszce może takie rozwiązanie wejdzie ładnie całe do podłokietnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego, musisz chyba powielić ten temat w dziale e90/e91/e92. Tam znacznei więcej osób siedzi i pomimo złego działu szybko uzyskasz odpowiedź.

 

W sumie jak doczekam sie zakupu mnie ten temat też będzie interesował, więc liczę na Twoje zaangażowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko mozesz na rzep dwustronny przymocowac wszedzie gdzie tylko chcesz, mozesz tez miedzy siedzeniem a konsola wsunaci bedzie sie trzymalo, jednak glosnik bedzie przysloniety, mozesz kupic sobie reczniaka alana 42 i bedziesz mial wszystko w gruszce i trzymal bedziesz w schowku lub podlokietniku lub kupic albrechta z oddzielnym panelem sterujacym i radyjko zamontowac tez w schowku, podlokietniku badz nawet pod siedzeniem a wyswietlacz w wygodnym miejscu. W razie czego pisz na priv zajmuje sie zawdodowo cb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam albrechta AE6890 (ten ze zdejmowanym panelem) + antenka SIRIO ML-145 na magnesie

zamocowałem to ustrojstwo między siedzeniem pasażera a tunelem (głośnik w stronę siedzenia i tak nie tłumi :) ) panelik natomiast wyprowadziłem i jest przylepiony na dwustronnej taśmie obok popielniczki pod kontem prostym do niej (fotka)

www.vsv.com.pl/prywatne/DSCF5828.JPG

zasilanie z zapalniczki w podłokietniku

sprawuje się nieźle ładnie nadaje i czysto odbiera (oczywiście jak CB delikatnie nie szumi to znaczy że ci antenę ukradli ;) )

nie mogłem go na konsoli zamontować przy wskaźnikach bo mam navi prof i nie ma tam miejsca, z drugiej strony te radyjko ma zmianę kanałów w gruszce, a do samego panelu praktycznie rzadko zaglądam a nawet jak coś chce zmienić to znam na pamięć przyciski a i pokrętła są tylko dwa :)

radyjko jednym słowem polecam, może lepsza jakaś antena ale ta mi wystarcza

Potrzebujesz coś do akwarium słodkowodnego lub morskiego ? pisz na pw :)

Serwis, zakładanie, projektowanie - akwarystyka słodko i słonowodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj będą, jak tylko wygrzebie się z roboty :)

 

edit:

kilka fotek z zamontowania

 

www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6106.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6107.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6108.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6109.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6110.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6112.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6113.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6114.JPG
www.vsv.com.pl/prywatne/cb/DSCF6115.JPG

 

sam panelik jak widać jest mały, przyklejony na taśmie dwustronnej :) gruszka leży zazwyczaj w popielniczce (obok telefonu :D ) lub na siedzeniu pasażera (zazwyczaj jeżdżę sam lub z 1 pasażerem więc mi to nie przeszkadza) same radyjko jest wciśnięte między fotel a tunel z głośnikiem skierowanym w fotel (mniej tłumi), sałatka z kabli jest powciskana pod fotel (kabel przedłużający - RS232 - jest trochę długawy i szukam jakiegoś krótszego, żeby się nie szwendał) zasilanie z zapalniczki w podłokietniku, kabel z anteny se wisi (trochę przykrótki o jakieś 25cm żeby wygodnie położyć pod dywanik) antena na magnesie do 250km/h (będzie zmiana na uchwyt relingowy)

panelik jest w takiej odległości od ręki że można bezproblemowo wszystko na nim robić bez wyciągania i naciągania się

a jak znajomy wlazł kiedyś to nie skojarzył że to cb i spytał czy teraz na taryfie jeżdżę :D

Potrzebujesz coś do akwarium słodkowodnego lub morskiego ? pisz na pw :)

Serwis, zakładanie, projektowanie - akwarystyka słodko i słonowodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.