Skocz do zawartości

G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter


MedicuS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Odbiór auta zbiegł się z urlopem, tym samym auto musiało poczekać dwa tygodnie u dealera.

Wczoraj odebrałem, na początek kilka szybkich i słabych zdjęć z salonu.

Postaram się uzupełnić o lepsze jak znajdę chwilę.


Kilka szczegółów :


- G21 318d rwd msport

- Biel alpejska

- 19" aluminiowe obręcze M Double­spoke 791

- Relingi dachowe M Shadowline czarne na wysoki połysk

- Obramowania M Shadowline czarne na wysoki połysk

- M Shadowline o rozszerzonym zakresie

- Zwiększony bak paliwa

- Zmienny, sportowy układ kierowniczy

- Sportowy układ hamulcowy M czerwony

- Zawieszenie sportowe M

- Czujniki parkowania z przodu i z tyłu

- Reflektory LED o rozszerzonym zakresie

- Sportowe fotele przednie

- Ogrzewanie foteli przednich

- Kierownica sportowa M, skórzana

- Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne


Po za tym, to wersja dość budżetowa bez wodotrysków.


7c8ee2a8455b3de7.jpg


4fad1803b090d022.jpg


048c5d6212a8ea38.jpg


87e992250dbfc02e.jpg


9a2d184014938202med.jpg


5a654d595eb2d8dfmed.jpg


bca9a94c8a1a83fbmed.jpg


261bb711e5b43925med.jpg


b60cc5e1cd817212med.jpg


106597d82737cb72med.jpg


9b481f3b91f7885emed.jpg


bab59cbe78043b4cmed.jpg


788f8167f841695dmed.jpg


322c6c7e2dd228a0med.jpg

Edytowane przez MedicuS

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Budżetowa, a nie wygląda;)

A serio prezentuje się całkiem cacy. Czekam na zdjęcia środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Budżetowa, a nie wygląda;)

A serio prezentuje się całkiem cacy. Czekam na zdjęcia środka.

 

Taka z niej owca w wilczej skórze :mrgreen:

Dodałem, kilka, niestety muszę jakiś zrobić aparatem, bo mój telefon delikatnie mówiąc nie stanął na wysokości zadania :mad2:

 

Fajny ekonomiczny konfig - gratuluje.

 

Założenie było weekendowo codzienne dla żony, ale mnie się też trochę od życia należy to sobie dołożyłem parę drobiazgów poprawiających frajdę z jazdy czyli większe hamulce, bo co prawda tu nie ma za bardzo czym przyspieszać, ale czasem 1-2m to być albo nie być, więc wolę mieć taką opcję. Zawias jest optymalny plus większe koła wyglądają atrakcyjnie i jednocześnie całość jest sztywna. Podoba mi się prowadzenie. Silnik z młockarni, a w środku jest zaskakująco cicho, pozytywne zaskoczenie. ZF robi pozytywną robotę, dsg mam w dwóch pozostałych autach i generalnie jest do d**y, nie ma porównania. Miejsca jest wystarczająco mimo iż mój 13latek osiągnął już 182cm to siedzi za mną wygodnie, choć mam 187. Bagażnik wystarczający, zawsze można więcej, ale kosztem prowadzenie jak w Superbie chociaż. Rozszerzone ledy są wystarczające, dla mnie kluczowe było aby były skrętne, ale podstawowe nie są, czego nie rozumiem. Fotele fajnie trzymają, regulowe boczki w lecie bez kurtek, fajnie opinają korpus. Jeżdżę spokojnie, więc i spalanie jest niskie. Po mieście (Kraków w środku wakacji jest fantastyczny) spalił mi dzisiaj 5.1. Wrócą szkoły i studenci, zacznie padać i wzrośnie, ale myślałem, że większe koła i automat bardziej podniosą wyniki. Poprzednia jedynka, była lżejsza (1370) tym samym bardziej zwinna, ale nie czuję póki co nadwagi, pojeżdżę więcej to napiszę kolejne wrażenia. Póki co zrobię 1500-2000 km i zmienię olej. Docelowo auto dostanie program, ale podejrzewam, że poczekam z tym z rok, albo i bliżej końca gwarancji, żeby zobaczyć, czy jakieś choroby poprodukcyjne się nie pojawią. Docelowe 220ps powinno usprawnić przemieszczanie się.

 

Gratulacje bardzo fajnie się prezentuje. :cool2:

 

Dziękuję, przyznam, że bardzo pozytywnie wygląda na żywo ;)

 

Bardzo ładnie się prezentuje w rozszerzonej czerni do białego koloru i z tymi czerwonymi zaciskami.

 

Dzięki, rozważałem jeszcze ciemne klosze reflektorów, ale finalnie się nie zdecydowałem.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świetne auto, gratuluję :cool2:

 

Dziękuję, dostałem dokładnie to czego się spodziewałem, więc może dlatego sprawia tyle fanu :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo ładne auto , gratuluję i szerokości życzę :cool2:

ps: te piękne czerwone zaciski krzyczą : TUNINGUJ NAM SILNIK....TUNINGUJ NAM SILNIK.. :wink:

 

To nigdy nie będzie przecinak, natomiast za jakiś czas będzie nieco szybszy.

A te hamulce krzyczą raczej : "k***a, co my tu robimy? :shock: " :mrgreen:

 

Jak ocenisz dynamikę samochodu? Przesiadam się z octavii 2.0TDI w DSG na dokładnie taki zestaw (g21 318d) i jestem bardzo ciekawy jak to będzie jezdziło...

 

Obecnie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić dynamiki, auto na dotarciu, nie przekraczałem 140.

Octavia jest stosunkowo lekka, a w sumie to nie wiem jaką ma moc 2.0tdi (140ps?)

Odczujesz zmianę na ogromny plus w przypadku dsg vs zf, wiem bo mam dwa dsg i wg mnie mają jakąś dziwny lag po naciśnięciu gazu. Najpierw myślą nad przyspieszaniem, potem dumają nad zmianą, generalnie inny poziom.

Moje dostanie program, za jakiś czas, wtedy dynamika będzie ok na codzień.

Natomiast gdzieś czytałem, że 18d rwd jedzie podobnie do 20d xdrive, ile w tym prawdy nie wiem.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ładne auto i nie takie budżetowe :)

Tez miałem wybrać 318D ale zmieniłem na 330i


Niech się sprawuje


Takich hamulców to nawet w 330i nie będę miał :)

 

Miałem okazję jeździć 30i, bardzo mi się podobało, wybrałem ekonomię, ale drugie mam typowo swoje 2.0t, więc równowaga zachowana :wink:

Z tym 18d jest tak, że zwyczajnie takie potrzebowałem, takie dostałem i nie mam mu nic do zarzucenia, bo ani nikt nie obiecywał więcej, ani więcej się nie spodziewałem :wink:

Do celu jaki jest mu przeznaczony pasuje idealnie.


Hamulce sprawują się wyśmienicie :8)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapomniałem zrobić zdjęcie, natomiast pierwszy bak ślimaczenia się generalnie, ze średnią na poziomie 77 km/h wyszło 5.2.

Przy zwiększonym baku pozwoliło to przejechać 1002 km :mrgreen:


Pierwszy tysiąc km i kilka spostrzeżeń.

Prowadzenie bez zarzutu, 19" póki co nie powodują nerwicy, fakt nieco bardziej wytrzeszaczam oczy, żeby ominąć zawczasu jakieś wyrwy, wnerwiam pozostałych ślimacząc się przez jakieś jeszcze nie wyremontowane tory, na krawężniki nie miałem okazji się pchać.

Za to prowadzenie świetne, więcej będę mógł powiedzieć, jak zacznę przemieszczać się nieco szybciej.

Nie jest twardo, dla mnie ważniejsza jest precyzja prowadzenia, ale nie odczuwam dyskomfortu, z tym, że porównania nie mam bezpośredniego.


Fotele fajnie trzymają, natomiast nie ma siły, w upalne dni bez wentylowanej opcji niestety trudno się nie spocić.

Po upalnych dniach zostało wspomnienie, tym samym problem zniknął.


Trochę wkurza mnie regulowanie głośności na kierownicy. Jestem zwolennikiem pokrętełka, takie jeśli się nie mylę miałem w 1er, tutaj pokrętełkiem zmienia się stacje. Jakoś mi to nie leży.


Światła przednie bardzo pozytywne, a co dla mnie ważne skrętne.


Jedyny brak jaki odczuwam, po za brakiem mocy :mrgreen: , to brak android auto. Nie było już opcji zamówienia bez dużej nawigacji i całej otoczki, a skoro samochód miał być względnie budżetowy to taka możliwość odpadła. Przeżyje, ale nie pogardziłbym.


Hamulce warte dopłaty, choć muszę się jeszcze nauczyć z nimi współpracować.


Powyłączałem możliwie co się dało z systemów asystujących, nie lubię jak mi kierownica żyje własnym życie podczas zbliżania się do linii krawędzi drogi :roll:


Zrobię jeszcze drugi bak i jadę na zmianę oleju i reszty.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakiś czas temu miałem okazję jechać ze znajomym Volvo v60.

Sytuacja dość typowa, dojeżdżając do skrzyżowania, kolega dołożył do pieca, żeby zdążyć, choć było jeszcze zielone, przez co dynamicznie zbliżył się do auta poprzedzającego, a za nami to samo zrobił inny kierowca.

Jak się do tego poprzedzającego auta zbliżyliśmy Volvo wykonało awaryjne hamowanie, czego nie spodziewałem się ani ja, a co gorsze również Pan za nami.

Ciśnienie skoczyło wszystkim dość szybko i wysoko :shock:

Na szczęście nic się nie stało, ale u siebie szybko podziękowałem za tą usługę :mrgreen:


Natomiast skrzywienie torowe z młodości, powoduje, że staram się wykorzystywać cały dostępny pas, jadąc po winklach.

Przy każdym zbliżeniu się, a to do linii środkowej, a to do zewnętrznej auto poprawiało moją linię, co szybko doprowadziło mnie to furii i ten element również odpoczywa :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiestia ustawień tych funkcji. Zmiana pasów ma chyba trzy poziomy wrażliwości i jest dość duża różnica. Nie wiem jak jest z awaryjnym hamowaniem, ale u mnie dwa razy na parkingu zadziałało przy niskich prędkościach a mam samochód od grudnia. Z kolei od marca mamy też 135i i narzeczona w ogóle wyłączyła asystenty ponieważ miała podobne doświadczenia co kolega. Więc pewnie da się to jakoś ludzko ustawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj pękło 3000km.

Więcej nim jeżdżę niż miałem w planach.

Spalanie nikłe od początku 5.4, ale snuje się powoli, nawet autostradą nie przekraczałem 150, ot taki żywot na dotarciu.

Wymiana oleju dopiero w poniedziałek, bo się okazało, że terminy są bardziej odległe niż myślałem.


Z obserwacji, trzeba będzie możliwie szybko zajeździć obecne Bridgestone Turanza, bo generalnie nie nadają się do niczego więcej niż stanie w garażu.

Sztywniejsze zawieszenie i większe hamulce nie wiele dają, jeśli łącznik z asfaltem nie daje rady. Szybkie winkle obnażają nijakość tych opon.


Względem poprzedniej 1er auto jest mniej zwinne, co nie jest zaskoczeniem, natomiast to jest odczuwalne.

Jak na młockarnie z najniższej półki jestem zaskoczony niskim poziomem hałasu, tutaj względem 1er jest przepaść.


Bardzo mi przypadła do gustu otwierana tylna szyba bagażnika, szybkie wrzucenie bułek na śniadanie, zdecydowanie usprawnione, sama klapa działa sprawnie, niemniej jednak automat nie otwiera się jak błyskawica, co jest logiczne, ale czasem odrobinę wkurza.


Fotele wygodne, dobrze trzymają, natomiast w upalne dni niestety powodują, że człek się w nich poci, bardziej niż by chciał.


Sam bagażnik optymalny, żona się przyzwyczaiła dość szybko i stał się tym samym dla Niej zbyt mały, ale tutaj nie da się nic zrobić. Choć wczoraj widziałem klasycznego amerykańskiego pickup'a, z '95 roku i być może coś takiego by załatwiło sprawę.


Fajnie sprawdza się klimatyzacja trój strefowa, z tyłu zwykle jest mniej ciepło w upały, bo przednia szyba się jednak bardzo nagrzewa. przez co z przodu mocno chłodzi, a z tyłu można dobrać optymalną temperaturę.


Ledy rozszerzone spełniają swoją rolę, świecą bardzo dobrze, co sprawia, że trudno mi sobie wyobrazić jakość laserów :shock:


Na co dzień zawieszenie M nie sprawia problemów, jak również felgi 19", trzeba nieco bardziej uważać, wysokie krawężniki, lub w zasadzie krawężniki sobie póki co daruje.


Silnika nie męczyłem jak do tej pory, ale program jest konieczny i oczywisty, tak jak to było w planie, pytanie tylko, czy wytrwam do końca gwarancji :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bagażnik optymalny, żona się przyzwyczaiła dość szybko i stał się tym samym dla Niej zbyt mały, ale tutaj nie da się nic zrobić. Choć wczoraj widziałem klasycznego amerykańskiego pickup'a, z '95 roku i być może coś takiego by załatwiło sprawę.

Nie sądzę.

Kiedyś jak czekałem na narodziny córki zmieniałem hatchbacka na kombi, przewidując, że będzie potrzebna większa ilość miejsca w aucie na bagaże.

I wtedy usłyszałem od znajomego ojca 3 córek: po co Pan kupuje te kombi, to nic nie da. Kupi Pan kombi, później trzeba będzie dać box i przyczepkę doczepić i i tak będzie mało.

Coś w tym jest, taka natura kobiet. To tak samo jak z walizkami, ja zawsze w swojej mniejszej mam rzeczy żony, które jej się nie mieszczą w jej większej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam bagażnik optymalny, żona się przyzwyczaiła dość szybko i stał się tym samym dla Niej zbyt mały, ale tutaj nie da się nic zrobić. Choć wczoraj widziałem klasycznego amerykańskiego pickup'a, z '95 roku i być może coś takiego by załatwiło sprawę.

Nie sądzę.

Kiedyś jak czekałem na narodziny córki zmieniałem hatchbacka na kombi, przewidując, że będzie potrzebna większa ilość miejsca w aucie na bagaże.

I wtedy usłyszałem od znajomego ojca 3 córek: po co Pan kupuje te kombi, to nic nie da. Kupi Pan kombi, później trzeba będzie dać box i przyczepkę doczepić i i tak będzie mało.

Coś w tym jest, taka natura kobiet. To tak samo jak z walizkami, ja zawsze w swojej mniejszej mam rzeczy żony, które jej się nie mieszczą w jej większej :)

 

Pocieszające jest jedynie to, że nie tylko ja tak mam :mrgreen:

Ja z kolei przed narodzinami syna zmieniłem Clio na pierwsze moje A4 z tym, że sedan.

Po zakupie dopiero sprawdziłem, że wózek, który żona wybrała, nie chce się zmieścić w bagażniku :mad2:

Od pewnej śmierci uchroniła mnie jedynie odkryta w panice opcja odpięcia dodatkowych uchwytów, bo do zamknięcia klapy brakowało ok 10cm :mrgreen:


Z ciekawości, g2x nie ma cd ?

Trzeba było zapewne dokupić z czymś jeszcze :roll:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pierwotnie przymierzalem do 5 touring. Rok temu na weekend dostalem sedana i jednego wieczoru, na przymiarke, zaczalem pakowac dwa wozki, walizki itp i wyszlo ze sedan wystarczy.

Na swoje G30 jeszcze czekamy, ale jak ostatnio mielismy G20 tez na weekend to po trasie z dwojka maluchow doszlismy do wniosku ze i trojka by nam starczyla.


Z drugiej strony znam osoby co majac jedno dziecko i kombi, potrafia dokupowac box na dach, bo „wszystko” musza brac ze soba…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olej wymieniony przy przebiegu 3399 :mrgreen:

Auto pokazuje 21000 do przeglądu, ja się wybieram za przy 15.000 max :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pierwotnie przymierzalem do 5 touring. Rok temu na weekend dostalem sedana i jednego wieczoru, na przymiarke, zaczalem pakowac dwa wozki, walizki itp i wyszlo ze sedan wystarczy.

Na swoje G30 jeszcze czekamy, ale jak ostatnio mielismy G20 tez na weekend to po trasie z dwojka maluchow doszlismy do wniosku ze i trojka by nam starczyla.


Z drugiej strony znam osoby co majac jedno dziecko i kombi, potrafia dokupowac box na dach, bo „wszystko” musza brac ze soba…

 

Uderz w stół….

Ja mam box 500 litrów plus 5 touringa i na każdy wyjazd dłuższy niż tydzień jestem zapakowany po dach z rodziną 2+2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja sie pierwotnie przymierzalem do 5 touring. Rok temu na weekend dostalem sedana i jednego wieczoru, na przymiarke, zaczalem pakowac dwa wozki, walizki itp i wyszlo ze sedan wystarczy.

Na swoje G30 jeszcze czekamy, ale jak ostatnio mielismy G20 tez na weekend to po trasie z dwojka maluchow doszlismy do wniosku ze i trojka by nam starczyla.


Z drugiej strony znam osoby co majac jedno dziecko i kombi, potrafia dokupowac box na dach, bo „wszystko” musza brac ze soba…

 

Uderz w stół….

Ja mam box 500 litrów plus 5 touringa i na każdy wyjazd dłuższy niż tydzień jestem zapakowany po dach z rodziną 2+2 :P

 

Jak zobaczyłem, ostatnio, że żona pakuje Thermomix, na wyjazd na weekend nad jezioro, żeby zupę zrobić na miejscu to zwątpiłem :shock:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.