Skocz do zawartości

Cieknie pompa wody


pawel_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cieknie mi z pompy wody gdzieś z łyżka na dobe. Szarpiąc wiskiem na wszystkie strony nie odczułem żadnego luzu.

 

1. Wymienić pompe tylko czy dla pewności również wiatrak na nowy? Stary wygląda idealnie, ale może jest krzywy. Bo nie wiem czy po prostu już umiera pompa czy może coś jej zaszkodziło.

 

2. Pół roku jeżdżę na koncentracie wymieszanym z kranówą. Może to od tego?

 

3. Czy moge na tym jeszcze trochę pojeździć? (i kontrolować stan)

 

4. Jakiej firmy zamienniki w rozsądnej cenie (pompa) polecacie?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa powoli się kończy,niewykluczone. Możesz jeździć dopóki nie stanie, możesz w tym czasie zorganizować kasę na nową pompę. Polecam SKF, rok temu płaciłem 160zł i to jest jedna z lepszych pomp do m40.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa powoli się kończy,niewykluczone. Możesz jeździć dopóki nie stanie, możesz w tym czasie zorganizować kasę na nową pompę. Polecam SKF, rok temu płaciłem 160zł i to jest jedna z lepszych pomp do m40.

 

Pozdrawiam

 

Nie polecam jezdzic na zepsutej pompie bo woda uchodzi czyli auto sie grzeje a takie przegrzania sa niezdrowe dla silnika. Ja placilem w Intercars 100pln za pompe 4maxa rok gwarancja z paragonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam jezdzic na zepsutej pompie bo woda uchodzi czyli auto sie grzeje a takie przegrzania sa niezdrowe dla silnika. Ja placilem w Intercars 100pln za pompe 4maxa rok gwarancja z paragonem.
Ale cieknie tyle że dopiero po dwóch tygodniach widać ze 2-3 centymetry poniżej poziomu więc nie ma problemu z dolewkami.

 

Dodam że jeżdżę z własnej głupoty na kranówie zmieszanej z koncentratem, moze od tego padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.