Skocz do zawartości

Podgrzewanie baterii przed ładowaniem DC


DareqG

Rekomendowane odpowiedzi

A jak udało Ci się go wgrać? Czy zauważyłeś coś nowego? Oglądałem filmik na YT, że poprawili niby w sofcie 07/2022 oprogramowanie sterownika silnika i na filmiku ronili testy 0-100 kMh i czas poprawił się na 5.6 - 5.8 sek z fabrycznych 6.8


Wczoraj przeprowadziłem test podgrzewania baterii poprzez ustawienia ładowarki w nawigacji. Soft 03/2022.64 Bateria SoC 8% temperatura baterii +4 stopnie na zewnątrz 0 stopni, ustawiam w nawigacji ładowarkę DC GW 140 kW odległą o 4,6 kM. Ruszam i dojeżdżam pod ładowarkę i co? ... i nic temp baterii anie nie drgnął. Dodam, że znalazłem ładowarkę na mapie poprzez ikonę ładowarki i ją dodałem jako cel. Niestety podgrzewanie nie działa z automatu. Po odpaleniu podgrzewania z ręki po 30-60 sekundach temperatura baterii idzie w górę.


Morał więc prosty, że trzeba o tym myśleć samemu i +- 15 minut wcześniej odpalać podgrzewanie. Jakoś wydaje mi się, że w iX3 dodali to jako dodatek z musu i jako osobny soft, a to co jest jako soft podstawowy nic nie wie na temat podgrzewania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yma Soft wgrany w ramach akcji serwisowej 0061400700. Na razie nie zauważyłem żadnych zmian. Na testy przyspieszenia nie pozwala akurat aura :)

IX3 ma, z tego co wiem, jako jedyny elektryk iDrive 7. Raczej nie ma co liczyć na rewolucyjne nowości - nie mniej jednak automatyczne podgrzewanie by się przydało, szczególnie, że BMW podaje dla iX3 taką funkcję :D

Na szczęście planowanie trasy przez appkę MyBMW uwzględnia aktualny poziom naładowania i inne parametry, i proponuje ładowarki z podaniem poszczególnego zapotrzebowania na kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakoś wydaje mi się, że w iX3 dodali to jako dodatek z musu i jako osobny soft, a to co jest jako soft podstawowy nic nie wie na temat podgrzewania baterii.

Dokładnie o tym pisałem wcześniej, że dziwi mnie iż opcja podgrzewania baterii została dodana jako oddzielna „aplikacja” w menu aplikacje, a nie jest po prostu zintegrowana z iDrive… trochę to faktycznie wyglada jak proteza…


@Paul_gdn - ciekawe spostrzeżenie z tym przyspieszeniem - urwana 1 sek. to bardzo dużo. Choć osobiście wolałbym zwiększenie zasięgu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.