Skocz do zawartości

Opony do felgi 20”, F36 430 i xdrive


Gbk77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie i Panie, jestem w posiadaniu felg letnich 624 m sport double spokey i stoję przed zakupem opon do BMW 430i xdrive 2018. Nigdy dotychczas nie jeździłem na letnich 20” - zimówki to 18”. Jakie macie opinie ? Jak to wygląda z waszej perspektywy? 80% przebiegu będzie pokonywane w mieście / drogach ekspresowych. Może macie dobrą oponę do polecenia ? Z tego co widziałem rozmiary opon to przód ; 255/35 oraz tył 255/30. Wpadły

Mi w oko bridgestone turanza 005 -sugeruje się opiniami znalezionymi w internecie. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc tak. Miałem w f32 20-stki 9/10 cala. Jedyny słuszny profil opon dla tego rozmiaru felgi to 245/35/20 i 275/30/20. Na takim rozmiarze jest jeszcze troche gumy dla tzw bezpiecznej jazdy. Rozmiary fabryczne dla g20 na 20 cali felgę odpada ze względu na to, że to jest tak płaski naleśnik, że nie da się tym normalnie jeździć.

Podany przeze mnie rozmiar opon dla 20-stek to po prostu rozmiar dla g30. Nie ma to żadngo znaczenia że to g30.

Wszyscy szanujący się tunerzy od felg na świecie stosują ten rozmiar dla g20/g22. Pytanie dla Ciebie jaką chcesz zastosować szerokośc felgi ?

To ma bardzo duże znaczenie. Rant będzie bardziej lub mniej narażony na uszkodzenia. 10j dla opony 275 to jast według mnie za dużo. Miałem, jeżdziłem i więcej tak nie założę. Jest za szeroka felga. Wygląd extra ale jazda to masakra. Optymalny rozmiar tyłu dla opony 275 to 9-9.5j ze wskazaniem na 9.

Co do marek opon, Dla mnie tylko trzy się liczą. Jak kolega wyżej ci doradził Michelin i jeszcze dwie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 albo 5 i Pirelli P Zero. Dobry rant mają wszystkie trzy.

Można jeszcze spojrzeć na Hankook ventus s1 k127 i Toyo proxes sport f. Ale to jakyś chciał zaoszczędzić trochę kasy. Jeśli chcesz top to te trzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.