Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

Ad1. Oferty się pojawiają sukcesywnie. Jakoś nie zauważyłem sezonowości.


Ad2. Zaparowane lampy to dość częsta przypadłość. W przypadku 2.0 wpadasz w 4 cylindry zamiast 6. A co za tym idzie inna kultura pracy.

Druga sprawa że, większych plusów/zysków nie widzę z 2.0. Bo to mniej jakoś nie pali, a jest zdecydowanie słabsze od 3.0.

A cała zabawa z takim samochodzikiem to "dezajn" a drugie właśnie moc silnika. A sam znalazlem całkiem nieżle utrzymana sztuke 2.2 :roll:


Ad3. Trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 945
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć wszystkim. Latem intensywnie szukałem Z4 E85. Tylko 6-cyl, najlepiej M54B30 albo N52B30 (3.0si) i było ciężko - same dość wątpliwe auta albo ceny na poziomie 75tys+ (co i tak wypada poniżej czegokolwiek z N52B30 na mobile.de ale jednak jakto Polak chciałem tanio i dobrze ;-) ).


Wczoraj zajrzałem z ciekawości na OtoMoto i znalazłem wspominane tutaj w czerwcu 2021 szare Z4 z Łodzi. 3.0i / 130tys km a sprzedawca chce 33tys zł. W historii po VIN widać 3 zdarzenia (2014-10 na 10-15tys zł, 2017-03 na 15-20tys zł, 2017-11 na 10-15 tys zł). Sprzedający nie jest właścicielem a sąsiadem właściciela ("ogłoszenie grzecznościowe"). Nie chce się zgodzić na sprawdzenie auta w serwisie BMW (nie ASO) 10km od domu, możemy pojechać maksymalnie 3km. Mówi, że coś było naprawiane w błotnikach, drzwiach i masce ale szyby i lampy oryginał. Ten egzemplarz raczej odpuszczę.


Moje jedyne wymaganie to zdrowa buda, przeżyję silnik do remontu, zardzewiałą pompę dachu, problemy ze wspomaganiem. Czy za dużo wymagam od E85? :-)


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-roadster-3-0i-ID6FbhBS.html / WBABT51030LR90522

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Cześć,


odpuść tego kapelusza. Masz kasę to szukaj w DE, w PL będziesz szukał a szukał, bo dobre schodzą w tydzień, a czasem jedna dobra 3.0si w roku to wyczyn.

To Włoszka i to średnio pomalowana. Stan po zdjęciach jest średnio ciekawy, szkoda czasu.

Gość podaje jako zaletę pojazdu dobre opony :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35k zł to trochę mało na "dobre" R6. Śledzę rynek od ponad roku, swoją Ztke udało się troszkę fartem kupić w 06.2022. Nie jest idealna (ale będzie :D ) a i tak dałem 42k za 3.0 M54 i uważam, że to była dobra cena. Tanio już było, teraz będzie tylko drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ponta a co sądzisz o tym egzemplarzu? Nowe ogłoszenia, ze zdjęć wygląda nawet całkiem spoko. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-sprzedam-bmw-z4-e85-hardtop-ID6FcJaV.html VIN: WBABT31010LR24071

Jednak po zdjęciach widzę różnicę kolorów lewe drzwi, lewa ćwiartka lekka różnica w kolorze, prawe drzwi linia dopasowania jakby nie bardzo spasowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Była robiona. Prawy przód. Maska inny kolor niż lewy błotnik przód. Drzwi inny kolor niż błotnik. Maska źle spasowana.

Aftermarketowy wydech.

hardtop to taki mały plus, ale nie na wagę zakupu auta. Tym się jeździ w lato tylko - więc po co hard top. To bardziej gadżet.

Auto nie jest bezwypadkowe, nawet bym nie jechał.

35-40k - dziś i za 50-60 można obejrzeć dramat, więc sugeruj się stanem nie ceną.

Opony Uniroyal, no tak średnio bym powiedział.

Chcesz to Ci go obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dwóch 2.5i:

1. WBABT31070LR29579 / https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-bmw-z4-2-5-bezwypadkowe-ID6F6NLP.html

2. WBABT31010LR24944 / https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-zadbany-roadster-od-hobbysty-ID6Fc34F.html - temu sprawdziłem historię ubezpieczeniową i w ASO

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zastanawiam się nad https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-z4-2-5-r6-bezwypadkowa-CID5-IDSJ8Sj.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 ktoś coś wie?


sprzedający napisał

Zrobiona jest w niej konwersja na wspomaganie hydrauliczne (w oryginale jest elektryczne i oczywiście się zepsuło- koszt naprawy 10k, stad standardowa decyzja o zmianie na hydraulikę).


Czy e85 wychodziły tylko ze wspomaganiem elektrycznym? w jaki sposób zmiana na hydrauliczne wpłynie na użytkowanie/frajdę z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tak tylko dopowiem, że dobre oferty schodzą szybko, więc trzeba się śpieszyć. W mojej okolicy pojawiła się w dobrej cenie i brzmiącym prawdomównie sprzedawcą z4. Ogłoszenie wystawione w czwartek wieczorem. W piątek rano rozmawiałem przez telefon, że przyjadę na następny dzień oglądnąć po 9. O 9:30 już sprzedana... nie zdążyłem z domu wyjechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrywieczór, Panowie co sądzicie o tej sztuce? Lakier wygląda na ori, maska malowana powtórnie, reszta nie przekracza 120 (mam zdjęcia z czujnika lakieru). https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-roadster-2-5i-m54-192hp-manual-kola-18-ceramika-europa-ID6FniC3.html

VIN: WBABT31050LR22615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy te oznaczenia są tak istotne? W BMW można zrezygnować z oznaczenia wersji silnikowej. W przypadku Z4 to wyglada inaczej? Jeśli chodzi o wyposażenie to co może być więcej oprócz automatycznej klimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oznaczenia są o tyle istotne, że jeśli dany egzemplarz miał je fabrycznie, a teraz nie ma. To może to świadczyć o naprawie albo wymianie błotników, choć oczywiście nie musi.

Z wyposażenia można było mieć jeszcze: pakiet schowków, autoalarm, składane elektrycznie lusterka, automat (jak kto lubi), tempomat, drewniane listwy, lusterka fotochromatyczne, isofix, nawigację z funkcją TV, nagłośnienie HiFi, pdc, czujnik deszczu i zmierzchu, elektrycznie regulowane fotele, reflektory ksenonowe , bluetooth, przygotowanie pod hardtop i osłonę przed wiatrem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Opcji jest cała masa, to auto nawet nie ma auto klimy.

Z lepszych to system nagłośnienia, nav, ksenony, czujnik deszczu i tak można wymieniać pół godziny.

Poduszka kierowcy jest do wymiany bo to jakaś abominacja, więc musiała wcześniej strzelić. Musisz zobaczyć jak naprawiona była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.