Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
producent nie wskazał nadal wiążącej daty produkcji

Obecnie nie ma chyba czegoś takiego jak „wiążąca data produkcji”.

Nawet jak auto ma już status 112 i wyznaczoną konkretną datę produkcji, wcale nie jest to wiążące.


Tak było choćby w moim wypadku, gdzie od stycznia auto miało już 112 i produkcję ustaloną na 14.02, ale w Walentynki zamiast się produkować spadło do statusu 105 w oczekiwaniu na kolejny slot (prawdopodobnie dopiero w czerwcu).

Okazało się że akurat 14.02 brakowało jakiegoś wyposażenia (nie udało mi się dojść co konkretnie wpadło w restrykcje) i wszystkie auta z tym wyposażeniem spadły do 105, a na ich miejscu wyprodukowały się inne, które w konfiguracji nie miały tego restrykcyjnego wyposażenia.


Najgorsze jest to, że w takim wypadku auto nie czeka priorytetowo na slot produkcyjny, tylko wypada na koniec kolejki i znowu swoje musi odczekać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przeciwnie sytuacja wygląda w przypadku BMW 3. Dealer BMW Team (pojedynczy salon) zamówienie z 02.2022 i auto już jest w transporcie do Polski. A Inchcape, zamówienie z 04.2021 lub 11.2021 i jeszcze nie wiadomo kiedy auta się wyprodukują...

A teraz nie jest tak, że się nie wybiera wyposażenia tylko gotowe auto z puli przypisanej dealerowi? W takim przypadku jest możliwe, że ten co w tym roku zamówił dostał już gotowca, a osoby z poprzedniego roku są na starych zasadach i ciągle czekają w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o x3 m40i.


Ja czekam na produkcje od 2 grudnia.... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Ja zamówiłem swoje M40i na koniec Listopada i tak samo czekam, teraz mam dzwonić na początku Czerwca, zaczynam się rozglądać powoli za alternatywą bo potrzebuję nowego samochodu.


W USA i Kanadzie schodzą szybko bo tam można pozwać BMW do sądu za opóźnienia, w Europie jesteśmy dymani przez BWM i wrzucają nas w sloty, których USA nie zgarnęło.

Do tego samochód u nas jest droższy, ma mniejszą moc i gorsze wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie początek sierpnia '21 z prośbą o produkcję na początku '22

Pierwszy planowany termin produkcji: 3 tydzień '22

Potem w połowie marca dostałem info, że nowy termin to 15 tydzień

Następnie przesunięcie na 17 tydzień

Kolejne na 18 tydzień

6 maja dostałem VIN i zmiana statusu na 150, czyli produkcja rozpoczęta.

No i tak się chyba do dzisiaj produkuje bo znowu nic nie wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie początek sierpnia '21 z prośbą o produkcję na początku '22

Pierwszy planowany termin produkcji: 3 tydzień '22

Potem w połowie marca dostałem info, że nowy termin to 15 tydzień

Następnie przesunięcie na 17 tydzień

Kolejne na 18 tydzień

6 maja dostałem VIN i zmiana statusu na 150, czyli produkcja rozpoczęta.

No i tak się chyba do dzisiaj produkuje bo znowu nic nie wiadomo :D

 

Jaki silnik? Czy masz coś z restrykcji?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie początek sierpnia '21 z prośbą o produkcję na początku '22

Pierwszy planowany termin produkcji: 3 tydzień '22

Potem w połowie marca dostałem info, że nowy termin to 15 tydzień

Następnie przesunięcie na 17 tydzień

Kolejne na 18 tydzień

6 maja dostałem VIN i zmiana statusu na 150, czyli produkcja rozpoczęta.

No i tak się chyba do dzisiaj produkuje bo znowu nic nie wiadomo :D

 

Jaki silnik? Czy masz coś z restrykcji?

 

30d

Zdaje się, że blokował kolor (brooklyn grey) i hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie początek sierpnia '21 z prośbą o produkcję na początku '22

Pierwszy planowany termin produkcji: 3 tydzień '22

Potem w połowie marca dostałem info, że nowy termin to 15 tydzień

Następnie przesunięcie na 17 tydzień

Kolejne na 18 tydzień

6 maja dostałem VIN i zmiana statusu na 150, czyli produkcja rozpoczęta.

No i tak się chyba do dzisiaj produkuje bo znowu nic nie wiadomo :D

 

Jaki silnik? Czy masz coś z restrykcji?

 

30d

Zdaje się, że blokował kolor (brooklyn grey) i hak

 


Ufff czyli litrowe diesle robią:-)


O blokowaniu przez kolor pierwsze słyszę?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Ja zamówiłem x3 LCI 20d w dosyć wymyślnej konfiguracji (prawie wszystko wsadzone, więc dopadły mnie restrykcje i modyfikowałem w trakcie czekania na to co finalnie dostanę) we wrześniu'21, gdzie dostałem już informację w Auto-Fus, że auto będzie kwiecień/maj/czerwiec realnie.


W trakcie czekania dostałem info w listopadzie'21,że jest szansa na szybszy slot produkcyjny na styczen'22, natomiast finalnie produkowane bylo w marcu'22, teraz dopłyneło do portu w maju'22 i jest obecnie w transporcie do Polski, więc czerwiec na odbiór jest realny.


Generalnie warto zainteresować się tym jak faktycznie wyglądaja realne terminy dostarczenia obecnie aut na rynku albo olać nowe auto, ja miałem świadomość, że na auto będę czekać rok, przez kryzys dostaw elementów podczas pandemii, więc wiedząc, że obecnie kończy mi się najem w lipcu, zamówiłem auto rok wcześniej.


Każdy sprzedawca będzie Was mamić, że auto będzie za 3-5-6 miesięcy, bo żyje ze sprzedaży i prowizji z tego tytulu, ale im dalej produkowane tym bardziej skomplikowany proces transportu plus prawda jest taka, że Polska to trzeci świat dla globalnych firm nie tylko w temacie samochodów (dostęp do slotów) :)


Był moment, że poziom żenady przy tych restrykcjach był dosyć śmieszny (brak shadowline rozszerzonego, gdzie to nie jest jakis rocket scince w produkcji, plus brak tempomatu adaptacyjnego w 2022 roku i załużmy marce Premium), natomiast dostałem bardzo dobry rabat na auto i po tym jak zaczęły się sypać rabaty w BMW i innych markach, stwierdziłem to auto, które zamówiłem zostawiam, bo chwilowo na rynku nie będzie lepiej, taka trochę rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie czekania dostałem info w listopadzie'21,że jest szansa na szybszy slot produkcyjny na styczen'22, natomiast finalnie produkowane bylo w marcu'22, teraz dopłyneło do portu w maju'22 i jest obecnie w transporcie do Polski, więc czerwiec na odbiór jest realny.

Nie chciałbym ci zabierać nadziei, ale w wątku dla X5 pisałem, że moje auto przypłynęło do Niemiec BVH pod koniec marca, do tej pory nie przyjechało do dealera, mimo, że w poniedziałek przyszły wreszcie dokumenty do niego. Ponad miesiąc (około 6 tyg) stoi na cle bo z jakiegoś powodu nie wyrabiają z robieniem dokumentów.

Też zamówiłem auto w sierpniu wiedząc, że są opóźnienia w produkcji. Ale nie zakładałem, że opóźnienia będą dosłownie na każdym możliwym kroku: w produkcji, czekaniu na statek, płynięciu statkiem, wyładowaniu, przewiezieniu do Polski i oczekiwaniu na cle a teraz jeszcze oczekiwaniu na dowiezienie do dealera ... A to już trochę przesada. I tak miałem lepiej niż niektórzy bo nie czekałem jeszcze dodatkowo na doposażenie.

Miałem nadzieję, że auto do wiosny spokojnie przyjdzie a tu już lato zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie czekania dostałem info w listopadzie'21,że jest szansa na szybszy slot produkcyjny na styczen'22, natomiast finalnie produkowane bylo w marcu'22, teraz dopłyneło do portu w maju'22 i jest obecnie w transporcie do Polski, więc czerwiec na odbiór jest realny.

Nie chciałbym ci zabierać nadziei, ale w wątku dla X5 pisałem, że moje auto przypłynęło do Niemiec BVH pod koniec marca, do tej pory nie przyjechało do dealera, mimo, że w poniedziałek przyszły wreszcie dokumenty do niego. Ponad miesiąc (około 6 tyg) stoi na cle bo z jakiegoś powodu nie wyrabiają z robieniem dokumentów.

Też zamówiłem auto w sierpniu wiedząc, że są opóźnienia w produkcji. Ale nie zakładałem, że opóźnienia będą dosłownie na każdym możliwym kroku: w produkcji, czekaniu na statek, płynięciu statkiem, wyładowaniu, przewiezieniu do Polski i oczekiwaniu na cle a teraz jeszcze oczekiwaniu na dowiezienie do dealera ... A to już trochę przesada. I tak miałem lepiej niż niektórzy bo nie czekałem jeszcze dodatkowo na doposażenie.

Miałem nadzieję, że auto do wiosny spokojnie przyjdzie a tu już lato zaraz.

 

Dzięki za info, faktycznie też czytałem gdzieś indziej o przestojach na dostawie do PL, że auta stały na placu w DE (plus temat doposażenia auta), natomiast traktuje obecny czas ciągle orientacyjnie mając z tyłu głowy, że cos może sie opóźnić :|, mam obecne auto wynegocjowane, że moge oddać pomiędzy 15 czerwca a 23 sierpnia, bo firmy najmujące auta długookresowo mają świadomość problemów z dostawami. Obecnym X1 jeździ mi się bardzo dobrze tylko brakuje trochę bagażnika w kontekście pojawienia się córeczki :)

Czekamy i mam nadzieję, że na ostatnie prostej nie okaże się, ze coś przyszło nie tak w kontekście restrykcji :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie początek sierpnia '21 z prośbą o produkcję na początku '22

Pierwszy planowany termin produkcji: 3 tydzień '22

Potem w połowie marca dostałem info, że nowy termin to 15 tydzień

Następnie przesunięcie na 17 tydzień

Kolejne na 18 tydzień

6 maja dostałem VIN i zmiana statusu na 150, czyli produkcja rozpoczęta.

No i tak się chyba do dzisiaj produkuje bo znowu nic nie wiadomo :D

 

zmiana statusu: 17.05 auto wyprodukowane, czyli dokładnie 4 miesiące później niż pierwszy wskazany termin

 

...

Każdy sprzedawca będzie Was mamić, że auto będzie za 3-5-6 miesięcy, bo żyje ze sprzedaży i prowizji z tego tytulu, ale im dalej produkowane tym bardziej skomplikowany proces transportu plus prawda jest taka, że Polska to trzeci świat dla globalnych firm nie tylko w temacie samochodów (dostęp do slotów) :)

...

 

Rozmawiałem z Inchcape, Bawaria Motors, Best Auto i w każdym dostałem rzetelne info, że w mojej konfiguracji termin oczekiwania to 10-12 miesięcy więc chyba nie jest tak źle z tymi handlowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Każdy sprzedawca będzie Was mamić, że auto będzie za 3-5-6 miesięcy, bo żyje ze sprzedaży i prowizji z tego tytulu, ale im dalej produkowane tym bardziej skomplikowany proces transportu plus prawda jest taka, że Polska to trzeci świat dla globalnych firm nie tylko w temacie samochodów (dostęp do slotów) :)

...

 

Rozmawiałem z Inchcape, Bawaria Motors, Best Auto i w każdym dostałem rzetelne info, że w mojej konfiguracji termin oczekiwania to 10-12 miesięcy więc chyba nie jest tak źle z tymi handlowcami.



Zgadza się, że są normalni, ale jak ktoś tu piszę albo opowiadają im znajomi, że ktoś obiecuje auto 5-6 miesięcy teraz a później pół roku Cię zbywa to jednak nie ma to nic wspołnego z rzetelnością :)


Kolejny problem to jest komunikacja importer a salon, bo tutaj też salony są zlewane przez importerów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Nie zamierzam spamowac ale skoro to wątek o opóźnieniach w dostawie to pochwalę się ,że 2 zamówione w lutym X3 właśnie czekają na załadunek. Dziś dostałem numery vin , produkcja odbyła się 30.05. Dealer twierdzi ,że sam dowiedział się dopiero dziś. Myślę ,że wprowadzi to trochę optymizmu do wątku.

pozdrawiam przy piątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie zamierzam spamowac ale skoro to wątek o opóźnieniach w dostawie to pochwalę się ,że 2 zamówione w lutym X3 właśnie czekają na załadunek. Dziś dostałem numery vin , produkcja odbyła się 30.05. Dealer twierdzi ,że sam dowiedział się dopiero dziś. Myślę ,że wprowadzi to trochę optymizmu do wątku.

pozdrawiam przy piątku

 


Silnik 2.0D? Jakie wyposażenie ? Czy miałeś coś z restrykcji?


Gratulacje. Ja już czekam ponad 6 miesięcy i nawet nie mam wyznaczonej produkcji:-(

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż czytając to forum restrykcje pojawiały się i znikały zależnie od daty zamówienia.

Mój X3 z założenia miał silnik 2,0d , określona została tez finalna wartość zamówienia. Uniemożliwiło to pełen odlot w dodawanych opcjach.

Wiele dodatków całkowicie mnie nie interesowało , zdaje sobie sprawę ,że kilka z nich mogło być dla kogoś "must have". Zatem moja konfiguracja jest do bólu racjonalna:-)

poniżej link do konfiguratora z mniej więcej moja konfiguracją:

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/i3r6apka


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaki jest obecnie okres oczekiwania na x3 od momentu zamówienia ?

 

Wszystko zależy od silnika i wyposażenia i tego gdzie zamawiać od 5 miesięcy do 1,5 roku:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zgodnie z tym co pisałem powyżej i miałem info od Dealera było w terminie, bo oderbałem 15 czerwca.

X3 w 20D i prawie pełna opcja bez tego objęło restykcje( adaptacyjny tempomat, head up i audio HK).


Podsumowując: zamówione wrzesień 2021 - produkcja planowana grudzień 2021, realnie było to marzec 2022, odbiór czerwiec 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyprodukowany 30.05 dopiero wczoraj, dokładnie o 14.54 wypłynął z portu.... planowane dobicie do BREMERHAVEN to 14.07.

zatem pewnie w lipcu się nie uda a nawet przed planowanym na 5 sierpnia urlopem. Na pocieszenie pozostaje fakt ,że w umowie mam 30 październik . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyprodukowany 17.05

20.05 wyruszył do portu w Durbanie

22.05 dotarł do portu

29.05 wypłynął

po drodze zahaczył o porty: Maputo, East London, Vigo, Southampton, a od wczoraj stoi na kotwicy pod Brixham

28/29.06 planowane dotarcie do Bremerhaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy jest tu ktoś, kto odebrał już 40i? Ja już mam termin przekroczony o półtora miesiąca (zamówienie z Listopada) i zaczyna mi się ciepło robić bo potrzebuję samochodu. Liczyłem na to, że BMW wyjdzie z Rosji i zwolni troszkę slotów, ale widocznie nie na B58, które masowo kupują Amerykanie. Produkcję mam w USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tu ktoś, kto odebrał już 40i? Ja już mam termin przekroczony o półtora miesiąca (zamówienie z Listopada) i zaczyna mi się ciepło robić bo potrzebuję samochodu. Liczyłem na to, że BMW wyjdzie z Rosji i zwolni troszkę slotów, ale widocznie nie na B58, które masowo kupują Amerykanie. Produkcję mam w USA.

 

Mój, wprawdzie M40d, zamówiony początek grudnia, zero postępu (037). Na pewno nie będzie w umówionym terminie (do 31.08).

Zaczynam wątpić w odbiór w br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.