Skocz do zawartości

Ispi Next instalacja Ista D i P


Din76

Rekomendowane odpowiedzi

Ista p i d z hdd z Ali, zrobiłem clona na dysk ssd I na tym dysku jest “unregistered” I nie da się jej odpalić ?

Jakieś pomysły?


Klon robiony clonzilla, volumeid takie same, ba nawet SN dysku ustawiłem taki sam, machine id też sprawdzone, Chińczyk powiedział mi, że połączy się po wakacjach, po 2 lutym i mi to aktywuje i zajmie mu to kilka minut, może ktoś z Was wie jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Nikt ci tu pewnie nie podpowie , pewnie dla tego że nikt takiego czegoś tu nie robił, porostu kupiłeś bardzo drogi dysk hdd :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć


Może ktoś mi tu podpowie, pomoże z moim problemem.


Mianowicie zainstalowałem całą Iste+ P i D. I mam oryginalnego Icoma next.

Przy używaniu Isty P przez loadera zaprogramowałem całą swoją E90 - wszystko działa pięknie.


Problem pojawia się w ISTA+ (d)? gdy chcę zaprogramować F10. Łącze się z nim bez problemu, mogę odczytać wszystkie błędy i je skasować ale przy naciśnięciu okienka programowania wyskakuje okno:

27D6A80E-0F92-49B0-B588-E30A83BA779F.jpg


Na zagranicznych forach czytałem, że jest to problem z połączeniem Ethernet między autem a Icomem i występuje on w Icome Clone ( chinskich ), a mój zakupiony był w ASO.

Może muszę go uaktualnić albo ma blokadę na niezarejestrowane oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tu pewnie nie podpowie , pewnie dla tego że nikt takiego czegoś tu nie robił, porostu kupiłeś bardzo drogi dysk hdd :D

 

na szczęście był bardzo tani bo w sumie dostałem go w gratisie za opóźnienie wysyłki i do tego obiecali, że wersje na ssd mi odszyfrują też za free, nie mniej nie zaznam spokoju jak tego nie obejdę, generalnie to oni blokują 2 pliki exe od ista p i d i w momencie ich uruchomienia ich soft sprawdza serial dysku i jeśli się nie zgadza blokuje on te pliki wykonywalne, wystarczy je zastapić exe z paczki standalone o tej samej wersji i będzie działać, aczkolwiek póki co nie mam plików exe z tej wersji jeden chyba 3.67 drugi nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ista p i d z hdd z Ali, zrobiłem clona na dysk ssd I na tym dysku jest “unregistered” I nie da się jej odpalić ?

Jakieś pomysły?


Klon robiony clonzilla, volumeid takie same, ba nawet SN dysku ustawiłem taki sam, machine id też sprawdzone, Chińczyk powiedział mi, że połączy się po wakacjach, po 2 lutym i mi to aktywuje i zajmie mu to kilka minut, może ktoś z Was wie jak to zrobić ?

 

Robilem klony dysków setki razy ale zawsze sprzetowo a nie programowo, moze tu pies pogrzebany..

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ista p i d z hdd z Ali, zrobiłem clona na dysk ssd I na tym dysku jest “unregistered” I nie da się jej odpalić ?

Jakieś pomysły?


Klon robiony clonzilla, volumeid takie same, ba nawet SN dysku ustawiłem taki sam, machine id też sprawdzone, Chińczyk powiedział mi, że połączy się po wakacjach, po 2 lutym i mi to aktywuje i zajmie mu to kilka minut, może ktoś z Was wie jak to zrobić ?

 

Robilem klony dysków setki razy ale zawsze sprzetowo a nie programowo, moze tu pies pogrzebany..

 

co rozumiesz poprzez sprzętowo?

ja robiłem clonezillą ona robi sector by sector bez wnikania w system plików itp to rozumiesz poprzez sprzętowo?

efekt jest taki, że klonuje się wszytsko 1:1 włącznie z volume id, jednak serial dysku się zmienia (ten zaszyty w firmware) i to zabezpieczenie wiąże się właśnie z serialem dysku, nie pomogło nawet zastosowanie narzędzia, które potrafi w Windowsie oszukać ten serial fizyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Cześć


Może ktoś mi tu podpowie, pomoże z moim problemem.


Mianowicie zainstalowałem całą Iste+ P i D. I mam oryginalnego Icoma next.

Przy używaniu Isty P przez loadera zaprogramowałem całą swoją E90 - wszystko działa pięknie.


Problem pojawia się w ISTA+ (d)? gdy chcę zaprogramować F10. Łącze się z nim bez problemu, mogę odczytać wszystkie błędy i je skasować ale przy naciśnięciu okienka programowania wyskakuje okno:

27D6A80E-0F92-49B0-B588-E30A83BA779F.jpg


Na zagranicznych forach czytałem, że jest to problem z połączeniem Ethernet między autem a Icomem i występuje on w Icome Clone ( chinskich ), a mój zakupiony był w ASO.

Może muszę go uaktualnić albo ma blokadę na niezarejestrowane oprogramowanie?

 

Ja myślę rze nie chodzi tu o to jaki icom, lecz przy serii F konieczny jest DHCP serwer (router,pc wirtualny) do poprawnej komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z programem ISTA D.. A tak właściwie to nie widzi samochodu.. INPE normalnie działa.. proszę o pomoc, bo już nie mam na to sił..

Dodaje linki ze zdjęciami ustawień menadżera i komunikatu , jaki mi się wyświetla (Pojazd nie mógł zostać prawidłowo zidentyfikowany. Sprawdzić dostęp do pojazdu i czy aktywna jest diagnostyka do analizy i kontroli)gdy próbuje odczytać dane auta przez kabel K+dcan

https://zapodaj.net/721940dc156a6.jpg.html

https://zapodaj.net/78af38436b8ce.jpg.html

https://zapodaj.net/3751321221535.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Mam problem z programem ISTA D.. A tak właściwie to nie widzi samochodu.. INPE normalnie działa.. proszę o pomoc, bo już nie mam na to sił..

Dodaje linki ze zdjęciami ustawień menadżera i komunikatu , jaki mi się wyświetla (Pojazd nie mógł zostać prawidłowo zidentyfikowany. Sprawdzić dostęp do pojazdu i czy aktywna jest diagnostyka do analizy i kontroli)gdy próbuje odczytać dane auta przez kabel K+dcan

https://zapodaj.net/721940dc156a6.jpg.html

https://zapodaj.net/78af38436b8ce.jpg.html

https://zapodaj.net/3751321221535.jpg.html

ustaw w konfiguracji ista (klucz u góry ) ostatnia zakładka interfejs

połączenie

EDIABAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie ja się już poddaję.

Auto to e83 z 2005 r 3,0 d.

Inpa pokazuje tylko pamięć błędów i mogę wejść w sam szyberdach. NCS expert wywala VIN fault.

Ista D działa

Ista P nie łączy. Widzi interfejs a podczas pobierania danych wywala błąd CIP, że nie może wywołać ediabas. Instalowałem tych ediabasów już nie wiem ile, kopiowałem pliki z katalogu ECU z istyd, spatchowanego ediabasa instalowałem. Cały zestaw plików od Młodzika też instalowałem.

Zainstalowałem networktool ale nie widzi karty sieciowej. Widzi mi karte z VMware i nie mogę zmienić jej nazwy na USB ani adresu IP.

Ręce mi już opadają. A ja chciałem tylko światła do jazdy dziennej sobie ustawić ;) Proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozwiązałem problem. Wymieniłem interface. Ten drugi jednak miał być kompatybilny z INPA z moją e83, jednak tak nie było. Wtyknąłem zworkę w gniazdo OBDII i zadziałało wszystko poza ISTA P ale nią się już nie przejmuję bo ISTA D dział, INPA działa, NCS też działa. Gdyby nie gwarancja na interface polutowałbym piny we wtyczce ale nie będę plomby zrywał. Przekodowałem sobie już światła więc jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam podczas wykrywania vin wyskakuje mi błąd

94201 inicializacjia usług fachowych nie powiodła się

-2 Global nieznany

55054 global nieznany

10007 cip błąd podczas inicializacji Ediabas


Miał ktoś podobny problem. Może do działania potrzebny jest internet. Ista-p 3.67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam podczas wykrywania vin wyskakuje mi błąd

94201 inicializacjia usług fachowych nie powiodła się

-2 Global nieznany

55054 global nieznany

10007 cip błąd podczas inicializacji Ediabas


Miał ktoś podobny problem. Może do działania potrzebny jest internet. Ista-p 3.67

Jaki system operacyjny?

Używasz Icom czy emulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak windows 7 64bit

Z najnowszymi wersjami ISTA P miałem podobne problemy na win7.

Po zmianie systemu na Win10, działa bez zarzutu.


Z tym, że ja używam ICOM, nie emulatora. Jeśli zmiana systemu w Twoim przypadku nic nie da, to problem może być ze źle skonfigurowanym emulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.