Skocz do zawartości

BMW e39 530d problemy z paleniem


andzelm2000

Rekomendowane odpowiedzi

BMW e39 530d mam od dłuższego czasu problem z silnikiem. Mianowicie wcześniej na zimnym paliła trochę dłużej niż normalnie ale na ciepłym to nie szło zapalić. Ale teraz to i na zimnym mam problem spory zapalić. Jedyne co sprawdziłem to przy przekręceniu na zapłon gdzieś jakby powietrze syczało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa podłączysz i wszystko bedzie widać. Spróbuj tez zacisnąć weżyk przy zaworku zwrotnym paliwa (pod maska) lub odepnij wtyczke przy filtrze paliwa. Jeśli odpali to masz za niskie cisnienie. Ale raczej stawialbym na wtryski jesli wczesniej nie palil tylko na cieplym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa podłączysz i wszystko bedzie widać. Spróbuj tez zacisnąć weżyk przy zaworku zwrotnym paliwa (pod maska) lub odepnij wtyczke przy filtrze paliwa. Jeśli odpali to masz za niskie cisnienie. Ale raczej stawialbym na wtryski jesli wczesniej nie palil tylko na cieplym :)

Dobra na początku na zimnym jak odpiąłem wtyczke od filtra to za drugim zaskoczyła przejechałem się zagrzałem i tak samo odpiąłem i nic z tego. Kaslneła raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa podłączysz i wszystko bedzie widać. Spróbuj tez zacisnąć weżyk przy zaworku zwrotnym paliwa (pod maska) lub odepnij wtyczke przy filtrze paliwa. Jeśli odpali to masz za niskie cisnienie. Ale raczej stawialbym na wtryski jesli wczesniej nie palil tylko na cieplym :)

Ale nie jestem pewien czy to wtryski bo jak mówiłem gdzieś przy pompie wtryskowej syczy powietrze. Wiec wydaje mi się że tam się układ może zapowietrzać. A tego nigdy nie było. Wycieków też nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, kręcisz się w kółko. Po omacku możesz tylko pogorszyć, bo nie zapniesz jakiejś wtyczki dokładnie, którą odłączysz, itp. i nie będziesz wiedział co się stało. Musisz sprawdzić podstawowe parametry pracy i błędy, żeby wiedzieć czego potem dotknąć. Test przelewowy zrobisz jak będzie za niskie ciśnienie na listwie CR.

 

...jak mówiłem gdzieś przy pompie wtryskowej syczy powietrze. Wiec wydaje mi się że tam się układ może zapowietrzać.

Jak się będzie zapowietrzał to znaczy, że jest nieszczelność i będzie walić ropą nawet w kabinie. Pompa jest sucha z zewnątrz ? Tam w pobliżu są wężyki podciśnienia, może z nich ucieka powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kręcisz się w kółko. Po omacku możesz tylko pogorszyć, bo nie zapniesz jakiejś wtyczki dokładnie, którą odłączysz, itp. i nie będziesz wiedział co się stało. Musisz sprawdzić podstawowe parametry pracy i błędy, żeby wiedzieć czego potem dotknąć. Test przelewowy zrobisz jak będzie za niskie ciśnienie na listwie CR.

 

...jak mówiłem gdzieś przy pompie wtryskowej syczy powietrze. Wiec wydaje mi się że tam się układ może zapowietrzać.

Jak się będzie zapowietrzał to znaczy, że jest nieszczelność i będzie walić ropą nawet w kabinie. Pompa jest sucha z zewnątrz ? Tam w pobliżu są wężyki podciśnienia, może z nich ucieka powietrze.

Pompa sucha w kabinie też nie wali ropą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje sie tym ze wczesniej na cieplym nie chciala palic ( na plaka pewnie by odpalila). Pozatym przy takich akcjach komputer to podstawa glupie cisnienie sprawdzic i bledy to pierwszy krok przy takich objawach :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż zdjęcie, ale jak masz ELM327, iCar lub podobne to nie będzie działać w ogóle, bo w M57 nie ma jeszcze standardu OBD2 mimo, że już jest takie gniazdo. Benzyna, owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pokaż zdjęcie, ale jak masz ELM327, iCar lub podobne to nie będzie działać w ogóle, bo w M57 nie ma jeszcze standardu OBD2 mimo, że już jest takie gniazdo. Benzyna, owszem.

Dobra rozrusznik jak go zawiozłem to gościu myślał że to z samochodu który nie jeździ XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.