Skocz do zawartości

318is Szyberdach-naprawa/montowanie nowej blachy


gacek600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,popsuł mi szyberdach kupiłem drugi ale w innym kolorze...czy da sie przełożyć "blachę" szyberdachy do drugiego ponieważ nie chce mi sie tego malować i wolał bym przełożyć jeśli jest to możliwe jak tak to jak to zrobić?

 

____

Proszę o poprawne tytułowanie tematów w przyszłości, albo będę zamykał. Proszę przeczytać format na górze działu. mattiss

Bardzo Mafijny Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Oczywiście jest to możliwe,ale i moim zdaniem ryzykowne.Żeby wymienić blachę musisz rozebrać podsufitkę i wyciągnąć cały szyber na zewnątrz.Dopiero wtedy masz możliwość odkręcenia blachy bo moim zdaniem jest lepsze dojście.Ale niestety trzeba uważać bo ślizgi na których jest są strasznie delikatne i mogą Ci popękać.A wtedy to już trzeba będzie cały rozbierać i dokładnie wszystko sprawdzać i wymieniać.Ja sam przy swoim mam po uszkadzane te ślizgi (a są one plastikowe) i będę musiał też rozbierać i naprawić to.Niestety nie teraz tylko aż cieplej się zrobi.Mam nadzieję że trochę pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega chce podmienić cały szyberdach więc tak czy siak musi zrzucić podsufitkę.

Blachę przekręcisz bez problemów. Też to musiałem robić rok temu gdy zachciało mi się otwierać szyber w mrozy :)

Pod linkiem poniżej masz kilka fotek które mi trochę rozjaśniły sprawę co i jak porozkręcać.

 

http://chomikuj.pl/palermos/E36/szyberdach.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Koledzy ja właśnie poruszyłem temat w nowym poście dotyczący demontażu tapicerki. Po zdjeciach widze że trzeba zdjęć blachę i dopiero odkręcić element z tapicerką. Co w innych postach inni twierdzili że tylko i wyłącznie przy wyjętym szyber da się ją zdemontować. Ale nie o to chodzi. Pytanie mam teraz takie czy jak uchylę do góry szyber to element z tapicerką wsunie sie cały bo tak widac na 5 6 i 7 zdjęciu od dołu, żeby odkręcic blachę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam szyberdach manualny ale czytałem że mozna bez problemu wstawić sam silniczek i wystarczy wszystko podłaczyc i będzie ok... Więc kupiłem silniczek i przełacznik bo tyle wyczytałem z innych tematów że tylko to potrzeba i pisza że trzeba sie podłaczyc pod kierownica gdzieś ale nie pisze nikt gdzie i tutaj moje pytanie gdzie co i jak podłaczyć tak żeby śmigało jak trzeba... Poniżej zamieszczam zdjęcia tego silniczka i przełącznika czekam na wasze pomocne posty

http://images49.fotosik.pl/846/7881e67aa207b745med.jpg

http://images46.fotosik.pl/795/891c8ce8e0dbde5dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widze to jest przełącznik z E34 a silnik napewno nie z E36. Sądząc po przełączniku z E36 to pewnie i silnik jest z E34.

Nie wiem czy podejdzie. Masz szyby elektryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten był by taki sam. Ten jest jak się nie myle to jest z compacta bo ma przekaźnik przy silniku. Tu może lepsze zdjeci asą. Sorki jak namieszałem ale tamten wcześniejsy napewno miał przycisk z E34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Panowie, pilnie poszukuję dwóch elementów szyberdachu, jakie ? Powiem dokładnie jeśli znajdzie się osoba, która ma dach na części. Czekam na info

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.