Skocz do zawartości

2 Gran Coupe, opinie, porady, porównania


BMK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Hej,

Witam Was wszystkich.Mam pytanie odnośnie asystenta świateł drogowych.

Jestem tu nowy, trochę czytałem w tym temacie ale jest to dla mnie jak czarna magia.

Mam BMW2 F44 i zastanawiałem się nad dokupieniem opcji asystenta świateł drogowych. Czy orientujecie się czy jest opcja to zrobić poza bmw connected drive? Tam kosztuje 799 pln i przyznam, że chętnie znalazłbym coś taniej tymbardziej, że jest to auto służbowe i za jakieś 2 lata będę je wymieniał…


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jestem po jeździe 218d - przedni napęd w BMW to nie to, do czego się przyzwyczaiłem w tej marce. Dość mocno wpływa na pracę układu kierowniczego. Jak ktoś przyzwyczajony do FWD to będzie zadowolony, jeżdżę BMW ponad 13lat i dla mnie praca przednich kół jest średnia.

Poza tym fajnie wykonane we wnętrzu, duży bagażnik, z tyłu za sobą usiądę ale nie na dłuższą trasę (183cm) nogi się mieszczą i głowa dotyka podsufitki - jak na klasę auta ok. No i dość głośne od kół, słychać pracę układu hamulcowego - mogli lepiej wytłumić dół auta.

Osiągi są spoko jak na takie auto, skrzynia fajnie zmienia biegi, fotele wygodne - miałem sporty.

Gdyby napęd był właściwy (chociaż x-drive a najlepiej RWD) to auto świetne.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po jeździe 218d - przedni napęd w BMW to nie to, do czego się przyzwyczaiłem w tej marce. Dość mocno wpływa na pracę układu kierowniczego. Jak ktoś przyzwyczajony do FWD to będzie zadowolony, jeżdżę BMW ponad 13lat i dla mnie praca przednich kół jest średnia.

Poza tym fajnie wykonane we wnętrzu, duży bagażnik, z tyłu za sobą usiądę ale nie na dłuższą trasę (183cm) nogi się mieszczą i głowa dotyka podsufitki - jak na klasę auta ok. No i dość głośne od kół, słychać pracę układu hamulcowego - mogli lepiej wytłumić dół auta.

Osiągi są spoko jak na takie auto, skrzynia fajnie zmienia biegi, fotele wygodne - miałem sporty.

Gdyby napęd był właściwy (chociaż x-drive a najlepiej RWD) to auto świetne.

 

Warto sprawdzić też wersję 20d, ona już ma xDrive w opcji.

Ja jak szukałem F40 (1er) to również miałem brać 118d - ale wówczas w mojej konfiguracji różnica miedzy 120d była na poziomie niecałych 5tys.

(felgi wówczas zrobiły się za 0zł, większy bak za 0zł, i inne jakieś rzeczy się wyzerowały przy okazji)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hej,

Witam Was wszystkich.Mam pytanie odnośnie asystenta świateł drogowych.

Jestem tu nowy, trochę czytałem w tym temacie ale jest to dla mnie jak czarna magia.

Mam BMW2 F44 i zastanawiałem się nad dokupieniem opcji asystenta świateł drogowych. Czy orientujecie się czy jest opcja to zrobić poza bmw connected drive? Tam kosztuje 799 pln i przyznam, że chętnie znalazłbym coś taniej tymbardziej, że jest to auto służbowe i za jakieś 2 lata będę je wymieniał…

Mam tą opcję fabrycznie zainstalowaną i bardzo mi się podoba - jadąc w nocy światła długie same się rozjeżdżają na boki żeby nie oślepiać samochodów z przodu a jak już bardziej się nie da to się przełączają na krótkie. Robi wrażenie szczególnie w lesie jak się jedzie samemu :) Nie wiem czy da się to inaczej dołożyć, ale jak ktoś rozmyśla czy dobrać taką opcję to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Witam Was wszystkich.Mam pytanie odnośnie asystenta świateł drogowych.

Jestem tu nowy, trochę czytałem w tym temacie ale jest to dla mnie jak czarna magia.

Mam BMW2 F44 i zastanawiałem się nad dokupieniem opcji asystenta świateł drogowych. Czy orientujecie się czy jest opcja to zrobić poza bmw connected drive? Tam kosztuje 799 pln i przyznam, że chętnie znalazłbym coś taniej tymbardziej, że jest to auto służbowe i za jakieś 2 lata będę je wymieniał…

Mam tą opcję fabrycznie zainstalowaną i bardzo mi się podoba - jadąc w nocy światła długie same się rozjeżdżają na boki żeby nie oślepiać samochodów z przodu a jak już bardziej się nie da to się przełączają na krótkie. Robi wrażenie szczególnie w lesie jak się jedzie samemu :) Nie wiem czy da się to inaczej dołożyć, ale jak ktoś rozmyśla czy dobrać taką opcję to polecam.

 

LDeska - tutaj łączysz dwie opcje, więc żeby nie wprowadzać większego zamieszania:

- asystent świateł drogowych - funkcja która przełącza sama światła w zależności jak jest ciemno,

- światła adaptacyjny - opcja która "docina" światła, żeby nie oślepiały innych (tutaj wymagana jest opcja z "asystentem świateł drogowych" - ale wpada ona za 0zł w konfiguratorze).


MacZie - czy istnieje taka opcja dokupienia (samego asystenta), to musisz sprawdzić w sklepie Connected Drive po zalogowaniu się VINem.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.