Skocz do zawartości

3XX problem z temperatura powietrza na zewnatrz


1111

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów mam taki problem na konsoli środkowej pokazuje mi temperature powietrza -37 stopni no fakt troche jest to jakby zalany wyświetlacz ale pod zderzakiem z podłużnicy wychodza 2 przewody z lewej i tak samo z prawej strony wiszą sobie one sa oberwane ale niemam pojęcia od czego one są niemoge znależć tego czyjnika nigdzie morze ktoś wie chociaż gdzie on jest umocowany ? dziękuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie są kable do halogenów? W zderzaku masz halogeny, czy zaślepki? Mam podgrzewane spryskiwacze, a czujnik temperatury tylko z lewej. Czujnik temperatury znajduje się w tunelu plastikowym który idzie między wlotem w zderzaku, a nadkolem z lewej strony auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie też go straciłeś :)

http://mechanic-club.com/ru/viewtopic.php?f=10&t=7

Zobaczcie sobie pierwsze kolorowe zdjęcia, tam jest ten czujnik, taki okrągły.

Mam opcje pakietu zimowego (podgrzewane fotele, dysze spryskiwaczy, wkładki zamków i lusterka) i mam taki czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się zgadza. Auto kupiłem bez osłon i wlotów w zderzaku. Wszystko skompletowałem oczywiście, ale czujnika nigdzie nie widziałem. Prawy tunel który kupiłem nie ma żadnego mocowania. Poszedłem przed chwilą do auta i zacząłem szukać z prawej strony w instalacji. Znalazłem długi kabel który idzie prawie do reflektora i wraca do podstawy akumulatora. Na końcu jest czujnik o którym mowa. Poprzedni właściciel schował go pod podstawą akumulatora i dyndał sobie obok klaksonu. Z Twojego opisu wynika, że niektóre modele miały ten czujnik zamontowany we wlocie zderzaka. Długość kabla pozwala na taki montaż. Mnie natomiast zastanawia to, że na rysunku realoem uchwyt 25 jest obok elementu 23. Ten 23 znajduje się na podstawie akumulatora i prowadzi węże i kable idące do maski. W takim razie zastanawiam się nad tym czy przypadkiem czujnik w moim aucie nie znajdował się w prawidłowym miejscu? Jeżeli tak, to gdzie dokładnie powinien znajdować się uchwyt 25?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej nie sugerował położeniem elementu 23 obok 25, to jest komora silnika i głupio było by brać odczyty z tego miejsca.

Na tej rosyjskiej stronie widać że w e34 ten uchwyt jest w okolicy obudowy chłodnicy, takiej plastikowej owiewki.

Jednak nigdy nie widziałem e36 z takim montowaniem więc to tylko moje domysły. Osobiście na Twoim miejscu nawiercił bym otwór w prawym w locie i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.