Skocz do zawartości

odpowiedz na pytanie 'jaka szerokosc opon do felgi'


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na 8 cali spokojnie wejdzie 175 i wtedy dopiero jest to ładnie naciągnięte

205 spokojnie możesz zakładać, będzie delikatnie naciągnięte ale to nic strasznego, chyba że lubisz wjeżdżać pełnym gazem na krawężniki

pamiętaj tylko aby w przypadku naciagnięcia opona miała rant ochronny

ps w e30stkach na 9 calowe koła zakłada się opony 205/45 i wygląda to bardzo ładnie

 

225/45/17 na feldze 8x17 to już spory balon i np w e36 wygląda to kiepsko, do tego opony będą obcierać, lepiej dać 215/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
225/45/17 na feldze 8x17 to już spory balon

E tam balon. Tak wyglada 225/45/17 na feldze 8"

 

http://i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/A4/Integral-RR-angle.jpg

 

A tak wyglada 235/45/17 na feldze 8"

 

http://i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/530i/2006_11_05/P1010156a.jpg

 

Moim zdaniem jest akurat. Zaden balon, IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a jakie polecacie najweższe opony do x5 e70 ( felgi wzór Y 214 lub 259 ) 20 cali

standardowo 275 przód ( 10 cali ) i tył 315 ( 11 cali )

nie chce tak szerokich poniewaz uwazam ze strasznie strace na osiagach

 

myślałem nad 255 przód i tył 285

co o tym myslicie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam orginały Wzór 30 BMW 7J16is46 opony na nich 225/50/16. Mozno rzuca w koleinach, więc chciałbym założyć coś węższego.

Aby nie były baloniaste i jakoś to wyglądało i było w miarę komfortowo.

Myślałem o 205/55/16, albo 215/50/16...da się to, czy cos innego?

Wydają mi się baloniaste nieco w porówaniu z obecnymi w innym aucie 195/50/15...

mam tyle koni, że mnie nikt nie dogoni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A czy to prawda ze szersze opony chronia rant ? czy to nic nie daje i nie da sie go jakos zabezpieczyc..mam felgi 7" i opony 225 i powiem ze boki ostro porysowane od kraweznikow

Generalnie prawda. Niektore opony maja jeszcze specjalne ranty ochronne, ktore dodatkowo wystaja troche na zewnatrz by zabezpieczyc felge.

 

W sumie to opona 225 powinna sama w sobie wystawac wystarczajaco daleko na feldze 7" zeby ja zabezpieczyc... albo ta felga ma wiecej niz 7" albo ktos bardzo nieostroznie jezdzi...

 

Ja mam 215 na feldze 7 na zime i scianka boczna opony wystaje dosyc konkretnie poza rant felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda ze szersze opony chronia rant ? czy to nic nie daje i nie da sie go jakos zabezpieczyc..mam felgi 7" i opony 225 i powiem ze boki ostro porysowane od kraweznikow

Generalnie prawda. Niektore opony maja jeszcze specjalne ranty ochronne, ktore dodatkowo wystaja troche na zewnatrz by zabezpieczyc felge.

 

W sumie to opona 225 powinna sama w sobie wystawac wystarczajaco daleko na feldze 7" zeby ja zabezpieczyc... albo ta felga ma wiecej niz 7" albo ktos bardzo nieostroznie jezdzi...

 

Ja mam 215 na feldze 7 na zime i scianka boczna opony wystaje dosyc konkretnie poza rant felgi.

 

sciana wystaje ale nie w tym miejscu co trzeba ;) po to sa robione ranty ochronne ze wypustek jest tuz przy rancie, i chyba wszystkie opony niskoprofilowe (a takich w tej klasie samochodow jest teraz wiekszosc) maja ten ochronny wypustek.. w praktyce to moze w razie zsuniecia sie przy zerowej predkosci ochrania, ale jak juz masz w kraweznik przywalic felga to przywalisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce to moze w razie zsuniecia sie przy zerowej predkosci ochrania, ale jak juz masz w kraweznik przywalic felga to przywalisz :)

No ba... pewnie. To jest ochraniacz tylko przyniskich predkosciach, np. jak parkujesz rownolegle do kraweznika. Myslalem ze o tym byla dyskusja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy obetrze felgę czy nie to zależy tylko i wyłącznie od kierowcy, u mnie jest wąska opona, szeroka felga, niski zawias i jakoś nic nie porozwalałem, nie krzywię felg na dołach, nie obcieram o krawężniki itp

zakładając niski profil, robiąc naciąg itp trzeba być świadomym tego że koniec z jazdą po dziurach jak leci, koniec z krawężnikami, że czasami trzeba stanąć trochę dalej, ale na równym chodniku z niskim krawężnikiem, przecież po to mamy nogi, by dojść tam, gdzie nie dojedziemy na glebie :mrgreen:

 

YatzeK mam, delikatny, tak to wygląda:

http://lh5.ggpht.com/_rDh-Hr-gnZY/S7YhGvWQ7VI/AAAAAAAAFhs/abYIKd2VMlw/s640/IMG_0735.JPG

http://lh3.ggpht.com/_rDh-Hr-gnZY/S7YhGiqeiYI/AAAAAAAAFho/wBh494Wfe0U/s640/IMG_0734.JPG

 

żeby koło ładnie wyglądało musi być delikatny naciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YatzeK mam, delikatny, tak to wygląda:

A fuuuujjjj :!: :!: :!: Okropność :!: :!: :!: Paskudztwo :!: :!: :!:

żeby koło ładnie wyglądało musi być delikatny naciąg

Nieprawda :!: Żeby koło ładnie wyglądało musi być w dobrym stanie i dobrze dobrane do samochodu :!:

 

No dobra, to było pół-żartem :wink:

Ale poważnie, nie podobają mi się naciągi. Kompletnie. Ale to rzecz gustu - każdy jeździ jak chce, więc w sumie nic mi do tego :)

Pomijając oczywiście wszystkie negatywne aspekty związane z pracą opony i zawieszenia oraz ich zużycia.

 

@przemo tds: Co nie zmienia faktu, ze masz jedno z najładniejszych aut jakie widziałem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja nie lubię jak felga wchodzi w nadkole, u mnie jest równo z błotnikiem, nawet minimalnie wystaje

jakby nie było naciągu to nie dałoby rady tak zrobić

 

zanim opony padną od naciągu wcześniej zużyją się od negatywu, w e34 i tak jest nieźle, ale w e30 przy mocnej glebie opony nikną w oczach

 

ps moja tylko na zdjęciach wygląda ładnie, z bliska widać kilka niedociągnięć, parę purchelków, no i kilka rys i wgniotek (parkowanie pod imprezowniami :x )

felgą przydałoby się odświeżyć polerkę, ale brak mi czasu żeby to zrobić, generalnie auto na codzień, więc i zawsze jakiś problem wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, mam taki problem że kupiłem felgi 4szt. wzor M-Power kazda 9x18. I teraz pytanie jakie opony na to założyć aby w miarę to wyglądało? 235.50 245/45 255/40 ? Proszę o pomoc. Koła pójdą do E38 bądź do e60.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

ja podepnę się z takim pytaniem

 

czy do felg 18 cali, przód 8 cali szerokości a tył 10 cali mogę założyć opony o tej samej szerokości 235mm ?

fizycznie wiem że da się to zrobić tylko czy nie będzie jakiś problemów z kontrolą trakcji ? opona na szerszej feldze będzie bardziej naciągnięta więc i średnica całego koła będzie inna niż na węższej feldze - tak mi się wydaje przynajmniej

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie tak czytam i nie jestem do końca pewien, a mam możliwość kupna felg od znajomego - mianowicie czy felgi Styling 115 z e60 rozmiar 5x120 et39 7jx16H2 będą pasowały do mojej e90?

 

Swoje koła mam identyczne, prócz offsetu bo standardowo jest ET34 i teraz się zastanawiam czy nie będzie problemu z nadkolami?:>

 

Chciałbym na nie wrzucić opony 205/55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Panowie, szukam opon i felg zimowych do swojej buni 530D 2008 w mpakiecie. Mam mozliwosc zakupu opon 235-60-16 MICHELIN PILOT ALPIN XSE RADIAL. Czy takie opony beda pasowac do auta jesli chce zalozyc 16" stalowe felgi? Czy musze na cos zwracac uwage przy zakupie felg? Dzieki. Patrzylem na tabele opon w podpietym temacie ale nie znalazlem tam opon 235/60/16.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.