Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

x3 m40d LCI zamówiony na początku czerwca, wyznaczony termin produkcji ostatni tydzień sierpnia. Potem zmiana terminu na drugą połowę września. Obecnie info że produkcja ostatni tydzień października... :( Wersje M wcale nie mają priorytetu produkcji... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają - ale prawdopodobnie tylko M, a nie Mxxx, etc. - w moim przypadku samochód zamówiony pod koniec czerwca, wyprodukowany zgodnie z zamówieniem po koniec lipca i z wyposażeniem będącym w restrykcjach (m.in. HK, kamery 360, jedynie poza ładowaniem indukcyjnym).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Pozwolę sobie wbić się w temat z pytaniem tematycznym :)


Kupuję pierwsze swoje BMW i padło na X3. Dostałem 2 oferty (20d, Model M Sport):


270K - po lifcie, dobrze wyposażona, w transporcie z przewidywalną dostawą za miesiąc, w pakiecie serwis 5 lat i gwarancja 3 lata

267K - przed liftem, ciut lepiej wyposażona od lifta, stoi u dealera, pakiet serwisowy i przedłuzenie gwarancji trzeba dokupić (4 lata RI i 5 SI za ok 10K)


Różnice w wyposażeniu: https://cln.sh/CwjCRa


W obu ofertach udało mi się uzyskać rabat ok 14% (czyli cena sprzedaży 230K) i twierdzą że więcej się już nie da. Czyli wychodzi że przedlifowa wersja będzie kosztowała 10K więcej, ale za to jest na miejscu teraz, a nie za miesiąc.


Lift jest raczej kosmetyczny i niespecjalnie zauważalny, ale wartość poprzednika obniża. Pytania dla doświadczonych użytkowników - czy ten rabat jest OK? W tych czasach, kiedy aut za bardzo nie ma pole do negocjacji jest jednak mniejsze. No i też nie wiem na ile taki lift wpływa na cenę? 5K? 10K?


Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy lift jest kosmetyczny?? Zależy na co masz na myśli. Z zewnątrz napewno tak ale technologicznie jest spora różnica. Np systemy asystujące kierowcy są nowszej generacji (znacznie sprawniej działające, zwłaszcza wersja profesional), jest możliwość zamówienia reflektorów laserowych, czy nowy idrive.


Stałem przed tym samym dylematem. Mogłem zamówić przed LCI z produkcją na już i odbiorem w sierpniu albo LCI z odbiorem w listopadzie. Zdecydowałem się na LCI. Cena LCI suma sumarum była niższa pomimo mniejszego rabatu. Minus jest taki że już 3 razy przesuwano termin produkcji. Może dlatego że mam kilka rzeczy "restrykcyjnych" oraz światła laserowe które obecnie nie są jeszcze w produkcji... :x Realnie auto pewnie odbiorę początkiem 2022


Trudno przewidzieć jaka różnica będzie za kilka lat przy odsprzedaży pre LCI a LCI, ja bym się tym nie sugerował. Potrzebujesz auta teraz bierz pre LCI jak nie to poczekaj na lift.

Odnośnie rabatu udało się wynegocjować 16,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy lift jest kosmetyczny?? Zależy na co masz na myśli. Z zewnątrz napewno tak ale technologicznie jest spora różnica. Np systemy asystujące kierowcy są nowszej generacji (znacznie sprawniej działające, zwłaszcza wersja profesional), jest możliwość zamówienia reflektorów laserowych, czy nowy idrive.


Stałem przed tym samym dylematem. Mogłem zamówić przed LCI z produkcją na już i odbiorem w sierpniu albo LCI z odbiorem w listopadzie. Zdecydowałem się na LCI. Cena LCI suma sumarum była niższa pomimo mniejszego rabatu. Minus jest taki że już 3 razy przesuwano termin produkcji. Może dlatego że mam kilka rzeczy "restrykcyjnych" oraz światła laserowe które obecnie nie są jeszcze w produkcji... :x Realnie auto pewnie odbiorę początkiem 2022


Trudno przewidzieć jaka różnica będzie za kilka lat przy odsprzedaży pre LCI a LCI, ja bym się tym nie sugerował. Potrzebujesz auta teraz bierz pre LCI jak nie to poczekaj na lift.

Odnośnie rabatu udało się wynegocjować 16,5%.

 

No, wybrałem przed liftem, chyba tez bede zadowolony - czekam na rejestracje. Pieniądze zawsze mogę zarobić, a czas nie cofnę – wymyśliłem sobie objazdówkę po EU nowym autem na 30-40 dni. Jasne że chciałoby się latest and greatest, ale coś za coś :)


Przesiadam się z 13 letniego lexusa, co swoją drogą jest ciekawe, bo wiele nowych aut nie robiło na mnie efektu "wow" (w tym budżecie!) w porównaniu z tym starym 300KM GS-em. Chyba tylko jak X3 przetestowałem, to miałem wrażenie, że to auto jest "jak lexus". W tym sensie, że po kilku skrzyżowaniach poczułem się znajomo - wszystko na swoim miejscu, przewidywalne zachowanie, kierownica nie za lekka nie za ciężka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem wersję przedlift 31 marca. Długo nie było wiadomo czy auto wytworzy się. Wyprodukowali je jednak w czerwcu i pod koniec sierpnia mogłem się już nim cieszyć. Wszystkie opcje wyposażenia są, nawet kamera 360 czy regulacja lędźwiowa. Póki co auto super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno moje ma zaplanowaną produkcję na 42 tyg. Zobaczymy jak pójdzie... Zrezygnowałem z HK, lędzwi, kamer 360 i head up przy zamówieniu. Ale mam systemy asystujące professional które chyba mogą być problemem.


Na bimmerpost piszą, że jest problem z rozszerzonym shadowline (którego też nie brałem) i czarnymi felgami – podobno te opcje powodują dodatkowe opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam status 112 produkcja 42 tydzień. Nieoficjalnie dostałem info od handlowca że z systemami asystującymi professional produkcja ruszy w marcu... :(

 

Mi nic takiego nie mówili, jedynie że produkcja na 42 tyg. Oby twój handlowiec sie mylił :D


Nie widziałem też żadnych informacji na ten temat na zagranicznych forach.


Problemy są z HK, lędzwiami, kamerami 360, head up, rozszerzonym shadowline, felgami (nie pamiętam który model), podstawowymi zegarami.


O systemach professional nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może kolega sprecyzować co to znaczy 150 ? I jaka była konfiguracja ,jaki silnik, czy były zamówione opcje z asystentami , hak itp? Bo już czekam 7 miesięcy i żadnych dobrych wieści nie mam.

 

Status 150 znaczy, że rozpoczeli produkcje – z tego co wiem zajmuje 7-10 dni. Potem zostaje czekać na transport, z czym też wcale nie jest kolorowo i pewnie potrwa to pare mies. Odbiór w umowie na koniec stycznia, wg sprzedawcy samochód powinnien być wczesniej.


Konfiguracja to M40i LCI z systemami asystującymi professional, adaptacynym zawieszeniem M (z czym jest problem podobno w 3), poza tym starałem brać się tylko te opcję z którymi wiedziałem, że nie ma problemu. Zamówione ok 6 Września.


Brak lędźwi i boczków, dachu panoramicznego, kamer 360, HK, rozszerzonego shadowline, czarnych felg, haka, podstawowych zegarów, wykończeń z włókna węglowego – to wszystko powoduje opóźniena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a silnik 40D też jest do produkcji szybszej? Tylko jeszcze kwestia wyposażenia : hak, kamery …asystenci

 

M40d chyba też ma wyższy priorytet.


Znajomy czekał ponad rok na 320d bo brakowało kamer 360. Samochód ostatnie 2 mies stał już na placu w Polsce czekając tylko na kamery które były domontowane w ASO. Haki są usuwane z zamówien w stanach więc jest z nimi duży problem. W Polsce mają chyba inną politykę i zamiast usuwać problematyczne opcje żeby przyspieszyć produkcję przekładają po prostu terminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a silnik 40D też jest do produkcji szybszej? Tylko jeszcze kwestia wyposażenia : hak, kamery …asystenci

 

Mam zamówiony m40d na początku czerwca. Już 3 razy przesuwany termin produkcji. Obecnie status 112 na 42 tydzień więc pewnie znowu będzie przesunięcie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a silnik 40D też jest do produkcji szybszej? Tylko jeszcze kwestia wyposażenia : hak, kamery …asystenci

 

Mam zamówiony m40d na początku czerwca. Już 3 razy przesuwany termin produkcji. Obecnie status 112 na 42 tydzień więc pewnie znowu będzie przesunięcie. :(

 

Jakie opcje? Co ciekawe podobno tydzien podany w 112 to zaplanowany tydzien zakonczenia produkcji, wiec powinien zmienic sie na 150 7-10 dni przed.

Edytowane przez Robert2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.