Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie było tutaj - od listopada 2021 znika kolor mineralny szary.

Zmiana dotyczy także wiszących zamówień, które nie wyprodukują się przed tą datą.

 

Potwierdzam.


Dodatkowo na restrykcji jest "elektryczna klapa bagażnika".

 

Cześć,

Czekam na produkcję mojego auta, zamówienie z lipca.

Jestem nowy w temacie BMW, więc te informacje o restrykcjach są dla mnie też nowością.

Gdzie można znaleźć takie informacje bo google jako takie nie zwraca mi nic konkretnego.


Dzięki z góry, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na produkcję mojego auta, zamówienie z lipca.

Jestem nowy w temacie BMW, więc te informacje o restrykcjach są dla mnie też nowością.

Gdzie można znaleźć takie informacje bo google jako takie nie zwraca mi nic konkretnego.

 

Informacje o statusie zamówienia, restrykcjach i zmianach w modelu mają tylko dealerzy.

Musisz zapytać swojego sprzedawcę o Twoją konkretną sytuację.


Z tego co ustalałem sprawa koloru mineral grey jest przesądzona, natomiast co do elektrycznej klapy to już zdania były podzielone.

Być może dla już złożonych zamówień będzie okay.


Jakbyś się czegoś dowiedział w w/w temacie to napisz tutaj, zawsze to dodatkowe źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno:


- telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym - ta opcja podobno została całkowicie wycofana przez BMW.


Auta które czekają na produkcję więcej niż pół roku, mają dostać - https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/konfigurator-akcesoriow.stacja-bmw-wireless-charging-universal.html


:shock:

 

Z tego co ustalałem sprawa koloru mineral grey jest przesądzona, natomiast co do elektrycznej klapy to już zdania były podzielone.

Być może dla już złożonych zamówień będzie okay.

 

Potwierdzone u dwóch dilerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno:


- telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym - ta opcja podobno została całkowicie wycofana przez BMW.

 

Wyleciało to z systemu gdzieś tak w połowie maja 2021 i od tego momentu dało się zamówić już tylko "Telefonię komfortową"


Było:

6NW - Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym


Jest:

6NS - Telefonia komfortowa

32Z - Rezygnacja z BMW Digital Key - w bonusie - wynika z braku ładowania bezprzewodowego


Nie jest dla mnie jasne czy auto przyjdzie z kartą do odblokowywania samochodu, czy bez. Na pewno odpada otwieranie iPhone'em.

 

Potwierdzone u dwóch dilerów.

 

Okay, te informacje sugerują, że dla nowych zamówień nie ma klapy elektrycznej. Natomiast nie jest jasne co z zamówieniami już w toku.

U mnie, według uzyskanej informacji, ma nie być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest jakieś źródło online, że znika kolor mineral grey z oferty od listopada? Jaki jest powód tej decyzji, to chyba dość popularny kolor rownież w wyższych modelach niż F40.


W konfiguratorze na stronie BMW zarówno w Polsce jak i w Niemczech ten kolor nadal jest dostępny. To trochę dziwne, skoro nawet już złożone zamównia z tym kolorem chcą anulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W konfiguratorze na stronie BMW zarówno w Polsce jak i w Niemczech ten kolor nadal jest dostępny.

 

Dzisiaj został zaktualizowany niemiecki konfigurator i zniknięcie Mineral Grey się potwierdziło. Zamiast niego pojawił się Skyscraper Grey.

Jest też nowy dodatkowy kolor - Frozen Pure Grey.


Ogólnie wygląda na to, że uspójnili paletę lakierów pomiędzy 1er i 2er Grand Coupe - ma to sens, to takie same samochody technicznie.


Przy okazji: Harman Kardon (688) i elektryczna klapa tylna (316) są w restrykcjach do 51. tygodnia 2021 (20-26 grudnia).


Edit: od dzisiaj (23.09) zmiany widać też w polskim cenniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W konfiguratorze na stronie BMW zarówno w Polsce jak i w Niemczech ten kolor nadal jest dostępny.

 

Przy okazji: Harman Kardon (688) i elektryczna klapa tylna (316) są w restrykcjach do 51. tygodnia 2021 (20-26 grudnia).

 

To chyba loteria bo mój f44 wyprodukował się w sierpniu z Harman Kardon (688) mimo restrykcji przynajmniej do początku października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników Jedynki bez opcji oświetlenia Ambientowego: Czy w waszych autach przy otwieraniu z pilota po zmierzchu wyświetla się na podłożu przy drzwiach ten tzw. Dywan świetlny ?

Zastanawia mnie czy to zjawisko jest w kazdej F40 czy tylko w tych z opcją Ambient lights.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z komunikatem:

„Awaria kontroli ciśnienia opon (RDC)”

i dalej

„Brak możliwości rozpoznania ew.występującego spadku ciśnienia w oponach. Samodzielnie sprawdź ciśnienie opon…”


Ustawiłem ponownie ciśnienie na najbliższej stacji, próbowałem i automatycznego i ręcznego rozpoznania opon bez skutku.


Ciekawe, że przez 17000km i ponad pół roku żadnego problemu. Trasy przez góry, zmiany temperatury i ciśnienia powietrza / wysokości i zero problemu. Nigdy nawet nie musiałem przez ten czas korygować ciśnienia, a po akcji wymiany opon OEM > Pirelli > powrót na OEM w ASO taka niespodzianka na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd to raczej przez uszkodzony czujnik a nie różnicę ciśnień.

 

Podjechałem rano do serwisu i wstępnie też postawili taką diagoznę. Wizyta dopiero na 18.10 na diagnozę, ciekawe czy mają chociaż na miejscu te czujniki... :mad2:


Podobno czujniki ciśnienia automatycznie rozpoznają oponę po kodzie QR, słyszał ktoś o takiej technologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto takich głupot nagadał ? :mad2:

 

Mistrz serwisu Auto Premium w Rzeszowie jest autorem. Też mi w tę kosmiczną technologie nie do końca chciało się wierzyć.


Przy okazji całego problemu skorzystałem z usługi Concierge i podzwoniłem gdzie tam auto mogło zadzwonić.


Sam Concierge to tylko zarezerwowanie hotelu czy restauracji. Zwróćcie uwagę jaki język macie ustawiony w samochodzie bo w takim języku odbierze telefon obsługa. Mają dostęp do danych pojazdu i lokalizacji.

Dział Obsługi Klienta to tylko główna infolinia i oni nie widzą pojazdu czy danych pojazdu. Nie widzą też zdalnie jaki błąd jest wyświetlany w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się tego mistrza , jak widoczny na zdjęciu zawór z czujnikiem ma odczytać widoczny na oponie kod QR :lol:


81ec0374385fa13fmed.jpg


Jak chcesz pogadać o błędzie to dzwonisz do swojego opiekuna serwisowego, ten robi zdalne odpytanie ( teleserwis) i wszystko już wie i możecie sobie pogadać o problemie :mrgreen:

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak chcesz pogadać o błędzie to dzwonisz do swojego opiekuna serwisowego, ten robi zdalne odpytanie ( teleserwis) i wszystko już wie i możecie sobie pogadać o problemie :mrgreen:

 

I tego oczekiwałem od niego, ale olał temat i wolał wciskać, że na pewno któreś z kół ma złe ciśnienie. Tylko wtedy komunikat byłby o nieprawidłowym ciśnieniu a nie awarii systemu... Czekam do poniedziałku i zobaczymy czy skończy się na jednym dniu. Po początkowej dobrej opinii o serwisie w AP Rzeszowie będzie trzeba się przenieść do Krakowa... lub Warszawy. Tam przynajmniej jest co robić w trakcie gdy im podstawowe czynności zajmują godziny. Przy okazji jeszcze będę zgłaszał skrzypiący fotel kierowcy, bo zrobiło się to bardzo uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czekam do poniedziałku i zobaczymy czy skończy się na jednym dniu.

 

Diagnoza: czujnik RDC do wymiany - zapraszamy w środę. Nie mamy na miejscu.

Skrzypienie fotela - kolejna seria filmów z trzecim już mistrzem i specem ds. gwarancji. Będą walczyć w środę.


2 porysowane koła przy wymianie opon - BMW AP Rzeszow ~Nie udowodni nam Pan, że tego nie było wcześniej lub to kwestia eksploatacji. :mad2: (zarysowanie jest wokół otworów na śruby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2 porysowane koła przy wymianie opon - BMW AP Rzeszow ~Nie udowodni nam Pan, że tego nie było wcześniej lub to kwestia eksploatacji. :mad2: (zarysowanie jest wokół otworów na śruby)

 

Dlatego właśnie, że miałem już podobne doświadczenia tego typu przy poprzednich autach to mam całe koła na zmianę i przekładam sam. Przynajmniej wiem jak mam zrobione, a nie że dokręcone tak, że przy odkręcaniu szpilka poszła (poprzednie auto) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że w ASO trudno znaleźć fachowca. Jeżeli ktoś zna się na robocie, to raczej nie będzie tyrać w ASO za 2700 tylko otworzy swój warsztat, prawda ?
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!


Czy zaobserwowaliście coś takiego:


Na trybie Sport (tryb+skrzynia) - gdy zmienia skrzynia bieg z 2 - 3 czuję mocne szarpnięcie.


Też tak się u Was dzieje ?


---Aktualizacja:

https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=113&t=136062&hilit=gearbox - widzę, że problem jest znany....


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia RDC wymieniony. Oczywiście po odbiorzea auta samemu musiałem ustawić jakie opony są zamontowane :mad2:


Zauważyłem już pierwsze oznaki korozji po 8 miesiącach, u kogoś w F40 też już widać?

W poprzednim aucie 2-3 lata minęły do pierwszych znaków, tutaj nadzwyczaj szybko. Żadnych środków chemicznych nie stosowałem... Auto regularnie myte tylko szamponami z naturalnym pH itd.

YWETXVF.jpg


... i prezent z ASO na przednim zderzaku:

w1eEmZG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, co tu się stało z tym zderzakiem? Co to za ASO? :mad2:

 

AP Rzeszów.


Podczas jazdy próbnej z pracownikiem serwisu. Myślałem, że to tylko dwie małe rysy, ale na spokojnie w garażu okazało się, że rozmiar uszkodzeń jest większy. Niestety to ja prowadziłem

...17500km w 8 miesięcy bez ani jednego zadrapania, nawet odprysków mało. A tu na terenie serwisu niespodzianki. Jak widać po śladach nie byłem pierwszy w tym miejscu...


U1Vqz5t.jpg


Felgi - zdejmowali opony OEM i zakładali ponownie. Nikt wcześnie nie dotykał tego - było widać po śrubach. Praktycznie każda felga ma taką delikatną skazę wokół otworów, ale i tak się wypierają, że to na pewno nie oni.

"To eksploatacja zostawiła ślady wokół śrub."


DsuIdzE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już pierwsze oznaki korozji po 8 miesiącach, u kogoś w F40 też już widać?

W poprzednim aucie 2-3 lata minęły do pierwszych znaków, tutaj nadzwyczaj szybko. Żadnych środków chemicznych nie stosowałem... Auto regularnie myte tylko szamponami z naturalnym pH itd.


... i prezent z ASO na przednim zderzaku,

Niestety to ja prowadziłem

 

to tylko tarcza, wymienisz na nowe po 50k i nie bedzie sladu :P spojrz na to

- a na forach jest tego cala masa... taki VW standard


ladny prezent sobie sprawiles, no ale to jest w niewidocznym miejscu i wiele wiele wiele samochodow ma takie samo wiec nie ma sie czym przejmowac za bardzo.. tak na pocieszenie.. :)


co do felg... to tez nie jest mocno widoczne, jak chcesz meic dobrze trzeba zrobic samemu, jak mowi stare polskie porzekadlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.