Skocz do zawartości

Bezpiecznik numer 155 bmw f20


dst89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem nie mogę nigdzie znaleźć od czego jest bezpiecznik numer 155 szukając w Google wyskakuje mi klemą inteligentna dodam ze auto dostało w tył i wybuchła klemą ale wszystkie poduszki nie wystrzeliły. Z góry dziękuje za pomoc. Na bezpiecznik nie idzie napięcie. Czy to może być to? Czy wykasowanie błędu poduszek w inpie coś pomoze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Radio jest zasilane z przetwornicy DC/DC.....

Przetwornica DC/DC znajduje się w bagażniku przed tylną skrzynką rozdzielczą.


Ze względu na znacznie częstsze występowanie rozruchów, występujące obciążenie elektryczne często prowadzi do zapadów napięcia w instalacji elektrycznej pojazdu. Aby ustabilizować napięcie zasilania niektórych elementów elektrycznych wrażliwych na napięcie i chronić je, stosuje się przetwornicę DC/DC wraz z automatycznym uruchamianiem i zatrzymywaniem silnika.


Opis działania

Przetwornica DC/DC zasila zacisk 30B przekaźnika DC/DC stałym napięciem, również podczas operacji rozruchu. Przekaźnik znajduje się w przetworniku DC/DC.


GNQl8GzX


GZKtZkpU



Przetwornica DC/DC jest zabezpieczona dwoma bezpiecznikami.....

- F142 ............ 30A ( terminal 30B )

- F147 ............ 5A ( terminal 15N )


KZAhPA1k


KZ5ir8RD



Tak więc, napięcie na bezpieczniku F155 pojawi się, gdy będzie podane napięcie na przetwornicę DC/DC. Natomiast napięcie na przetwornicę jest podawane gdy uruchomiony jest terminal 30B ( on się uruchamia gdy otworzysz auto pilotem i działa określony czas , gdy auto nie jest uruchomione ).



Sprawdź powyższe bezpieczniki, zobacz czy masz przetwornik DC/DC.

Moim zdaniem, jeśli nie masz napięcia na bezpieczniku F155 a działa ci radio to ktoś tu zrobił rzeźbę aby ominąć przetwornik?






Ps.

Popatrzyłem trochę na schematy i tak....

Jeśli masz radio z nawigacją to zabezpiecza go bezpiecznik F155

Jeśli nie masz radia z nawigacją to zabezpiecza go bezpiecznik F121 ......... 20A.


KYzDmrAW


Jeśli nie masz radia z nawigacją to bezpiecznik F155 nie ma co zabezpieczać ( tak naprawdę nie powinno go być w gnieździe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.