Skocz do zawartości

Koła do F06. Felgi i opony...


Tosek01

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na forum informacji odnośnie doboru odpowiednich parametrów felg do f06 640i 2015r.


Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie mogą być maksymalne wymiary felg przy 20”?

Chciałem założyć felgi Japan Racing, przód 9x20, tył 10,5x20. Opony przód 265/35/20, tył 295/30/20.


Jakie powinno być ET?


Efekt końcowy powinien być taki, że felgi mają być na równi z błotnikami, ale nie wystawać poza! Tak żeby było ładnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11x20 i 295 wygląda perfekcyjnie moim zdaniem. Rozumiem, że nie wystaje poza błotnik?


A co ma obniżenie do ET? Bo jak nie wystaje poza błotnik przy serii, to po obniżeniu też nie powinno, czy tak?


I jak wygląda sytuacja z przodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jeszcze nie wiem jak będzie z obniżeniem, bo w poprzednim aucie f30 335i po dodaniu progów i dyfuzorów obniżenie nie wchodziło w grę, bo z takim prześwitem to bym nie przejechał przez miasto... takie nam fajne progi zrobili :?


Zobaczymy jak będzie tutaj. Niedługo wjeżdzają dyfuzory, progi, fele, a potem zobaczymy czy można zejść troszkę niżej.


Ponta te zdjęcia są Twoje? Muszę wybrać końcówki wydechu, a te z drugiego zdjęcia wydają się być w sam raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jeszcze nie wiem jak będzie z obniżeniem, bo w poprzednim aucie f30 335i po dodaniu progów i dyfuzorów obniżenie nie wchodziło w grę, bo z takim prześwitem to bym nie przejechał przez miasto... takie nam fajne progi zrobili :?


Zobaczymy jak będzie tutaj. Niedługo wjeżdzają dyfuzory, progi, fele, a potem zobaczymy czy można zejść troszkę niżej.


Ponta te zdjęcia są Twoje? Muszę wybrać końcówki wydechu, a te z drugiego zdjęcia wydają się być w sam raz:)

 

Sorry za off-top, ale masz wybrane dyfuzory i progi? Jakiej firmy bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, może nas za to nie spalą na stosie :twisted:


Dyfuzor tylni w stylu Vorsteiner, tak zwany Typ V.

Przednia dokładka zderzaka i progi od Maxton. Zdjęcia na ich stronie nie zachęcają Zcoprawda do zakupu, bo są delikatnie mówiąc mega słabe, ale na zagranicznych forach ludzie bardzo je chwalili, dlatego się na nie zdecydowałem. Dokładki progów dedykowane do M pakietu nie wyglądają tak dobrze jak te do M6 (a podobno w M pakiecie i M6 są identyczne progi, ale w fabryce tego nie potwierdzili, dlatego nie chciałem ryzykować i zamówiłem dedykowane do f06).


Jeszcze nie poskłdałem wszystkiego, czekam na dostawę z Maxtona. Jak dojdzie to napiszę coś więcej i wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, może nas za to nie spalą na stosie :twisted:


Dyfuzor tylni w stylu Vorsteiner, tak zwany Typ V.

Przednia dokładka zderzaka i progi od Maxton. Zdjęcia na ich stronie nie zachęcają Zcoprawda do zakupu, bo są delikatnie mówiąc mega słabe, ale na zagranicznych forach ludzie bardzo je chwalili, dlatego się na nie zdecydowałem. Dokładki progów dedykowane do M pakietu nie wyglądają tak dobrze jak te do M6 (a podobno w M pakiecie i M6 są identyczne progi, ale w fabryce tego nie potwierdzili, dlatego nie chciałem ryzykować i zamówiłem dedykowane do f06).


Jeszcze nie poskłdałem wszystkiego, czekam na dostawę z Maxtona. Jak dojdzie to napiszę coś więcej i wrzucę fotki.

 

To czekam z niecierpliwością, bo też mam F06 640i i mam w planach bardzo podobne zmiany - dyfuzor, progi, dokładka pod przedni zderzak, do tego koła (wciąż zastanawiam się 20 czy 21'') i wydech (albo przynajmniej końcówki, które będą pasowały).


Maxtona dokładki widziałem na aucie i wyglądały bardzo sensownie, więc myślę, że będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, może nas za to nie spalą na stosie :twisted:


Dyfuzor tylni w stylu Vorsteiner, tak zwany Typ V.

Przednia dokładka zderzaka i progi od Maxton. Zdjęcia na ich stronie nie zachęcają Zcoprawda do zakupu, bo są delikatnie mówiąc mega słabe, ale na zagranicznych forach ludzie bardzo je chwalili, dlatego się na nie zdecydowałem. Dokładki progów dedykowane do M pakietu nie wyglądają tak dobrze jak te do M6 (a podobno w M pakiecie i M6 są identyczne progi, ale w fabryce tego nie potwierdzili, dlatego nie chciałem ryzykować i zamówiłem dedykowane do f06).


Jeszcze nie poskłdałem wszystkiego, czekam na dostawę z Maxtona. Jak dojdzie to napiszę coś więcej i wrzucę fotki.

 

To czekam z niecierpliwością, bo też mam F06 640i i mam w planach bardzo podobne zmiany - dyfuzor, progi, dokładka pod przedni zderzak, do tego koła (wciąż zastanawiam się 20 czy 21'') i wydech (albo przynajmniej końcówki, które będą pasowały).


Maxtona dokładki widziałem na aucie i wyglądały bardzo sensownie, więc myślę, że będziesz zadowolony ;)

 

Zobaczymy lada chwila:)

Już od dłuższego czasu próbuję to wszystko zgrać, a wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach...

Możesz mi pomóc z tymi kołami, jakie masz rozmiary u siebie? Jakie szerokości, ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, może nas za to nie spalą na stosie :twisted:


Dyfuzor tylni w stylu Vorsteiner, tak zwany Typ V.

Przednia dokładka zderzaka i progi od Maxton. Zdjęcia na ich stronie nie zachęcają Zcoprawda do zakupu, bo są delikatnie mówiąc mega słabe, ale na zagranicznych forach ludzie bardzo je chwalili, dlatego się na nie zdecydowałem. Dokładki progów dedykowane do M pakietu nie wyglądają tak dobrze jak te do M6 (a podobno w M pakiecie i M6 są identyczne progi, ale w fabryce tego nie potwierdzili, dlatego nie chciałem ryzykować i zamówiłem dedykowane do f06).


Jeszcze nie poskłdałem wszystkiego, czekam na dostawę z Maxtona. Jak dojdzie to napiszę coś więcej i wrzucę fotki.

 

To czekam z niecierpliwością, bo też mam F06 640i i mam w planach bardzo podobne zmiany - dyfuzor, progi, dokładka pod przedni zderzak, do tego koła (wciąż zastanawiam się 20 czy 21'') i wydech (albo przynajmniej końcówki, które będą pasowały).


Maxtona dokładki widziałem na aucie i wyglądały bardzo sensownie, więc myślę, że będziesz zadowolony ;)

 

Zobaczymy lada chwila:)

Już od dłuższego czasu próbuję to wszystko zgrać, a wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach...

Możesz mi pomóc z tymi kołami, jakie masz rozmiary u siebie? Jakie szerokości, ET?

 


U mnie jeszcze stockowe styling 351 19'' są, dopiero szukam koła idealnego, więc nie bardzo pomogę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem... dla zainteresowanych...


Moim zdaniem tak żeby felga była na równo z błotnikami, a nie wystawała to może być przy 20” max. Przód 9” et 35,

Tył 10” et 40. Z tym, że opony fabryczne (245x35 i 275x30) mają dość duży naciąg i felga ładnie wygląda, ale też wystaje i łatwo ją uszkodzić. Na lato kupię szersze opony, takie jak w M czyli 265x35 i 295x30.


A co do opon ROF to jestem bardzo miło zaskoczony. Pomimo rozmiaru 20” i Run flat auto jest baaaardzo wygodne.

F30 na zwykłych oponach (19”) było bez porównania twardsze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację drogi Watsonie...

To raczej oczywiste, że zawieszenie jest bardziej komfortowe.

Chodzi o to, że w f30 miałem 19” profil 40 i 35 bez rof, a była znacznie twardsza niż f06 na 20” profil 35 i 30 na rof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było, ale chyba się udało:) dzięki za pomoc


https://imgur.com/gallery/7eXI6jQ


Ja to jednak jestem starej daty i tak średnio umiem w te internety. Widać zdjęcie?

Bo ja widzę link, a Wy jak coś wrzucacie to widzę odrazu zdjęcie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja powiem tak, twój samochód. Ale same felgi to 30%.

Dobry spas to obniżenie i dystans, gdy felga nie spełnia parametrów jakie chcesz uzyskać. Opona wyszła naleśnik, spokojnie weszłyby rozmiary z M.

Mi się nie podoba. Ja jestem fanem Michellin i ich charakterystycznego „kąta prostego" między profilem a czołem opony. No i samej opony musi być więcej, bo wychodzą naciągi jak u ciebie.

attachment.php?attachmentid=832779&stc=1&d=1363706256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, ale wyszło jak wyszło. Tzn. Felgi mają moim zdaniem rozmiar dobry, ale fakt, że takiego naciągu się nie spodziewałem:/ dlatego na lato kupię szersze opony, czyli 265 i 295. Myślę, że będzie lepiej.


A co do obniżenia to nie mogę niestety obniżyć, bo dyfuzory- dokładki „obniżają” samochód ok. 3,5cm, więc albo dokładki, albo obniżenie. Już teraz nie każdy próg mogę przejechać, a gdybym jeszcze obniżył to już bym z miasta nie wyjechał:/

te progi mają zatrzymać czołgi czy jak?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koło bardzo spoko (model), ale faktycznie wysoko siedzi.


Byłbyś w stanie podrzucić link / producenta dyfuzora? Na tej fotce wygląda super, a jako że właśnie zabieram się za wydech u siebi, chciałbym też w dyfuzor się wyposażyć


easfKEm.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.