Skocz do zawartości

Folia na samochód, ceramika na lakier.


nazwaUzytkownika1685050697

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ceramika,w tym chyba 3 przeglądy gratis.Trochę się dowiedziałem u siebie w rejonie i w podobnej cenie zrobią mi ceramikę z częściową folią . Może się coś ruszyło-1 etnia rozmawiałem ze swoim opiekunem żeby coś przyspieszał,dziś wysłał mi foto ,że auto już na placu.Jutro mija 13 miesięcy od zamówienia :duh: ale nareszcie widać koniec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tak ceramika,w tym chyba 3 przeglądy gratis.Trochę się dowiedziałem u siebie w rejonie i w podobnej cenie zrobią mi ceramikę z częściową folią . Może się coś ruszyło-1 etnia rozmawiałem ze swoim opiekunem żeby coś przyspieszał,dziś wysłał mi foto ,że auto już na placu.Jutro mija 13 miesięcy od zamówienia :duh: ale nareszcie widać koniec :)

Jak chcesz palić 5k zł w piecu to są lepsze metody na utylizację forsy.

Bierze się folię a jak nie chcesz kilkunastu k na folię wydawać to za 5k zł będziesz miał wosk naturalny zymolla na samochodzie co 3 miesiące w studiu kładziony przez 3-4 lata (w zależności w jakim woj. mieszkasz).

5k zł za ceramikę w 2022 r., gdzie butla gyeona kosztuje 400 zł i na nowe auto robi się one stepa, bo lakier jest w 95% w dobrym stanie z mini rysami (których kowalski w życiu nie zobaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam niepełną folię na serii 3, ochrona przed zarysowaniami czy obiciami - wiadomo - super. Wkurza mnie natomiast to jak łatwo wtapiają się w nią owady i zostawiają nieusuwalne ślady. Może należałoby myć auto po każdej trasie, ale kto ma tyle czasu. Po dwóch latach właściwie byłoby dobrze wymienić przód, ew. maskę.


 

A ja polecam całe auto w folii PPF - dopiero wtedy masz spokój i wszystko w D .

 

Dokładnie, to zdecydowanie najlepsza opcja - napisałem o full front bo można to zrobić w cenie podobnej do ceramiki jako alternatywę.

 

2,5 roku temu płaciłem 8'000 brutto za przód, maskę, lampy, lusterka, słupki B, próg bagażnika (seria 3). Dzisiaj całość X5, to ile? Około 20'000 zł? Chyba nie wydałbym aż tyle.


 

Panowie, ktoś korzystał w celu oklejenia samochodu z firmy it's wrap z Poznania?

 

W Poznaniu oklejałem w GLANC PROJEKT, doświadczenia dobre, odzywaj się jak chcesz obejrzeć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy zawieraniu AC w PZU zaznaczasz we wniosku , że auto pokryte folią PPF.

Przy szkodzie żadnych problemów w PZU. W Warcie ( z OC sprawcy ) również.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Hej


jako że za dwa tygodnie mam wreszcie odebrać moje m50i dealer zaproponował mi zabezpieczenie auta - teoretycznie sugerują tylko pakiet full Front + ceramikę na resztę ale nie jestem do końca przekonany czy to wystarczy przy lakierze frozen...


Jestem bardziej nastawiony na całość ale tutaj niestety cena robi swoje - około 20 tys brutto na foli Clif Design - pytanie czy ktoś z was miał styczności z tą folią ? jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po folii wnioskuje, ze to Kraków?


Ja robiłem u siebie właśnie full front + ceramikę. Jesli chciałeś mieć kolor frozen, to lepiej chyba było wziąć zwykły kolor i zmrozić go właśnie folia - na bimmersie czytałem, ze taka opcja jest łatwiejsza w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wziales tego vermiliona? Jestem ciekawy jak to w realu wyglada. Wstaw jakies foto po odbiorze. Wyglad kontrowersyjny, zwlaszcza czerwony grill, ale mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do tych co oklejali swoje auta:


Czy po oklejaniu występują u Was małe "bąbelki" pod folią spowodowane, że pod folię dostały się drobinki kurzu? mam trochę takich punktów u siebie, pewnie z uwagi, że warunki w miejscu oklejania nie są sterylne - jeden garaż, 3 bramy i jednocześnie prace na kilku autach. Wykonawca twierdzi, że nie sposób tego uniknąć, ale to pewnie w tym indywidualnym przypadku gdzie prawdopodobnie warunki nie sprzyjają.

Jak jest u Was, są jakieś mikro defekty? Czy jest "igła"?


Druga sprawa, czy ktoś mierzył miernikiem do lakieru grubość folii? bo u mnie w przybliżeniu wychodzi 150mm gdzie tak naprawdę sama folia powinna mieć więcej... Zastanawiam się, czy miernik może przekłamywac takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.