Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Przecież ja ci nie zakazuje ich oglądać. Tylko zwróć uwagę na to o czym pisze. Widać jak na dłoni.

To nie ma tak, że jest jakaś cena i od niej są godne zainteresowania sztuki, a poniżej już nie.

Nie zwracaj uwagi na cenę, oczywiście za 30k zł będą w większości kapelusze.

Już za 45-55k są z wraki z USA, nie ma zasady. Tych aut jest na tyle mało, że trzeba weryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 945
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem nie kupi się fajnej ładnej niezajechanej Z4 za mniej niż 50-60k

Oczywiście mówię o R6

Chyba ze USA :)

 

Oczywiście ze się da. Sam kopiłem samochodzik i to sporo taniej niż to co napisałeś.

I to w sumie tak zupełnie z ogłoszenia - pojechałem i wyglądał okej.


Nie czarujmy się. To samochody w okolicach 18 letnich - jak mój - to już raz inna technologia niż te co są teraz, i maja swoje historie.

Jak zapolujesz na zadbany i dopatrzony to się będzie cenił, albo trafisz "z głupia franc" jak mi się trafiło. Ogłoszenie na otomoto wystawione, 2 dni powisiało, pojechałem, zobaczyłem i wróciłem nim do domu. Cena była całkiem fajna :} Facet co przede mną oglądał myślał 2 godziny czy kupić, jak się zdecydował to już nie było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMG odpuść, puki działa to jest słabo, jak przestanie to koszmar, zwłaszcza cenowy. Tylko w M3 chodziło w miarę
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Link do mojego Google Drive

Tutaj cały folder

https://drive.google.com/drive/folders/1RHSUIPuP5YaruZfSa920OhXzsG-VIZrX?usp=sharing

oraz zip gdyby nie było coś widoczne

https://drive.google.com/file/d/1MerJy-pKB5bvL0PLTUcOVYil2T9ncuzc/view?usp=sharing


Więcej info na priv. To mogę opowiedzieć zainteresowanym jak wygląda stan prawny auta, rozmowa ze sprzedającym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
całka na 16 tys EUR

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-bmw-z4-3-0i-e85-ID6EHmPH.html

VIN WBABT51040LR88682


Wiesz może coś więcej o niej ? Bo dalej wisi na OtoMoto.

 


Nie wiem nic więcej. Kolega z serwisu sprawdził w jakiejś swojej bazie danych. Jak usłyszałem, że taka duża szkoda to drugi raz nie dzwoniłem do sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie czy ktoś z Was widział albo kojarzy to auto?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-ID6F43pK.html

Na co w szczególności zwrócić uwagę w Z4? Oprócz wiadomych rzeczy typu praca silnika, zawiasu skrzyni i ogólnego stanu. Znalazłem sporo informacji o problemie z układem wspomagania kierownicy. Można to jakoś zweryfikować? Na co zwrócić uwagę podczas składania/rozkładania dachu? Szybkość i płynność całego procesu, głośność pracy pompy? Szukam pierwszego roadstera stąd moje pytania. Pozdrawiam.


Nr VIN: WBABT11010LN56785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podałeś zły VIN. wbabt51070lr82715 masz prawidłowy.

Brak oznaczenia modelu na błotniku i klapie bagażnika. Na drugim błotniku widnieje 3.0i.

Antena zamiennik.

Felgi zamiennik.

Auto miało robiony przód.

Szkody w historii.


21.04.2021 - sprowadzony do polski

06.11.2022 - sprzedaje go. Ciekawe jak się mu to kalkuluje. Dobre 3.0i przed liftem i to z Niemiec to jest 12k EUR wzwyż. Dodaj akcyzę i masz cenę 60k zł.


Co do mechanizmu dachu to interesuje Cię tylko czy woda nie stoi w wanience na dach. Jak jeździł zimą i auto stało pod chmurką to lipa, bo siądzie Ci pompa - zwyczajnie ją zaleje. Te auta MUSZĄ być garażowane.

Usiądź na miejscu kierowcy i odchyl szyje w lewo przy zamkniętym dachu. Zobaczysz czy wanienka jest sucha.

M54 przy tym przebiegu już może pić olej jak gąbka.

Nie jesteś w stanie zdiagnozować sam „sticky steering". To się raz pojawia raz nie i nie wiesz kiedy, dotyczy przedliftów. Nie wiem, może będziesz miał szczęście i podczas manewrowania na placu zaświeci się kontrola kierownicy. To jest zmora auta które jest narażone na przegrzanie, czyli jakaś Hiszpania lub stan California dajmy na to.

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór.

Pytanie do kolegi Ponta jak również do reszty forumowiczów. Poproszę o informacje na temat tego modelu, mam do Bełchatowa 360 km i zastanawiam się czy warto jechać.

Ogłoszenie: https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-z4-sliczna-jedyna-taka-CID5-IDRm8hA.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

nr VIN: WBABU11040LW43559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na sprzedaż śliczna Z4 która opuściła swoją stajnie w Monachium

Każda Z4 produkowana była w Stanach.

To Hiszpanka. Tył robiony.

Wyślij tam jakieś autotesto czy innych testerów za 350 zł. Szkoda Twojego całego dnia, paliwa i nerwów na oglądanie i rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

E89 to zupełnie inna przestrzeń w środku, jest tam więcej miejsca, nie wiem jak w E85 bo nie siedziałem, ale mam E86 i 190 cm wzrostu-dachu nie dotykam głową,fotele mogłyby mieć o 5 cm większy zakres regulacji do tyłu, mam fotele standardowe, w poprzedniej były sportowe czy M i było lepiej :)

nie zmienia to faktu że w E86 wrażenia z jazdy są lepsze niż w E89, która jest bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E89 to zupełnie inna przestrzeń w środku, jest tam więcej miejsca, nie wiem jak w E85 bo nie siedziałem, ale mam E86 i 190 cm wzrostu-dachu nie dotykam głową,fotele mogłyby mieć o 5 cm większy zakres regulacji do tyłu, mam fotele standardowe, w poprzedniej były sportowe czy M i było lepiej :)

nie zmienia to faktu że w E86 wrażenia z jazdy są lepsze niż w E89, która jest bardziej komfortowa.

Dzięki za cenne informacje.


Pojawiła się kolejna z4-ka, Panowie jakieś uwagi na podstawie zdjęć? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-automat-smg-lopatki-w-kierownicy-tapicerka-skorzana-alufelgi-ID6F8BBv.html

nr VIN: WBABT51040LR85362


Ona ma automatyczną skrzynię, tak wynika z opisu, a ta gałka zmiany biegów jest jak od manuala? Co to za typ skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To SMG, pół automat. Odpuść.

Prawy przód robiony, auto nie jest bezwypadkowe. To włoszka to pewnie z każdej strony robiona.

Wydech masz aftermarketowy, brak podkładki pod tab. rej.

Nagłośnienie Surround

Bzdura.

Szkoda czasu nawet bym nie jechał oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej,

od pewnego czasu przymierzam się na kupno z4. Ciężko mi po niedziałających linkach porównać co jest w ogłoszeniach i o co było już pytane. Mam wrażenie, że nikt tutaj nie pyta o egzemplarze z mniejszym silnikiem niż 3.0 a ja właśnie o takim myślałem.

1. Czy z Waszego doświadczenia na wiosnę będzie wysyp nowych ofert sprzedaży, czy może nie ma co czekać i zazwyczaj już teraz są dostępne te z4, które i tak ludzie na wiosnę chcą sprzedać?

2. Na chwilę obecną z uwagi na lokalizację mi najbliższą z dostępnych ofert myślałem o VIN WBABZ11070LH75834 https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-hardtopskorapodgrzewane-foteleclimatronic2-kpl-opon-ID6F9Lik.html ale to sprzedaje komis i wygląda jakby przednie lampy były zaparowane, jeżeli to o czymkolwiek świadczy. Jakieś myśli?

3. Może ktoś z Was już planuje rozstać się ze swoim sprawdzonym? :)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.