Skocz do zawartości

Help. e46 Peknieta szyba czołowa. Omijajcie BMW TŁOKIŃSKI


plodz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj w trasie jakiś kamień walnął w szybę czołową i od razu owalny odprysk o średnicy 1 cm. Na razie nie poszło pęknięcie.

 

No ale jeździć tak nie można?

 

Ponieważ mam autocasco i chce z niego to naprawić. Zadzwoniłem do BMW ASO w u mnie w Łodzi i zapytałem ile kosztuje wymiana: szyba 1100 zł + uszczelka 70 zł + klej 300 zł usługa wymiany 1800 zł Ceny kosmiczne.

 

Wymieniałem już szyby we wszystkich swoich autach [EDIT by MOD] <-- ostrzeżenie

 

 

Teraz pytanie1: czy nie wiecie jak ubezpieczyciel podchodzi do wyceny szkody? (Ergo Hestia) Jak to z ubezpieczycielem najlepiej załatwiać.

 

Pytanie 2. czy jeśli np. wymienię szybę w takim Auto Glass Jaan np. to czy będzie ona pasowała i działała z czujnikami deszczu i innymi ( zmierzchu też tam jest) ? Czy tylko oryginalny serwis.

 

Przyznam też ze chciałbym mieć oryginalną szybę ze znaczkiem BMW bo to inaczej wygląda przy późniejszej sprzedaży itp.

 

Będę wdzięczny za dobre rady

 

Pozdro

Plodz1

Edytowane przez plodz1
Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 miesiące temu miałem podobny problem, tez zastanawiałem sie nad oryginalna szybą, gdyż auto mam bezwypadkowe i przy sprzedaży kazy zainteresowany mi to wytknie. Mam AC w link4 i w moim pakiecie jest opcja wymiany szyby raz w roku bez utraty zniżki, ale na zamiennik w sieci Auto Glass JAAN. Zdecydowałem się na to, zrobiłame dokumentacje fotograficzną przy wymianie na dowód, że wymiana szyby nie była wynikiem kolizji. Założono mi zamiennik firmy Pilington pod czujnik deszczu i zmierzchu, czujnik działa bez zarzutu, ogólnie wszystko ok. Szyba z wymianą kosztowała ok. 490 pln z uszczelką, ale ja za to nie płaciłem. Ogólnie polecam.

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opcje w AC (za słoną dopłatą oczywiście), że można sobie dodać naprawę na oryginalnych częściach. A szybę wymień w dobrym warsztacie poza ASO. PILKINGTON robi szyby do większości aut, więc bardzo prawdopodobne jest to, że za 350-400 zł dostaniesz 100% taką samą szybę jak za 1100 w ASO.

700 zł za znaczek BMW?? zrób foto przed naprawą i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką sytuację w okularze, szyba miała małe pęknięcie nawet nie wiem kiedy powstało, zadzwoniłem do PZU (bo tam mam AC) przyjechał gośc, porobił zdjęcia, oddałem do ASO, PZU zapłaciło 2200zł, wolałem żeby zrobili to porzadnie, bo trzeba ściągnąc tapicerke z słupków w środku troche podsufitki pewnie też a wiadomo jak robią to inne warsztaty, pourywają połowe zaczepów, potem wszystko skrzypi odstaje itp

 

oddawaj do ASO przecież Ty za to nie płacisz.

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Trochę mnie pocieszył post o tym, że są szyby pod czujniki. Swoją drogą to szyba jest Pilkingtona właśnie, ale ma znaczek BMW. Zobaczymy co powie ubezpieczyciel.

 

Dam znać po wszystkim jak poszło.

Pozdro i dzięki

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Trochę mnie pocieszył post o tym, że są szyby pod czujniki. Swoją drogą to szyba jest Pilkingtona właśnie, ale ma znaczek BMW. Zobaczymy co powie ubezpieczyciel.

 

Dam znać po wszystkim jak poszło.

Pozdro i dzięki

Plodz1

 

W Pilkingtonie mi powiedzieli, że często trafiają im się szyby ... ze znaczkiem BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści.

Dzisiaj zadzwoniła do mnie miła Pani i poinformowała, żebym sobie wymienił szybę w ASO BMW. Rachunki pokrywa ubezpieczyciel. Musi też, serwis, zrobić fotkę szyby i wysłać z resztą kwitów i jeśli to szyba to nie musi być oglądany przez rzeczoznawcę - wystarcza fotka.

 

Tak wiec oceniam ubezpieczyciela jako porządnego. Ergo Hestia - Pakiet dla pracowników BRE.

 

Dla pewności dam znać jak poszło, ile trwało czekanie na szybę itp itd.

Pozdrawiam

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AC w PZU sprawa wyglada tak ze od 1 stycznia moga dawac zamienniki , mi urawli 2 lusterka i zbili szybe i technik po opisie szkody wycenil mi szkode na ok 2,5k bo szyba i pol lusterek byly w zamiennikach czesci w ASO ok 3,5k i co robic :?: ale po odwolaniu sie mam wszystko w oryginale,

takze w PZU po 1 stycznia daja zamienniki wiec radze sie dowiedziec aby pozniej nie doplacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem ze napiszę po zakończeniu sprawy więc opisuję.

Wczoraj wstawiłem auto do serwisu, a dzisiaj je odebrałem. Wymieniona szyba przednia na taką samą oryginalną pod czujnik oczywiście, do tego nowa uszczelka. Wszystko cacy.

W serwisie zostawiałem druk szkody do Hestii oraz upoważnienia do bezgotówkowej naprawy i wypłaty odszkodowania dla serwisu.

 

Kwota ostateczna jaką znalazłem to 2102 zł za co oczywiście płaci ubezpieczyciel.

Przy okazji wrzuciłem nowe wycieraczki Valeo.

Także mogę polecić tą drogę wymiany.

 

Pozdrawiam

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że wszystko cacy - a nie jest. W sobotę jechałem w trasie w deszczu - i czujnik deszczu nie działa.

 

Na forum gdzieś znalazłem, ze przy demontażu szyby potrzebna jest kalibracja czujnika. Pojechałem do Tłokińskiego ( serwis BMW tak gdzie szyba była wymieniana) po godzinie czekania dowiedziałem sie ze nie mogą go zaprogramować ani ustalić dlaczego. A przed naprawą działał normalnie.

 

W czwartek mam zostawić auto w serwisie. Humor mi popsuli.

Moze ktoś już to robił u siebie??

 

Pozdro

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę odebrałem auto z serwisu i wszystko wyglądało fajnie dopóki nie spadł deszcz.

Okazało się w sobotę kiedy padał deszcz, że nie działa czujnik deszczu - wycieraczek. W poniedziałek pojechałem ponownie do serwisu BMW Tłokiński, aby tą sprawę wyjaśnić i włączyć ów czujnik, ale po godzinie im się nie udało i umówiony zostałem na czwartek - dzisiaj.

Po 3 godzinach otrzymałem telefon ze zlokalizowali usterkę i mogą ją naprawić za 400 zł plus jak się domyślam koszt wykonania usługi. Ów czujnik jednak działał przed wymianą szyby przedniej.

 

W serwisie BMW Tłokiński zostałem potraktowany jako naciągacz, próbujący wymusić naprawę czujnika na ich koszt. W/g p. Tłokińskiego musiał mieć miejsce nieszczęśliwy zbieg okoliczności, iż przed oddaniem do serwisu czujnik działał,

a po odebraniu auta czujnik nie działa.

 

Ręce mi opadły. NIE POLECAM TŁOKIŃSKIEGO JAK KTOŚ NIE MUSI ( gwarancja itp).

 

Ocenę pozostawiam każdemu własną.

 

 

Macie Koledzy pomysł jak tą sprawę rozwiązać?

 

Hasło ze strony BMW, Zakładka Prezentacja Serwisu BMW:

 

Perfekcja.

 

Możesz w pełni polegać na serwisie BMW, ponieważ do pracy przy Twoim BMW przydzielani są wyłącznie specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Każdy ich ruch jest wypracowany do perfekcji, a wszystkie oryginalne części BMW są idealnie dopasowane do Twojego pojazdu.

Edytowane przez plodz1
Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam :?: czy wymienili ci tylko szybe i uszczelke czy cos jeszcze , bo kwote jaka ci wycenili to dużo , bo szyba + uszczelka to ok 1200pln , a co do czujnika to sprawdz sam czy przy lusterku wstecznym nie ma przypadkiem przecietych przewodow od tego czujnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz szybko pismo do ubezpieczyciela, że mimo upowaznienia warsztatu do rozliczenia szkody w Twoim imieniu naprawa nie została przeprowadzona zgodnie z przewidywana technologią i grzecznie prosisz o wstrzymanie wypłaty odszkodowania do czasu wyjaśnienia sprawy i jednocześnie prosisz o dokonanie oględzin pojazdu po naprawie. Na dole pisze do wiadomości warsztatu. I grzecznie czekasz. Takie pismo to woda na młyn dla firmy ubezpieczeniowej, że może wstrzymać wypłatę kasy. Zobaczysz jak szybko odezwie się warsztat w celu ugodowego załatwienia sprawy. Bo na tej szybie to nieźle przycięli pod warunkiem jednak ze dostaną kasiorę. To wszysto zadziała pod warunkiem że sprawa jest na bieżąco i TU nie puściła jeszcze kasy, chociaz jak znam firmy ubezpieczeniowe .......

Pozdrwiam :norty:

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Odpowiadam.

 

a tak zapytam Question czy wymienili ci tylko szybe i uszczelke czy cos jeszcze , bo kwote jaka ci wycenili to dużo , bo szyba + uszczelka to ok 1200pln , a co do czujnika to sprawdz sam czy przy lusterku wstecznym nie ma przypadkiem przecietych przewodow od tego czujnika

 

Wymieniali szybę uszczelkę, Tłokiński mi powiedział ze dołożyli jakąś soczewkę - ale dopiero dzisiaj jak podnosiłem głos coś takiego powiedział.

Żadnych kabelków tam nie widzę... bo wszystko do jest przytwierdzone do szyby. Może kurde ktoś to nie umiejętnie wyjął i wyrwał jakieś kabelki? No ale nie wiem co jest tam w środku w tym pudełku przy szybie.

 

Napisz szybko pismo do ubezpieczyciela, że mimo upowaznienia warsztatu do rozliczenia szkody w Twoim imieniu naprawa nie została przeprowadzona zgodnie z przewidywana technologią i grzecznie prosisz o wstrzymanie wypłaty odszkodowania do czasu wyjaśnienia sprawy i jednocześnie prosisz o dokonanie oględzin pojazdu po naprawie. Na dole pisze do wiadomości warsztatu. I grzecznie czekasz. Takie pismo to woda na młyn dla firmy ubezpieczeniowej, że może wstrzymać wypłatę kasy. Zobaczysz jak szybko odezwie się warsztat w celu ugodowego załatwienia sprawy. Bo na tej szybie to nieźle przycięli pod warunkiem jednak ze dostaną kasiorę. To wszysto zadziała pod warunkiem że sprawa jest na bieżąco i TU nie puściła jeszcze kasy, chociaz jak znam firmy ubezpieczeniowe .......

Pozdrwiam

 

Napisałem już do ubezpieczyciela maila, bo tak sie kontaktowałem ale jutro od rana chyba go przeczyta. Nie napisałem do wiadomości warsztatu, ale może wyślę maila ponownie. Jutro się dowiem czy kasa poszła i ile. W każdym razie dziękuję za pomoc. Będę relacjonował.

 

Nie uwierzycie, ale ja sobie z własnej woli założyłem jego ramki pod tablice - sam poprosiłem o ramki jak coś kupowałem i założyłem - BMW Tłokiński - bo myślałem ze firma jest fajna. Ehhhh

 

Pozdrawiam

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Skontaktowałem się z ubezpieczycielem i wypłata odszkodowania została wstrzymana do wyjaśnienia sprawy. Pani powiedziała ze reklamację moją powinni uznać, a ja mam być zadowolony z naprawy. Co mnie cieszy w tej sytuacji.

 

Dzisiaj sie wybieram do serwisu, bo jeszcze jedną część wcześniej zamówiłem, zobaczymy czy w tej sytuacji zmieni się ich podejście do sprawy.

 

Pozdrawiam

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie traciłem zniżek przy wymianie szyby przedniej.

 

Plodz1

 

Bo w twoim wypadku szyba była objęta dodadkowym ubezpieczeniem, ale to nie o twojej szybe teraz chodzi i pisanie o ubezpieczeniu szyby po fakcie raczej mija się z celem :lol: :lol: :lol: Rada = Jaan Szyba tanio i dobrze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doświadczeń własnych i tego postu jeszcze mocniej jestem przekonany żeby serdecznie mieć w DU... ASO.

Siostra w Mercedesie ML miała tę samą sytuacje. Miała do tego full opcje AC czyli wymianę 100% na oryginalnych częściach. No i....... szybę wymienili, hologramy Mercedes-Benz wszędzie a czujnik deszczu nie działa. Kilka wizyt w ASO, w tym interwencja u samego właściciela i ........ i szkoda kasy na paliwo i naszego cennego czasu. Co do kilku innych napraw też mam zastrzeżenia. Np. wymiana zderzaka po kolizji na parkingu. Poprosiliśmy, aby przy okazji malowania zderzaka i dobierania farby usunęli zarysowanie z błotnika z przodu. OK zrobili to, malowanie ładnie jeśli chodzi o powłokę i dobranie lakieru, aleee .... w aucie za 150 tyś zł całe nadkole i trochę opony zapylone pod kolor nadwozia. Oczywiście poprawiali to, ale znów musieliśmy czekać dodatkowo 2h. Żenada. Do tego po przyjeździe do domu okazało się, że czujnik parkowania nie działa, no i też z wielką łaską uznali nam reklamację.

A sama szyba na marginesie, o której wymianie piszę pękła w miejscu odprysku po kamieniu. A gdzie pękła, ano po serwisie w ASO gdzie poczuliśmy powiew luksusu gdy umyli auto gorącą wodą przed wydaniem go nam i wystawili na dwór w zimny jesienny dzień. ŻENADA.

 

ASO to wielkie słowo ceny z kosmosu a obsługa przeciętna, częste niejasności itp. Jak masz dużo kasy i się nie znasz to jest OK, bo zapłacisz kupę kasy i potem jeszcze raz zapłacisz za poprawkę poprawki.

A szybę w Hondzie wymieniłem kiedyś w prywatnym warsztacie i zapłaciłem 450 zł, oprócz znaczka po wymianie wszystko wyglądało jak oryginał a wymiana trwała 45 min (+2h na parkingu na wstępne związnie kleju). Do tego podczas tych 45 min stałem nad "szybiarzem" i patrzyłem mu na ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja w swoim drugim aucie, Hondzie Civic wymieniałem szybę dwukrotnie, nie w ASO tylko tam gdzie montują NORDGLAAS czy jakoś tak na Inflandzkiej w Łodzi i zastrzeżeń nie mam, ceny do 400 zł były.

 

A tu chciałem wymienić najlepiej jak można, bo staram się dopieszczać, że tak to ujmę to autko. A tu co - lipa. Pięciokrotnie większy koszt wymiany i spaprana robota.

 

Napisałem właśnie maila z oficjalną reklamacją do Tłokińskiego, jego szefa serwisu i do BMW Polska. Zobaczymy jaki sprawa będzie miała finał.

 

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddzwonił do mnie p. Dariusz z BMW Polska ( w piątek złożyłem reklamację u nich na serwis Tłokiński) z pytaniem czego dotyczy reklamacja, w skrócie opowiedziałem o co chodzi, po 10 min oddzwonił z informacją, iż czujnik zostanie wymieniony w ramach usługi u Tłokińskiego. Po 20 min telefon z serwisu Tłok... ze zostanie wymieniony czujnik i umówiony zostałem na czwartek. Pan Dariusz z BMW PL mnie przeprosił za zaistniałą sytuację wcześniej - i ogólnie zadowolony jestem z postawy BMW PL. Z serwisu Tłokiński nadal niezbyt, zobaczę jak pójdzie w czwartek i dam znać, ale niesmak pozostanie.

 

Pozdro

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.