Skocz do zawartości

Pielęgnacja samochodu - co kupić.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Temat widzę, że jest, ale umarł :mrgreen:

Odświeżę :wink:


Poleci ktoś jakiś sprawdzony cleaner do lakieru? Z reguły używam Shiny Garage Pure Paint Cleaner, ostatnio miałem ValetPRO Achilles Prep. Chętnie przetestuję coś nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponta, a co byś polecił jeżeli chodzi o polerkę? Sprzęt dla amatora, do domowego użytku 4-5 razy do roku.

Już dłuższy czas noszę się z zamiarem zakupu tego urządzenia i wytypowałem sobie LARĘ LD09-125 LITE ---> https://allegro.pl/oferta/lare-maszyna-polerska-ld09-125-lite-skok-9mm-da-8941505894

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Co sądzicie o myciu auta na myjni bezdotykowej? Poprzedni model ( nowe Audi) przeważnie myłem na takiej myjni i wszystko było ok. Natomiast w bmw które mam pol roku zauważyłem odpryski na wysokości, pod grillem obok rejestracji. Przyczyną mogą być kamienie czy jednak myjnia bezdotykowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o środkach do usuwania lotnej rdzy ? ( błotniki drzwi itp) ? . Niby polecają, ale obawiam się czy nie spowoduje to.pozniej korozji. Czy nie lepszy zwykly cleaner do oczyszczenia po zimie ?


Obawy mam po użyciu tkz krwawiącej felgi do alusow. Skutecznie czyści felgi, ale elementy zacisków hamulcowych po użyciu zaczyna łapać rdza. Dlatego teraz używam tego środka jak felgi sa poza autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Stosuj środek zgodnie z instrukcją a nie że leży 30 min na słońcu.

valet pro bilberry ma neutralne pH więc nic ci nie zrobi z lakierem czy felgą.

Poza tym takie środki stosuje się raz jak masz brudną felgę, bo tego nigdy nie używałeś a potem po pół roku, a nie co mycie.

Ja jak myję auto co tydzień to zwykłe APC z pędzelkiem i mam nowe alusy bez grama smoły czy kropek metalu, ale kwarc na nich siedzi i wosk syntetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj środek zgodnie z instrukcją a nie że leży 30 min na słońcu.

Uzywany zgodnie ze sztuka :) Niby neutralne PH ( mialem Tenzi i Good staff ) . TEgo typu srodek uzywam 2 razy w sezonie, ale juz teraz na sciagnietych felgach. Na biezaco tez apc i pedzelek :)


Obecnie bardziej chodzilo mi o usuwanie lotnej rdzy (ale nie felgi) a elementy nadwozia. Jakos niemam przekonania (chemia dziala szybko, ale czy bez skutkow ubocznych? ) . Pytanie, czy zwykly cleaner zrobi ta sama robote ? Zakladajac wiekszy naklad pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zapytam tutaj bo nie widzę tematu (albo źle szukam ;) ). Czy ktoś wie jakich kosmetyków do czyszczenia wnętrza używają w ASO (szczególnie w BMW Team Wrocław)? Po ostatniej wizycie i wyczyszczeniu auta przez serwis, w środku mojego auta był bardzo przyjemny zapach... salonowego samochodu :)


Wiem, że są jakieś środki, które dają takie doznania zapachowe ale czy znacie konkretne nazwy produktów? Czy są to jakieś specyfiki z oferty BMW?


Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja do ciemnych lakierów, piano black używam quick detailer SOFT99 Luxury Gloss, mega wyciąga głębie albo takie cudo z USA, The Last Coat AMP - robi mega robotę, chyba najlepszy QD z jakim miałem do czynienia.

Soft 99 polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.