Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostalm info, ze w Kleszczowie z powodu WOJNY, CEN PALIW I BRAKU UKRAINSKICH KIEROWCOW transport do salonu moze sie opoznic do nieokreslonego blizej czasu. Dacie wiare??? Poprosilam BMW o zorganizowanie prywatnej lawety (1200 zl) to teraz jest problem zeby Kleszczow pozwolil BMW wywiezc moje auto z placu. Poprostu nie mam slow.

 


Ja też czekam, aż dojedzie do salonu z kleszczowa. Sprzedawca wspominał, że może się opóźnić z powodu braku kierowców. :/ jak nie urok to sraczka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wisi status 182 Handover to carrier/load assignment od 10.03.2022r . Co to będzie oznaczać ?


Dealer poinformował mnie dzisiaj że:


"Auto jest jeszcze w Niemczech. Otrzymaliśmy informację, ze strony BMW, ze względu na wzrost cen paliw BMW oraz odpływ ukraińskich kierowców, BMW podjęło działania, aby zoptymalizować koszty paliwa, co może wiązać się z dłuższym czasem realizacji." :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w tłumaczenia BMW , takie zwykłe krętactwo i zwodzenie klientów bo nie radzą sobie z produkcją w obecnej rzeczywistości , gdzie potrzebna jest większa zaradność i kreatywność. Można zrozumieć brak części i materiałów, co opóźnia produkcję, ale jak samochody miesiącami stoją na placu i nie potrafią ich dostarczyć do klientów to już coś w tej firmie nie działa jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wiem ze to różnie jest ale zamawiałem auto dokładnie 30 września 2021 wiec zaraz minie dokładnie 6 miesięcy od daty złożenia zamówienia. X3 2.0d M Pakiet. Czy ktoś z Was zmawiałem po tym terminie i juz odebrał samochód? Jeśli chodzi o mnie to kompletna cisza sprzedawca zadzwonił tydzień temu i mówił ze nic na ten moment nie wie - wiec rozumiem ze nie jest znana jeszcze nawet dokładna data produkcji nie mówiąc o transporcie i reszcie rzeczy. Dzięki za wszelkie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wiem ze to różnie jest ale zamawiałem auto dokładnie 30 września 2021 wiec zaraz minie dokładnie 6 miesięcy od daty złożenia zamówienia. X3 2.0d M Pakiet. Czy ktoś z Was zmawiałem po tym terminie i juz odebrał samochód? Jeśli chodzi o mnie to kompletna cisza sprzedawca zadzwonił tydzień temu i mówił ze nic na ten moment nie wie - wiec rozumiem ze nie jest znana jeszcze nawet dokładna data produkcji nie mówiąc o transporcie i reszcie rzeczy. Dzięki za wszelkie info

 

To rzeczywiście kosmicznie długo, albo nie chce mu się dobrze sprawdzić. Ja zamawiałem auto 21 września, podobna konfiguracja. Auto wyprodukowało się 3 lutego, 11 lutego dojechało z fabryki do portu w Durbanie, skąd 25 lutego wypłynęło do Europy. 21 marca statek przypłynął do Bremenhaven w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


co można wyczytać z poniższych statusów:


182 Handover to carrier/load assignment 10.03.2022 08:10:35

190 Despatched from AG

191 Returned to AG

193 Arrival at port or compound

195 Exit from port or compound


Dealer nie potrafi powiedzieć kiedy auto będzie w Polsce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem koniec października 2021 i najnowsza informacja od dilera to że samochód powinien być do odbioru sierpień/wrzesień 2022.

What??? :mad2: :mad2: :mad2:


Gdzie zamawiałeś? Czy dobrze czytam, ze 40i?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem koniec października 2021 i najnowsza informacja od dilera to że samochód powinien być do odbioru sierpień/wrzesień 2022.

What??? :mad2: :mad2: :mad2:


Gdzie zamawiałeś? Czy dobrze czytam, ze 40i?

 


Zamawiałem w Bawaria. Tak dokładnie X3 M40i. Miało być w Marcu 2022 ale nadal nie ma żadnego info kiedy można spodziewać się produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem koniec października 2021 i najnowsza informacja od dilera to że samochód powinien być do odbioru sierpień/wrzesień 2022.

What??? :mad2: :mad2: :mad2:


Gdzie zamawiałeś? Czy dobrze czytam, ze 40i?

 


Zamawiałem w Bawaria. Tak dokładnie X3 M40i. Miało być w Marcu 2022 ale nadal nie ma żadnego info kiedy można spodziewać się produkcji.

 

Ja zamawiałem początkiem grudnia i liczę na produkcja maj, wtedy końcem lipca powinien być odbiór:-) Jak do 10 kwietnia nie będę miał info o produkcji tzn że nie wszedł na maj...

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem początkiem grudnia i liczę na produkcja maj, wtedy końcem lipca powinien być odbiór:-) Jak do 10 kwietnia nie będę miał info o produkcji tzn że nie wszedł na maj...



Dzisiaj byłem w salonie przy okazji serwisu innego samochodu. Dowiedziałem się że są problemy z produkcją M-ek. Nie wiedzą czy brakuje komponentów czy co jest czynnikiem wydłużającym ale mają zamówione 4 sztuki X3 M40i i żadna nie weszła na produkcję. Jak zamawiałem samochód to słyszałem odwrotna historię że M-ki maja priorytety przed wszystkimi 2.0 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem początkiem grudnia i liczę na produkcja maj, wtedy końcem lipca powinien być odbiór:-) Jak do 10 kwietnia nie będę miał info o produkcji tzn że nie wszedł na maj...

 

Dzisiaj byłem w salonie przy okazji serwisu innego samochodu. Dowiedziałem się że są problemy z produkcją M-ek. Nie wiedzą czy brakuje komponentów czy co jest czynnikiem wydłużającym ale mają zamówione 4 sztuki X3 M40i i żadna nie weszła na produkcję. Jak zamawiałem samochód to słyszałem odwrotna historię że M-ki maja priorytety przed wszystkimi 2.0 :P



Dokładnie tak. Ja miałem powiedziane to samo plus dodatkowo na M-ki nie było restrykcji na wyposażenie.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na placu u sprzedawcy - 5 kwietnia

 

Kiedy był zamawiany i jaki silnik?

 

Zamowienie zlozone 28 sierpnia, silnik 30i. Z restrykcji mialem kamery 360 w chwili zamawiania pozniej pare opcji wskakiwalo i schodzilo z restrykcji. Produkcja auta 4 lutego, w porcie bylo 20.03, status 182 w dn 23.03, w Kleszczowie na 190 bylo 28.03. Odbior 06.04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowienie zlozone 28 sierpnia, silnik 30i. Z restrykcji mialem kamery 360 w chwili zamawiania pozniej pare opcji wskakiwalo i schodzilo z restrykcji. Produkcja auta 4 lutego, w porcie bylo 20.03, status 182 w dn 23.03, w Kleszczowie na 190 bylo 28.03. Odbior 06.04.

 

A wyprodukowany z kamerami, czy rezygnowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowienie zlozone 28 sierpnia, silnik 30i. Z restrykcji mialem kamery 360 w chwili zamawiania pozniej pare opcji wskakiwalo i schodzilo z restrykcji. Produkcja auta 4 lutego, w porcie bylo 20.03, status 182 w dn 23.03, w Kleszczowie na 190 bylo 28.03. Odbior 06.04.

 

A wyprodukowany z kamerami, czy rezygnowałeś?

 

Wyprodukowany z kamerami, to byl moj must have. W momencie zamawiania czyli w sierpniu kamery mialy status ograniczonej dostepnosci. Pozniej z tego co wiem, nie bylo mozliwosci zamawiania kamer przez krotki czas, a pozniej wszystko wrocilo do "normy" czyli ograniczona dostepnosc. Jeden dealer slyszac ze chce kamery 360 (w sierpniu 2021) chcial wpisac w umowe odbior samochodu do grudnia 2023 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak zastanawiacie się jak idzie kolejka w innych krajach to proszę. Kanada:


1./I put in an order through my dealer about 6 weeks ago, and it went into production today. Washington, DC area. Expected week 22/23 completion.


2./Ordered last month 2nd week of April here in Ontario.Should be getting it in a week (in transit) as of now.


Mowa o x3 m40i.


Ja czekam na produkcje od 2 grudnia.... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:


Z ciekawostek to:


Anyone in Canada placed an order for a 2022 M40i recently? I spoke with a dealer in my area today and was told there are none in stock and production of the 2022 model is over. I would have to order a 2023 model in the next few months. Maybe they are just going to other markets?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah to inch nieźle kręci:-) Zamówiłem teraz X40D i nie ma żadnych restrykcji :-) dla M.

 

Wątpie żeby Inchcape kręcił, inni delaerzy mają 2-3x dłuższy czas oczekiwania niz Inchcape – mi w Inch dokładnie mówili jak wygląda sytuacja, czego nie brać żeby nie czekać pół roku. W rezultacie czekałem 2 mies na odbiór :)

 

Przeciwnie sytuacja wygląda w przypadku BMW 3. Dealer BMW Team (pojedynczy salon) zamówienie z 02.2022 i auto już jest w transporcie do Polski. A Inchcape, zamówienie z 04.2021 lub 11.2021 i jeszcze nie wiadomo kiedy auta się wyprodukują...

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w miarę podstawową konfigurację X3 20i w październiku 2021r i do tej pory dealer co miesiąc odpowiada, że producent nie wskazał nadal wiążącej daty produkcji. Odbiór w umowie to koniec maja 2022r. Wg dealera, więcej info odnośnie mojego zamówienia będzie dostępne na ... przełomie czerwca/lipca. I tak co miesiąc odpowiadając na moje pytania wskazują, że za dwa miesiące może będzie coś więcej wiadomo odnośnie daty produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.