Skocz do zawartości

Serwis olejowy


PAVKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy są jakieś konsekwencje zmiany oleju o jakiś tysiąc km po terminie ?

Auto na gwarancji. Serwis po poprzedniej wymianie zaprogramował kolejny przebieg za 25kkm. Do tych 25kkm zostało 1800km.

Zrobiłem we własnym zakresie wymianę po 17kkm (nie jest to odnotowane oczywiście w książce).

Szykuje mi się wyjazd za granicę na jakieś 2800km.

Wolałbym zmienić olej po powrocie co będzie jakieś 10kkm po mojej ostatniej zmianie.

Pytanie czy przeciągnięcie wymiany oleju o 1kkm może mieć jakieś konsekwencje (gwarancja) i czy ewentualnie auto nie będzie się za bardzo burzyć gdy minie termin przeglądu ?


I druga sprawa. Serwis się ze mną skontaktował i proponuje wymianę oleju oraz filtra powietrza i kabinowego za 2420 zł. Czy to nie przegięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: udało się uzyskać zwrot za serwis.


Następny dopiero jak poprosi komputer ... zrobiłem 3100 km w trasie, w tym sporo po alpach i mam 31.000 km do następnego przeglądu :mad2:

Czyżby eco-jazda? Bo coś te przeglądy co 30tys jakoś mało realne są :D

Mam nadzieje, że z moją ciężką nogą będą raczej wyskakiwać (w przyszłości) max co 30tys :wink:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby utrzymać tępa za M4 w górach to musiało się to 118i mocno napocić. Poza tym nawet wolniejszym tempem po górach i tak ostro trzeba wkręcąć ten silnik wjeżdzając i zjeżdzając.


Moim zdaniem jeśli przeglądy są co 30.000 km to to powinien być max nawet z eco - jazdą. Ewentualnie mogła by zwiększać się częstotliwość wymian jeśli ktoś rzeczywiście ciśnie. Tak to wygląda na sztuczne przeciąganie.

Co z tego gdy po 15.000 km zrobię wymianę oleju na własny koszt, gdy następna będzie po 20.000 km. Żadnej regularności nie uda się złapać. Za to kasę od klienta tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: udało się uzyskać zwrot za serwis.


Następny dopiero jak poprosi komputer ... zrobiłem 3100 km w trasie, w tym sporo po alpach i mam 31.000 km do następnego przeglądu :mad2:

Czyżby eco-jazda? Bo coś te przeglądy co 30tys jakoś mało realne są :D

Mam nadzieje, że z moją ciężką nogą będą raczej wyskakiwać (w przyszłości) max co 30tys :wink:

 

Ja jakiś miesiąc temu miałem przegląd na równe 60 tys km w ASO. Zrobiłem do dziś równe 7 tys km, czyli powinno pisać, że przegląd za 23 tys km (a licząc intensywną jazdę 7 tys km/miesiac to może i nawet mniej?) - a mam napisane serwis za 26 tys km.. i tak będzie jechało do samego końca bo już to przerabiałem, czyli co 33 tys km przeglądy liczy komputer i musiałem tak jak karlos po 30 tys samemu pojawić się i poprosić o wcześniejszą wymianę niż pokazuje komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzień dobry, planuję zrobienie serwisu olejowego po przejechaniu około 12 tys km. pierwszą wymianę zrobiłem po dotarciu po około 1.5 tys km. Mój samochód to F40 120i ostatnie 7 znaków vin: 7j65026

chcę to zrobić w aso ze swoimi częściami. poprzednio wymieniłem tylko olej i filtr oleju. tym razem planuję wymienić olej, filtr oleju, filtr paliwa oraz filtr powietrza. Jakie części będą odpowiednie do mojego samochodu aby aso nie miało zastrzeżeń do części? Wiem że innych niż oryginalne BMW nie chcą zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, planuję zrobienie serwisu olejowego po przejechaniu około 12 tys km. pierwszą wymianę zrobiłem po dotarciu po około 1.5 tys km. Mój samochód to F40 120i ostatnie 7 znaków vin: 7j65026

chcę to zrobić w aso ze swoimi częściami. poprzednio wymieniłem tylko olej i filtr oleju. tym razem planuję wymienić olej, filtr oleju, filtr paliwa oraz filtr powietrza. Jakie części będą odpowiednie do mojego samochodu aby aso nie miało zastrzeżeń do części? Wiem że innych niż oryginalne BMW nie chcą zakładać.

 

1. filtr powietrza - 13718480400 // ten sama filr producenta (mann) tylko ze bez logo BMW kosztuje polowe tego, a wymiana polega na odkreceniu dwoch srubek zdjeciu klapki plastikowej i wsadzeniu filtra, za robocizne pewnie tez w aso 100zl+

2. filtr paliwa - jest niewymienny w benzyniakach

3. filtr oleju - 11428593186

4. olej - najlepiej taki sam jak masz zalany, ja np. mam LL04 0w30 - 83212365929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mieliście taki przypadek ze zleciliście wymianę oleju w Aso, a tak naprawdę ta wymiana się nie odbyła.? Tylko faktura i wpis komputerowy .?

Po czym tak wnioskujesz? a czy teraz salon nie daje obowiązkowo tego filmu z wykonania całej akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieliście taki przypadek ze zleciliście wymianę oleju w Aso, a tak naprawdę ta wymiana się nie odbyła.? Tylko faktura i wpis komputerowy .?

 

skad taki pomysl? dlaczego ktos mialby tak zrobic? ewentualnie mozesz poprosic zeby ci dali stary filtr oleju, chyba ze wyciagnal ci jakis inny stary ze smietnika, jak nie zobaczysz na wlasne oczy to musisz uwierzyc na slowo, a na serwis chyba nie wpuszczaja :lol:

 

Po czym tak wnioskujesz? a czy teraz salon nie daje obowiązkowo tego filmu z wykonania całej akcji?
Po prostu pytam czy ktoś miał takie doświadczenie. Jutro przy umawianiu się na termin wymiany oleju, spytam o ten filmik.

 

nie ma filmikow z "calej akcji", jest filmik w formie przegladu, gdzie sprwadzaja hamulce, wycieki itp itd


a propos doswiadczenia, to kojarze taki watek chyba tutaj na forum f40, ze ktos mowil, ze pokrywa silnika czysciutka, korek do wlewu tez i tworzyl tez takie teorie ze zostal oszukany, ale nie widze sensu zeby serwis mial tak postapic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy zmieniałem olej, na około 15.000 km i 30.000 km. Raz poprosiłem doradcę by obejrzeć olej przy zlewaniu bo byłem ciekawy w jakim jest stanie "wizualnym". No i był raczej ciemnego koloru :D


W obu przypadkach dostałem też filmik i za drugim razem w ramach wykonywanego przeglądu było na filmie widać zlewany olej. Rzekomo jest też ten czujnik zasiarczenia oleju, więc taka akcja to już chyba fantastyczne opowieści z mitycznych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pytam czy ktoś miał takie doświadczenie.

 

Nie jesteś jedyny, który ma takie obawy. Przecież przy pierwszej wymianie po dotarciu klient nie zobaczy różnicy przed i po. No może po bagnecie będzie można zobaczyć jakąś różnicę w klarowności oleju, choć wątpię, by po 1-2 tyś było coś widać :wink:

Mam jeszcze inny pomysł, ale podzielę się nim później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego pochwał się tym pomysłem. W sobotę miałbym okazje go przetestować

 

Sam go nie przetestowałem, a olej już zmieniony :cry:


Chodziło mi o oznakowanie "na swój sposób" filtra oleju. I nie piszcie, jak to zrobić - najlepiej każdy na swój sposób, różniący się od innych (serwisanci też czytają fora :D)


Jeżeli po wymianie oleju nie będzie Waszego oznaczenia, to na bank był spuszczony olej i wymieniony filtr.


Niestety, ja dzisiaj rano na szybko zajrzałem pod maskę, bo byłem już spóźniony i tam jest tak naćkane, że nie znalazłem filtra oleju :duh: Nie śmiejcie się :oops:


W Maździe sam wymieniam olej a tam filtr oleju jest podany prawie "jak na tacy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest pod spodem, kolo miski olejowej wiec moglbys szukac do teraz :mrgreen:

 

Ooo, no to może nawet fajniej, wszystko robisz od spodu :cool2: Dzięki za info.

 

ps a bagnet znalazles? :P (w 120D jest wiec pewnie tak, ale w 118I nie ma)

 

No to co - ta 118I jest bezobsługowa? Jak się bada poziom oleju podczas wymiany? Komputer pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest pod spodem, kolo miski olejowej wiec moglbys szukac do teraz :mrgreen:

 

Ooo, no to może nawet fajniej, wszystko robisz od spodu :cool2: Dzięki za info.

 

ps a bagnet znalazles? :P (w 120D jest wiec pewnie tak, ale w 118I nie ma)

 

No to co - ta 118I jest bezobsługowa? Jak się bada poziom oleju podczas wymiany? Komputer pokazuje?

ja jak zmieniam sam w garażu to wlewam tyle ile producent mowi. na elektronicznym bagnecie mam max. bagnet dziala bo po przejechaniu 15 tys jak sprawdzam to jest 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś również miał taki problem z BSI -> serwis poza ASO przy wymianie klocków zresetował wszystkie komunikaty o oleju, filtrach, płynie razem z resetem czujnika klocków. Serwis odmawia serwisu, bo centralnie nie widzi komunikatów, a to, że zostały zresetowane ich nie obchodzi. Ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić lub przekonać serwis?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie zapiszesz tekstu w wordzie i zrobisz restart (wylacz wlacz) to mozna odzyskac tekst czy nie? sam sobie odpowiedz :wink:

jezeli masz BSI to po co robiles reset serwisu…? jak ktos robi wymiane ponadprogramowo to przewaznie co 10k lub 15k no to akurat dodatkowa wymaiana bez resetu i druga wymiana w aso na bsi z resetem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy które mi pokazywali w systemie jak mi odmawiali serwisu to przebieg jest czytany z kluczyka - tu waga, bo u mnie o 600 km się różniło wskazanie rzeczywiste vs kluczyka.


Serwis ASO i centrala BMW będzie miało dane czy wykonywałeś przegląd olejowy z pakietu BSI, bo za to musiała pójść jakaś wewnętrzna faktura.

Spróbuj w innym serwisie lub sam skontaktuj się z Centralną BMW, ponieważ jeśli zakupiłeś pakiet serwisowy BSI to przysługuje Ci wymiana co 30.000 km i to czy masz skasowaną inspekcje czy nie to tylko "techniczny problem" do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.