Skocz do zawartości

BMW F45 F46 Dołożenie nawigacji i doposażenie pojazdu


Dominik.Cz

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem Temat dla pomocy dla Innych. Zakupiłem BMW F46 bez nawigacji. Ogólnie auto posiada moduł centralny 1DIN. Nie da rady dokupić do auta oryginalnej nawigacji z jednostką 1- DINOWĄ do tego samochodu. Brak emulatorów i kodów FSC ( jak nie wyszło z fabryki z navi to nie dołożymy). Myślałem nad zakupem chińczyka z androidem. Po długich poszukiwaniach okazało się ,ze na rynku japońskim wychodził model 2014-1015 z nawigacją NBT ( 1.5 din). Zakupiłem idąc tym tropem navi NBT EVO plus dotykowy ekran od F46 plus panel dotykowy z możliwością pisania. Nie mogłem go zamontować, bo konsola nie pozwala wsunąć jednostki. Okazało się ,że wystarczy wyciąć kawałek plastiku w konsoli ( którego nie było na rynku japońskim) i dodatkowo zakupić zaślepkę dolną przeznaczoną na rynek japoński która zakryje moduł NBT EVO. Dodatkowo kupiłem Head-up i licznik z konsolą pod niego. Jak już tyle zrobiłem to zamontowałem nowy KAFAS od samochodu który miał rozpoznawanie znaków i moduł SAS. Do tego kierownica z aktywnym tempomatem, nowe manetki z przyciskiem aktywnych świateł długich i zakodowałem DRIVING ASSISTANCE PLUS , Wymieniłem również zestaw AUDIO na HARMAN ale poszło łatwo bo miałem HI-FI (wystarczył tylko dodatkowy CAN ). Żeby zamontować ten aktywny tempomat to trzeba mieć w pakiecie SWIATŁA LED przednie , więc też je zamontowałem ( musiałem przerobić moduł FEM ponieważ nie miał obsługi CAN do LEDÓW). Na tą chwilę po dwóch latach wszystko działa. Jedynie wyświetla błąd systemowy SOS( nie wiem jak to wyłączyć) . Jak nacisnę przycisk to dzwoni na 112.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam fabryczną nawigację i zastanawiam się nad dołożeniem kamery cofania, aczkolwiek zastanawiam się czy dałoby się podłączyć kamerą do wyświetlacza, który mam seryjnie i co jeszcze trzeba dołożyć do auta oprócz kamerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.