Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wyprodukowany 17.05

20.05 wyruszył do portu w Durbanie

22.05 dotarł do portu

29.05 wypłynął

po drodze zahaczył o porty: Maputo, East London, Vigo, Southampton, a od wczoraj stoi na kotwicy pod Brixham

28/29.06 planowane dotarcie do Bremerhaven

 

update:

04.07 zmiana statusu na "transport do Polski"

22.07 dojechał

26.07 salon zamówił transport z Kleszczowa

29.07 odbiór


bmw_x3_g01_30d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyprodukowany 17.05

20.05 wyruszył do portu w Durbanie

22.05 dotarł do portu

29.05 wypłynął

po drodze zahaczył o porty: Maputo, East London, Vigo, Southampton, a od wczoraj stoi na kotwicy pod Brixham

28/29.06 planowane dotarcie do Bremerhaven

 

update:

04.07 zmiana statusu na "transport do Polski"

22.07 dojechał

26.07 salon zamówił transport z Kleszczowa

29.07 odbiór


bmw_x3_g01_30d.jpg

 

Masakra :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich na forum, bo to mój pierwszy post.

Ja też dorzucę coś od siebie w kwestii oczekiwania na X3.

Zamówienie z końca stycznia - teraz wpadło w obecne restrykcje na 552 (Adaptacyjne reflektory) i 3MF (Reflektory shadowline).

Z informacji jakie uzyskałem - podobno mają się utrzymać do końca 2022....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam - zamówiłem x3 30 września 2021 wiec za miesiąc minie rok od momentu zamówienia. Zamowienie dokonane przez brokera który cały czas mówi ze nie ma żadnych informacji o produkcji i próbuje się coś dowiedzieć u dealera (niby Inchape) ale bez żadnego sukcesu.


Trochę zaczynam się zastanawiać:


1. Czy rzeczywiście tak jest i po prostu trzeba czekać

2. Czy może moje auto już się wyprodukowało (w umówie mialem termin produkcji marzec / kwiecień) ale zostało komuś innemu ‚opchniete’ za lepsza cenę

3. Czy może dealer coś kręci i rzeczywiście broker tutaj jest robiony w balona przez dealera


Szczególnie ze ostatnio zaczynam słyszeć propozycje ze może jakimś innym autem był bym zainteresowany itp - co trochę zaczyna mi mieszać w głowie.


Ogólnie czy ktoś z Was miał taka sytuacje ze zamówione auto w 2021 (po tamtych cenach) nie zostało wyprodukowane przez BMW / sprzedane przez dealera bo bardziej się opłaca produkować zamówione sztuki z 2022 roku (po lepszych cenach)?


Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - zamówiłem x3 30 września 2021 wiec za miesiąc minie rok od momentu zamówienia. Zamowienie dokonane przez brokera który cały czas mówi ze nie ma żadnych informacji o produkcji i próbuje się coś dowiedzieć u dealera (niby Inchape) ale bez żadnego sukcesu.


Trochę zaczynam się zastanawiać:


1. Czy rzeczywiście tak jest i po prostu trzeba czekać

2. Czy może moje auto już się wyprodukowało (w umówie mialem termin produkcji marzec / kwiecień) ale zostało komuś innemu ‚opchniete’ za lepsza cenę

3. Czy może dealer coś kręci i rzeczywiście broker tutaj jest robiony w balona przez dealera


Szczególnie ze ostatnio zaczynam słyszeć propozycje ze może jakimś innym autem był bym zainteresowany itp - co trochę zaczyna mi mieszać w głowie.


Ogólnie czy ktoś z Was miał taka sytuacje ze zamówione auto w 2021 (po tamtych cenach) nie zostało wyprodukowane przez BMW / sprzedane przez dealera bo bardziej się opłaca produkować zamówione sztuki z 2022 roku (po lepszych cenach)?


Dzięki za rady

 

Ja mam zamówienie z grudnia i we września ma wejść na taśmę.


Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, garść świeżych informacji:

1.14.07 bez żadnych postojów z wyłączeniem 1 afrykańskiego statek dotarł do Bremerhaven.

2.na stronie znalezionej na amerykańskim forum wyszło ,że brak modułu audio odbiornika.

3.Taki status trwał mniej więcej tydzień (dla jednego samochodu 4 dni drugi 7).

4.03.08 info od dealera ,że samochody są na cle.

5.15-22.08 samochody docierają do dealera.

6. od 23.08 rozpoczęła się procedura finansowanie + odbiór.

7.planowany termin odbioru 31.08 -02.09.


w nawiązaniu do posta .. w.siepietowski ... myślę ,że diabeł tkwi w umowie z brokerem. To Broker powinien wskazać kto dla niego będzie finalizował dostawę i jaka ma umowę z ewentualnym dostawcą. Post zaś sugeruje brak winy brokera a winę zwala na domniemanego dealera. Bez zobaczenia warunków umowy broker dealer trudno odpowiadać na oskarżenia typu czy dealer nie sprzedał mojego samochodu. Ja osobiście bym ostro napierał na firmę z która podpisałem umowę, bo co mnie interesuje z kim on ją ma.


Ogólnie dodam, ze na przykładzie zamówionych przeze mnie samochodów pomijając najbardziej nieprzewidywalny okres tj. zamówienie-produkcja ,to od daty wyprodukowania do odebrania od dealera upływa 3 miesiące (moje wyprodukowane 30.05 planowany odbiór 31.08)


pozdro

WALDOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, garść świeżych informacji:

1.14.07 bez żadnych postojów z wyłączeniem 1 afrykańskiego statek dotarł do Bremerhaven.

2.na stronie znalezionej na amerykańskim forum wyszło ,że brak modułu audio odbiornika.

3.Taki status trwał mniej więcej tydzień (dla jednego samochodu 4 dni drugi 7).

4.03.08 info od dealera ,że samochody są na cle.

5.15-22.08 samochody docierają do dealera.

6. od 23.08 rozpoczęła się procedura finansowanie + odbiór.

7.planowany termin odbioru 31.08 -02.09.


w nawiązaniu do posta .. w.siepietowski ... myślę ,że diabeł tkwi w umowie z brokerem. To Broker powinien wskazać kto dla niego będzie finalizował dostawę i jaka ma umowę z ewentualnym dostawcą. Post zaś sugeruje brak winy brokera a winę zwala na domniemanego dealera. Bez zobaczenia warunków umowy broker dealer trudno odpowiadać na oskarżenia typu czy dealer nie sprzedał mojego samochodu. Ja osobiście bym ostro napierał na firmę z która podpisałem umowę, bo co mnie interesuje z kim on ją ma.


Ogólnie dodam, ze na przykładzie zamówionych przeze mnie samochodów pomijając najbardziej nieprzewidywalny okres tj. zamówienie-produkcja ,to od daty wyprodukowania do odebrania od dealera upływa 3 miesiące (moje wyprodukowane 30.05 planowany odbiór 31.08)


pozdro

WALDOR

 

Można prosić o link do tej stronki żeby sprawdzić brakujące części ?


Ja mam już VIN i samochód niby zaczął się produkować 16.08.22. mogę już go rozkodować w https://bimmer.work ale nie pokazuje jeszcze daty produkcji. Widnieje jedynie data "Production Date 0001-01-01". Na stronie portu RORO w Durbanie nie znajduje mojego samochód więc domyślam się że jeszcze nie zaczął się transport kolejowy do portu nawet. Z braków które pokazuje Bimmer.work to brak Digital Key, otwierania klapy bagażnika noga oraz dotykowego pokrętła iDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki napęd ma X3 M40i/d? W niższych modelach, w nazwie jest dopisek Xdrive. Przy M40i/d go nie ma. Jak to interpretować?

 

xdrive z mechanizmem różnicowym , tzw. szperą



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda wersja X4 ma napęd na 4 koła wiec oznaczenie xdrive lub jego brak nie ma znaczenia, no chyba ,że do lansu.

W X3 tylko wersja 18d(osobiście nie widziałem na drodze tej wersji) ma napęd na 1 oś reszta to xdrive wiec oznaczenie też ma sens jak wyżej.

Niemniej można je sobie zażyczyć a właściwie zażyczyć sobie jego "niemania", o M nie bedę pisał bo to inny rozdział. Większość marek ma już opcję usuwania oznaczeń modelu i wersji , sam z niej skorzystałem zostawiając jedynie oznaczenia M pakietowe.

Ponad to poza modelami z M pakietem a klasyczną M różnica dla tych co się znają jest na tyle duża ,że nie potrzeba wyjaśnień , laikom nie ma sensu tłumaczyć.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie xdrive to najmniejszy problem :? na xbimmers czytam, że cześć samochodów dociera do dealerów bez podparcia lędźwi po stronie kierowcy. Są też inne braki. Dealerzy na to reagują: jak nie chcesz to szybko znajdziemy kogoś kto go kupi.


W tym samym czasie sprzedaż do Rosji idzie pełną parą. Nie zastanawia Was dlaczego produkcja nie przyspieszyła po “wyjściu” BMW z Rosji?


Mój się wyprodukował i ma być na miejscu w Listopadzie, ale zastanowię się mocno co zrobić jeśli czegoś będzie brakować. Na pewno nie spojrzę już w stronę BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A sprawdzałeś jak wyglada to w innych markach?

W Audi jeszcze gorzej (ostatnio przerabiałem temat z Q8, tam nawet pamięci foteli nie ma). W Mercedesie też podobno bieda…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW też i zgodziłem się na ustępstwa (brak indukcji za która zapłaciłem) ale nie na losowanie. Jest umowa miedzy kupującym a BMW a przychodzą samochody niezgodne z umową. Może jakaś Mazda cx60 będzie z placu do wzięcia, trzeba się rozglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW też i zgodziłem się na ustępstwa (brak indukcji za która zapłaciłem) ale nie na losowanie. Jest umowa miedzy kupującym a BMW a przychodzą samochody niezgodne z umową. Może jakaś Mazda cx60 będzie z placu do wzięcia, trzeba się rozglądać.

 

Wydaje mi się że wszystkie braki widać bo rozkodowaniu VIN. Ja tak jak pisałem kilka postów wcześniej z braków mam : brak Digital Key, brak dotykowego pokrętła iDrive, brak otwierania klapy bagażnika gestem (noga). Mam nadzieję że więcej nie będzie braków bo te wymienione jestem w stanie przełknąć. Ładowarki indukcyjnej nie było dostępnej jak zamawiałem samochodu.


Chyba twoja sztuka wyprodukowała się w podobny czasie jak moja ? Ja mam datę produkcji 31-08-2022 więc myślę że razem będą płynąć do Europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

braki w wyposażeniu to norma u wszystkich marek premium. Zanim zamówiłem moje x3 byłem w lutym w Volvo oglądać XC60 , w Audi Q5 i Mercedesie GLC, każdy model miał braki. Dealer Volvo wprost powiedział ,że optymistycznym wariantem jest koniec października, system multimedialny nie miał Polskiego języka ..podobno latem mieli mieć ale tego nie zagwarantuje. Audi ,poza bucem w sprzedaży. i terminem na koniec października nie mogło mieć wybranych przeze mnie foteli i lakierowanych osłon nadkoli , Mercedes jako ,że kończył produkcję (o czym dowiedziałem się później) obecnego GLC nie miał świateł adaptacyjnych matrycowych a nawet adaptacyjnych miał zwykłe nie skrętne ledy, system multimedialny nie miał android auto i wymagał łączenia się kablem .. Bmw już w zeszłym roku nie oferowało do wszystkich niższych modeli dotykowego idrive i digital key oraz laserów, sportowych hamulców (zwłaszcza niebieskich) ,zestawu harman kardon , wyświetlacza hud i sterowania gestem. Niektóre opcje wyleciały także w audi, volvo i mesiu, ponadto mesio i Bmw zawiesiło otwieranie klapy nogą. Zamówienie jakiegoś elementu nie gwarantuje jego otrzymania, to zdanie wszystkich dealerów wymienionych marek.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.