Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam najnowsze informacje od dealera:

40d, pneumatyka i HK zamówione pod koniec stycznia. Kolejna zmiana terminu produkcji - obecnie wrzesień i oczywiście gwarancji nie ma. Pierwotnie miałem termin produkcji na maj, potem lipiec. Jakas masakra ale nie będę zmieniał konfiguracji. Tym bardziej, że w momencie jak zamawiałem nie było żadnych restrykcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wygląda pewnie tak.Klient zamawia auto.Podaje mu się niezbyt odległy termin produkcji. Po pewnym czasie ten termin się przesuwa tak o 4 do 5 miesięcy.Ja na dzień dobry mam termin lipiec a za chwilę będę miał listopad. To nie jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wygląda pewnie tak.Klient zamawia auto.Podaje mu się niezbyt odległy termin produkcji. Po pewnym czasie ten termin się przesuwa tak o 4 do 5 miesięcy.Ja na dzień dobry mam termin lipiec a za chwilę będę miał listopad. To nie jest w porządku.

 

Bzdura. W umowach są kary za przekroczenie terminów i dealerzy zwykle dają odleglejsze terminy, żeby na pewno się zmieścić w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2022 ma chyba wyjść lift, w takim wypadku chyba będzie trzeba zrezygnować i poczekać na lifta. Bo to co się dzieje to jest jakaś panaroja.

 

LCI ma być dla produkcji od 08/2022 więc odbiór może być w 2023 r.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to kary, w umowie mam wpisany lipiec jako odbiór, produkcja miała być w maju. Na dzień dzisiejszy nikt nie wie kiedy będzie produkcja.

 

Przeczytaj dobrze umowę, powinna być kara umowna w wysokości określonych procentów od wartości auta za każdy dzień przekroczenia terminu odbioru. Oczywiście są też kary dla nabywcy za nieodebranie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamówieniu nic na ten temat nie jest napisane, odsyłają do ogólnych warunków sprzedaży. Dzisiaj dostałem te warunki, nic tam nie ma na ten temat. Jedynie, że mogę odstąpić od umowy jeśli sprzedający się wywiązuje i wtedy zwrócą mi zaliczkę. Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem teraz z dealerem, ogólnie jest padaka, od lipca ma wejść niby pneumatyka, ale kamer nie będzie do końca roku, nawet jeśli teraz bym się zdecydował na produkcję do wskakuję na slot wrześniowy.


Reasumując auto zamówione pod koniec stycznia, byłoby do odebrania pewnie w grudniu. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania i otrzymanie auta nie w pełni wg mojej konfiguracji i w dodatku zaraz rocznikowo w plecy to chyba trzeba będzie zrezygnować, zwłaszcza, że w przyszłym roku planowany jest lift. Kolejny więc argument, aby sobie teraz darować. Mają mi podesłać jeszcze ofertę ze stocku, aczkolwiek kobieta nie ukrywała, że w związku z tą sytuacją aut jest mało, więc nie sądzę, abym coś tam dobrał pod siebie. Zobaczymy. Ogólnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta informacja o lifcie? Z tego co widziałem na Bimmersie lift planowany jest w drugiej połowie 2022, ale dopiero modelowo 2023 będą liftowe (czyli odbiór koniec roku 2022 lub q1 2023).

 

Czytałem właśnie o drugiej połowie przyszłego roku. Aczkolwiek dealer nic na ten temat nie wie. Przynajmniej powiedzieli mi że nie mają takiej informacji, ale biorąc pod uwagę, że model wyszedł w 18 r, to można w 22 spodziewać się liftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem trochę ponad 2 tygodnie temu, ale jeszcze nie mam żadnego terminu realizacji.

Niepokoi mnie trochę, że zniknął pakiet asystentów proffessional, był w pakiecie innowacji, co w zasadzie w miarę fajnie cenowo wychodziło.

Pakiet innowacji jest ciągle w tej samej cenie, ale bez asystentów ;)

ja w swoim zamówieniu jeszcze mam dodane tak jak było przed zmianą, ale jestem ciekawy czy zaraz się nie okaże, że zamówienie nie jest możliwe do zrealizowania. Wtedy pakiet innowacji totalnie się nie opłaca, wyjdzie chyba drożej, niż wszystko bez pakietu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta informacja o lifcie? Z tego co widziałem na Bimmersie lift planowany jest w drugiej połowie 2022, ale dopiero modelowo 2023 będą liftowe (czyli odbiór koniec roku 2022 lub q1 2023).

 

Czytałem właśnie o drugiej połowie przyszłego roku. Aczkolwiek dealer nic na ten temat nie wie. Przynajmniej powiedzieli mi że nie mają takiej informacji, ale biorąc pod uwagę, że model wyszedł w 18 r, to można w 22 spodziewać się liftu.

 

W salonie do samego końca będą twierdzili, ze nic nie wiedzą ;) - przykaz z góry, żeby sprzedaż nie siadła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o co chodzi z tymi asystentami professional. Innych restrykcji takich jak pneumatyka, hk, komforty nie usunieto z konfiguratora, tymczasem asystentow w konfiguratorze nie ma, a tez jakos nie bylo informacji ze maja one byc w restrykcjach. Moze po prostu blad konfiguratora? Diler przekazywal Ci informacje ze nie mozna ich juz zamawiac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie dramat i padaka. Wiedzą ze czegoś nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, a w konfiguratorze jest. Jak zamawiałem auto nie było mowy o żadnych restrykcjach. A najlepsze jest to, ze jak wypadniesz z produkcji z ich winy bo nie ma czesci, a Ty nie godzisz się, aby auto było bez tego, to wypadasz ze slota i nawet jak część już będzie to czekasz jak frajer na wolny slot kilka miesięcy. Mam ochotę wysmarować im porządną opinię :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u innych producentów są podobne bolączki, więc wybór też chyba jest ograniczony.

Rozumiem, że ktoś się złości, ale takie mamy czasy i w sumie to nie ma się na producentach/dealerach co mścić, bo oni też by woleli żeby było normalnie, a nic nie mogą za to, że nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem telefon od sprzedawcy. Mój tydzień produkcji 27 nieaktualny. Na dziś kolejne szukanie terminu produkcji na początku lipca. Problemem jest dalej pneumatyka. W desperacji zobaczyłem katalogi mercedesa i lexusa ale nic mi się nie podoba. Jeszcze Q7 lub Q8 przechodzi. Więc dalej czekam najwyżej odbiorę w grudniu lub styczniu ale taki jaki chcę. Mam nadzieję :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów


Zamierzam dołączyć do szczęśliwców jeżdżących X5.

Z tym, że dostanę je w przyszłym roku zaczynam powoli się godzić :cry2:

Zamówiłem je w mineralnej bieli (z shadow line i czarnymi felgami) i zwracam się z zapytaniem czy któryś z kolegów użytkuje auto w tym lakierze w W-wie lub okolicach i byłaby szansa zobaczyć je na żywo. W salonach jest bieda i obejrzeć ten kolor (na X5) na żywo graniczy z cudem.

Muszę się upewnić czy ten kolor będzie odpowiedni czy go nie zamienić na carbon black.

Sorry że może nie w temacie wątku ale dopiero zaczynam :)

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawial kto X5 25 ostatnio, taki sam problem jest z terminem? Ja co prawda bez pneumatyki ale na pewno komforty, szklany dach, system asystujacy kierowce. Jeden Pan chcial mi dac oferte z terminem 5-5,5 miesiaca. Jak czytam Was Panowie to mialem byc ladnie nabity w butle.


Zreszta ponizej moja wymarzona X5


https://configure.bmw.pl/pl_PL/configure/G05/CV41/FMCSW,P0300,S01CB,S01PQ,S0230,S02NH,S02PA,S02TB,S02VB,S02VC,S02VF,S0302,S0320,S0322,S0337,S03MC,S0402,S0413,S0420,S0423,S0428,S044A,S0456,S04AW,S04HA,S04HB,S04KM,S04T8,S04UR,S0548,S05AC,S05AL,S05AQ,S05AS,S05AZ,S05DN,S0654,S0688,S06AE,S06AF,S06AK,S06C3,S06NS,S06U3,S0710,S0715,S0760,S0775,S07M9,S0851,S0879,S08KB,S08R9,S08TF,S0925,S09QY,S0ZBC?expanded=true


Ogolnie to X5 bedzie teraz bardzo konkurencyjne bo nie wiem czy wiecie do konca 2021 r. Mesiu wycofal z produkcji GLE 300d i nie wiem wiadomo czy wroci jego produkcja w 2022.


Ps. Dalej ledowy kierunek jest w laserach tylko ? Bo widzialem ze doszly jakies nowe lampy M shadowline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów


Zamierzam dołączyć do szczęśliwców jeżdżących X5.

Z tym, że dostanę je w przyszłym roku zaczynam powoli się godzić :cry2:

Zamówiłem je w mineralnej bieli (z shadow line i czarnymi felgami) i zwracam się z zapytaniem czy któryś z kolegów użytkuje auto w tym lakierze w W-wie lub okolicach i byłaby szansa zobaczyć je na żywo. W salonach jest bieda i obejrzeć ten kolor (na X5) na żywo graniczy z cudem.

Muszę się upewnić czy ten kolor będzie odpowiedni czy go nie zamienić na carbon black.

Sorry że może nie w temacie wątku ale dopiero zaczynam :)

Z góry dzięki za pomoc.

 

Biel mineralna czyli tzw perłę odradzali mi i w BMW i potem mój lakiernik. To podobno kolor potem nie do naprawy jak coś trzeba robić wiec doradzili mi zwykła biała i tak właśnie zrobiłem i w sumie nie żałuję wcale a już jakieś naprawy niestety robić musiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów


Zamierzam dołączyć do szczęśliwców jeżdżących X5.

Z tym, że dostanę je w przyszłym roku zaczynam powoli się godzić :cry2:

Zamówiłem je w mineralnej bieli (z shadow line i czarnymi felgami) i zwracam się z zapytaniem czy któryś z kolegów użytkuje auto w tym lakierze w W-wie lub okolicach i byłaby szansa zobaczyć je na żywo. W salonach jest bieda i obejrzeć ten kolor (na X5) na żywo graniczy z cudem.

Muszę się upewnić czy ten kolor będzie odpowiedni czy go nie zamienić na carbon black.

Sorry że może nie w temacie wątku ale dopiero zaczynam :)

Z góry dzięki za pomoc.

 

Ja mam biel mineralną ale jestem z Wrocławia. Generalnie biały wyglada bardzo fajnie z Shadow line. Czarny tez mi chodził po głowie i czasami mam wrażenie, ze biały lepiej wyglada po zmroku, a czarny w dzień (z tylu z racji świateł). Ale drugi raz tez wybrałbym biały.

 


Biel mineralna czyli tzw perłę odradzali mi i w BMW i potem mój lakiernik. To podobno kolor potem nie do naprawy jak coś trzeba robić wiec doradzili mi zwykła biała i tak właśnie zrobiłem i w sumie nie żałuję wcale a już jakieś naprawy niestety robić musiałem...

 

Mogę potwierdzić - miałem mała szkodę i za pierwszym razem złe dobrali kolor. Jednak poprawka wyszła już perfekcyjnie i dodali korektę do receptury. Biel mineralna ma kilka ciekawych domieszek w kolorze i o ile w dzień różnica jest mała (choć są to inne odcienie bieli), to po zmroku spora i znacznie bardziej widać przetłoczenia w bieli mineralnej - a porównuję czesto swój i X3 w zwykłym białym znajmego. Jednak można pewnie lepiej wydać te 6k na inna pozycję z cennika ;).


59b2e101967742f2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.