Skocz do zawartości

Czy można wkońcu jezdzić w sandałach czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy policja ma prawo ukarać za jadę w sandałach, klapkach itp. Ponoć w gazecie Motor był artykuł na ten temat i raczej nie ma prawa!!! czy ktoś zna sie na paragrafach w tej sprawie? Czekam za konkretami

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki przepis stanowi o ym , ze MUSISZ chodzic w obuwiu? :roll:

Ja nie jezdze w klapkach bo nosze je prawie nigdy, ale tak jak kobiety?? nosza je ciagle i 1 slysze zeby policjant przy kontroli sprawdzal rodzaj obawiu -i sprawdzal w taryfikatorze czy on odpowiada norma przyjentym czy nie-absurdalne stwierdzenie .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy policja ma prawo ukarać za jadę w sandałach
jesli do tych sandalow ktos zaklada skarpetki to mam nadzieje ze tak

buahahahahahahaha :clap:

Czy to auto, czy to rower typu skladak zestaw sandałkow wraz ze skarpeta frotowa uciskowa powinno byc KARANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frota wiadomo a do tego kolor musi byc elegancki - biale!

U Nas obowiazuje inna paleta barw.........szare -popielate z dodatkiem 2 lub 3 paseczkow kolo sciagacza, kolor paskow zalezny od logarytmu wedlug ktorego maszyna dziergała SKIETĘ

ps. potepiam tez inny zestawik garnitur plus za krotka kurteczka sportowa, lub garnitor i plecaczek na pleckach... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a teraz poważnie,moją żonę ostatnio zatrzymali do kontroli i jak wyszła z auta żeby gaśnice pokazać to pies przyczepił się do klapek i chciał dać jej 100zl mandatu,oczywiście protestowałem i powiedział mi że następnym razem nie popuści!!!

Ale teraz to już sam nie wiem czy mają takie prawo???? Wie ktoś???? :doh:

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kazdym razem jak sie ma watpliwosc mozna poprosic o podstawe i wtedy policjant powie/pokaze ktory punkt kodeksu ruchu drogowego naruszyles i jaka stosuje kare wg taryfikatora, to wszystko zreszta musi byc napisane na mandacie i nie moze byc z sufitu... internet jest fajny, ale nie lepiej bylo zapytac na miejscu?

 

nie widzialem nigdy w kodeksie punktu pt. zalecany ubior kierowcy, ale moze sie myle i cos takiego podchodzi pod inny punkt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a teraz poważnie,moją żonę ostatnio zatrzymali do kontroli i jak wyszła z auta żeby gaśnice pokazać to pies przyczepił się do klapek i chciał dać jej 100zl mandatu,oczywiście protestowałem i powiedział mi że następnym razem nie popuści!!!

Ale teraz to już sam nie wiem czy mają takie prawo???? Wie ktoś???? :doh:

 

a jednak.... co niektórzy sobie smiechy urządzili z mojego postu (nie ty kolego kazas4) a coś prawdy w tym jest...

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obuwia - to mandat rzeczywiście można dostać za klapki bo się nie trzymają stóp (mogą się zsunąć), oraz u kobiet szpilki, bo utrudniają operowanie pedałami.

 

Co do obuwia nie ma oczywiście przepisu, bo przecież nie będą też sprawdzać czy ktoś ma boksetki, czy slipki albo majtki czy stringi albo reformy :duh:

 

A ten mandat to może być podpięty do np. stważania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Ja osobiście nie chciałbym by ktoś jechał za mną w klapkach, bo łatwo może mu spaść noga z pedału hamulca.

Było w ostatnich latach troche wypadków przez najechanie lub potrącenie pieszego na przejściu, bo "się klapek zsunął ze stopy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze do jazdy w samochodzie zakladam wygodne, najlepiej sznurowane obuwie. Wtedy nawet noga sie mniej meczy. Nie musza to byc pasujace do dresu Adidaski :D

Zsuwajace sie ze stop buty zmuszaja mnie do specyficznego ukladu stopy i jest to nadzwyczaj meczace. Musze palcami wywierac nacisk, aby nie "wyjsc z butow" (fani sportow motorowych wiedza, o co chodzi :D )

Mokasynki sa dobre do spacerow...

I jeszcze jedna sprawa nie regulowana prawem. Szwendajace sie w nogach luzne przednioty. Ostatnio Tesciowego za to opieprzylem. Potrafia sie dostac pod pedal hamulca, a wtedy z hamowania moga byc nici i dzwonek murowany...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jeśli chodzi o obuwie to jadąc autem wybieram - oprócz dobrze trzymającego się na nodze z dosyccienką elastyczną podeszwą, żeby lepiej czuc pedały.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten mandat to może być podpięty do np. stważania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Hmmm - moim zdaniem zbyt szeroko ujęte. A czy np. długonoga blondyna z dużymi "walorami" okrytymi tylko malutką szmateczką może być pociagnięta do odpowiedzialności za swój strój???

Skąpo ubrana przyciąga wzrok męskiej częsci kierowców powodując tym samym dekoncentrację i jednocześnie zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego :P:P.

 

Moje zdanie jest takie, iz jesli nie ma wyraźnie okreslonej podstawy prawnej - to "pan władza" nie ma podstaw do wręczenia mandatu.

Równie dobrze możnaby tłumaczyć, iż widząc jego radiowóz oraz wycelowaną w twoje auto "szuszarkę" wyglądająca na pistolet spowodował zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego w taki sposób iż pomyślałeś "bedzie strzelał" i schowałeś głowę pod deskę rozdzielczą :P:P <------ żart

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może powiedz jej, że masz 500Nm momentu obrotowego :D

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi piotr2569,

oraz kolegów mających fajną koleżankę na osiedlu.

 

Wszystko zależy od interpretacji.

A w Krakowie 3 lata temu, przy rondzie im. Matecznego była na wielkim bilbordzie reklama bielizny dla kobiet (anorektyczna dziewczyna leżąca wyzywająco w samej bieliźnie). Na rondzie jak zawsze było wiele stłuczek głównie przez najechanie na tył poprzedzającego.

Na pytanie policji do sprawcy, najczęściej padała odpowiedź typu bo tam jest taka fajna dziewczyna....więc się kierowca trochę rozkojarzył, trochę zapomniał

W efekcie podobno to policja kazała zmienić reklamę na bardziej neutralną :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRACAJĄC TO TYTUŁU TEMATU:

 

poczytałem i znalazłem:

art. 86 § 1 Kodeksu Wykroczeń brzmi:

"Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny".

 

dotyczy to również stroju/ubrania utrudniającego sprawną i bezpieczną obsługę auta w czasie jazdy po drogach publicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i znalazłem:

art. 86 § 1 Kodeksu Wykroczeń brzmi:

"Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny".

 

dotyczy to również stroju/ubrania utrudniającego sprawną i bezpieczną obsługę auta w czasie jazdy po drogach publicznych

 

Hmmm - tylko że znowu ten art. jest tak ogólnikowy, iż można pod niego podciągnąć prawie wszystko - takżę prowadzenie pojazdu przez miłą sąsiadkę w bardzo skąpym stroju, oraz wycelowanie "suszarką" w kierowcę, który nie odróżnia jej od pistoletu.

 

Podczepiajać się pod art.86 § 1 Kodeksu Wykroczeń można takżę ukarać za:

1. rozmowę z kierowcą

2. słuchanie radia podczas jazdy

3. odpalanie papierosa

4. przełączanie klimatyzacji

itd...

gdyż wszystkie z w/w czynności absorbują uwagę kierowcy nie na prowadzeniu pojazdu lecz na wykonaniu oewj czynności powodując tym samym "zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego".

Polskie przepisy prawa są tak ogólnikowe, iż podczepić można pod nie prawie wszystko.

 

Co do klapek/skąpego stroju sąsiadki - zawsze można powiedzieć (powołać się na owy punkt z KW) iż dokonałeś należytej staranności w zapięciu rzepa klapkowego/starannie zawiązała sprzączkę stanika aby walory nie wydostawały się na zewnątrz - przez co wypełniłeś punkt artykułu/ i teraz nich Ci pan "władza" udowodni iż tak nie było :P.

 

 

Oczywiście jazdy w klapkach nie polecam dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych ( mozliwość zsunięcia się z nogi oraz uniemozliwienia np. sprawnego hamowania ).

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem myślenia niektórych,prowadzenie samochodu w rękawiczkach,który posiada drewnianą kierownicę może spowodować zagrożenie na drodze, gdyż rękawiczki te mogą doprowadzić do uślizgu ręki na kierownicy...ABSURD...Niedawno czytałem artykuł ,który traktował min. o turystce w klapkach(japonkach),która przemaszerowała przez Tatry (włącznie ze szlakami na których są łańcuchy) oczywistym jest,że wolno jej to robić mimo,że w ten sposób naraża zdrowie i życie nie tylko swoje ale i innych. Podobnie jest w przypadku prowadzenia samochodu w klapkach/sandałach, nie jest to zabronione ale napewno nie jest wskazane. Policja jest w tej sytuacji bezradna i trochę nagina przepisy strasząc mandatem w nadzieji,że taki delikwent/delikwentka potraktuje poważnie ostrzeżenie. Dlatego zastanówmy się czy sama czynność prowadzenia auta wymaga szpilek/klapek czy sandałów skoro względy estetyczne w tym przypadku ograniczone są do minimum a tuż przed wyjściem z auta można sobie takie obuwie zamienić na takie jakie się chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.