Skocz do zawartości

Jakie opony na felgi 18, oryginalny zawias


PawloVeli89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze, muszę się pochwalić że miesiąc temu zostałem właścicielem e38 z 1995r, chciałbym za niedługo zmienić felgi bo auto jest całe w oryginale na felgach od nowości, możecie doradzić jaki profil opon na felgach 18 cali będzie pasować? Auto jest na oryginalnym zawiasie, felgi 16 o profilu 235 / 60 R
E46 Cabrio 325 ci NL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam, znasz kogoś kto ma taki profil na oryginalnym zawiasie? Bo trochę się obawiam ocierania o mcpersona przy skręcie kół i z drugiej strony profil 18/235 /45 byłby najbezpieczniejszy, nie ma dużej różnicy w wysykisci opony a na 100% będzie ok
E46 Cabrio 325 ci NL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19cali 235/40 będzie miała 66,49, więc zauważalnie niżej od tej 18tki którą chcesz dać, więc na pewno wejdzie. Ja kiedyś kupiłem swoją E38 na 20calowej Alpinie, wyglądała b.dobrze, ale po tygodniu jazdy na nich, sprzedałem je, bo odczucia z jazdy były takie sobie, uważam że 18cali w E38 to optymalny rozmiar, jest trochę felgi i wysokości opony aby w miarę komfortowo się turlać, 19/20 i więcej to już muszą być na prawdę proste i markowe koła, bo pokazuje się już ich masa i przy tych rozmiarach trzeba iść na dół z oponą, a tu już spore narażenie na uszkodzenie kół i problem z poprawnym wyważeniem. Mam na myśli samochód którym poruszasz się na co dzień i użytkujesz, jeżeli to fan car i więcej stoi niż jeździ, można założyć wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, powiem szczerze że kusi mnie te 19 cali bo w sumie autem jeżdżę tylko do pracy około 15 km dziennie także bmw nie jest tak dużo eksploatowana ale z drugiej strony jeżeli założę jednak 18 cali 235 / 50 to będzie lepsza amortyzacja auta, zawieszenie będzie lepiej reagować na dziury w nawierzchni, także muszę się jeszcze zastanowić :roll:
E46 Cabrio 325 ci NL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chyba jednak wrzucę te 19 cali na profil opony 235 / 40 tylko teraz pytanie czy ta Felga będzie się dobrze prezentować na ory zawiasie bo wiadomo że auto jest całe w oryginale i zawias nie jest tak całkiem nisko, optycznie felga będzie duża ale opona z profilem 40 nie będzie aż tak wysoka. Miałem kiedyś Forda probe 2 generację, dałem 18stki z profilem 40 i pamiętam że auto nie wyglądało za dobrze na wysokim nadkolu, trochę jak koza, także optycznie efekt 19nastek nie będzie do końca trafiony na fabryczny zawias :roll:
E46 Cabrio 325 ci NL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce obniżać auta, bo podoba mi się ory zawias i chce dopasować felgę w miarę możliwości najlepiej optycznie do zawieszenia. Wiem że praktycznie przy każdej feldze opona będzie trochę odstawać od nadkola. Dużo zależny jest też rodzaj felg, bo przy 5 ramiennych będzie gorzej stać, ale przy szprychowanych felgach 19 cali będzie wyglądać w miarę fajnie :wink:
E46 Cabrio 325 ci NL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanko bo właśnie się przymierzam do zmiany felg i jednak dam 19 cali, ale nie wiem jaka może być szerokość opony czy 235? Czy 245? Wie ktoś? Wysokość 40. Wymiar felgi :


Średnica 19


Szerokość 8


ET 20


Rozstaw śrub 5x120


72,6

E46 Cabrio 325 ci NL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.