Skocz do zawartości

Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem aktualizację do wersji 2021-1 w moim 530d xDriver z nawigacją professional. Wszystko poszło niby ok ale nawigacja cały czas restartuje - podziała 2-3 minuty i restart.

Ktoś miał podobny problem? wie jak to uleczyć??

jak się okazuje, najprawdopodobniej padł dysk, bo po wymontowaniu radio/media działają bez problemu.

Także przymierzam się do wymiany dysku na SDD wg tej instrukcji:

https://www.bimmerfest.com/threads/diy-upgrade-navigation-cic-hard-drive-to-ssd-solid-state-drive.841458/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wgrał ponownie mapę tylko ściągniętą ponownie i to z innego źródła. Błąd dysku czy błąd danych samej mapy to dla systemu ten sam problem. Restarty występują jeśli system napotka błąd. To że po wyjęciu navi reszta działa bez problemu to niczego nie dowodzi. Próbowałeś wgrać ponownie inną mapę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wgrał ponownie mapę tylko ściągniętą ponownie i to z innego źródła. Błąd dysku czy błąd danych samej mapy to dla systemu ten sam problem. Restarty występują jeśli system napotka błąd. To że po wyjęciu navi reszta działa bez problemu to niczego nie dowodzi. Próbowałeś wgrać ponownie inną mapę?

 

Tak, próbowałem ale nie można wgrać do końca. Rozpoczynam ładowanie nowej mapy a system restartuje się po 2-3min :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak to wrzuciłeś? Ma być bez karalogów typu MAA czy ROOT. Mają być tylko dwa pliki i chyba dwa katalogi. Do którego USB wkładasz? Ma być ten w schowku. No i może być też kwestia samego pendriva. W swoich zasobach mam dwa takie, które nigdy nie zadziałały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wrzuciłeś? Ma być bez karalogów typu MAA czy ROOT. Mają być tylko dwa pliki i chyba dwa katalogi. Do którego USB wkładasz? Ma być ten w schowku. No i może być też kwestia samego pendriva. W swoich zasobach mam dwa takie, które nigdy nie zadziałały.

 

Wrzucone bez żadnych katalogów. 2 pliki tylko. USB oczywiście w schowku przed pasażerem. No tak właśnie coś czytałem że może to być kwestia samego USB niż go mam parę lat więc może jakis nowy da radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zakładam,że masz nawi CIC i wiesz co robisz. Pen formatowany domyślnie pod windows? Najlepiej 32GB.

Na penie bezpośrednio katalog pkgdb i plik config !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie mam tylko te dwa pliki katalog pkgdb i plik config.

Pendrive sformatowany FAT 32. Pojemność 32gb

Navi CIC (duża). A po włożeniu do schowka nie ma żadnej reakcji.

Spróbuję jutro podjechac gdzieś i kupię innego pendrive'a i zobaczymy może wtedy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pisałem, że po aktualizacji nawigacji w moim F11/2011 Professional z tego miejsca (link na pierwszej stronie):

Road Map Europe East PREMIUM USB 2021-1 (torrent) - jedno USB

https://mega.nz/file/mZgERaiB#c9jabwvEK ... CAOYGouzRk

 

Nawigacja zaczęła mi się notorycznie restartować. Pierwsza diagnoza to padnięty HDD ... kupiłem więc nowy SDD, przegrałem kopię włożyłem od nawigacji i efekt dokładnie taki sam.

Przeskanowałem stary HDD i okazało się, że nie ma żadnych błędnych sektorów - dysk sprawny w 100%


Zadzwoniłem do mojego znajomego z BMW a on ... oficjalnie BMW nie ma jeszcze mapy na 2021 do mojego F11 :shock:


Wgrałem więc mapę 2020-2 i wszystko wróciło do normy :D


Przy okazji, trafiłem na chmarę 'fachowców', którzy snuli czarne wizje ile to trzeba będzie się narobić a ceny za naprawę od 1200 do 3500 zł :mad2:


Tak piszę ku przestrodze, jakby ktoś chciał teraz wgrywać tą nawigację do swojego F10/F11


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

WojtekWro ja smigam na tej mapie i zero problemu z tego linku. Uzywam dysku SSD. Jakby takiej mapy nie było , to byśmy jej nue ściągali. Ona niczym się nie rözni czy jest na F10 czy E90 czy E87.

Napisz jaki ty kupiłeś dysk, bo ta navi jest bardzo wybredna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekWro ja smigam na tej mapie i zero problemu z tego linku. Uzywam dysku SSD. Jakby takiej mapy nie było , to byśmy jej nue ściągali. Ona niczym się nie rözni czy jest na F10 czy E90 czy E87.

Napisz jaki ty kupiłeś dysk, bo ta navi jest bardzo wybredna.

 

U mnie jakoś odmówiła współpracy :(



Kupiłem: Transcend 2.5" SSD 128GB ATA, Model: TS128GPSD330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WojtekWro ja smigam na tej mapie i zero problemu z tego linku. Uzywam dysku SSD. Jakby takiej mapy nie było , to byśmy jej nue ściągali. Ona niczym się nie rözni czy jest na F10 czy E90 czy E87.

Napisz jaki ty kupiłeś dysk, bo ta navi jest bardzo wybredna.

 

U mnie jakoś odmówiła współpracy :(



Kupiłem: Transcend 2.5" SSD 128GB ATA, Model: TS128GPSD330

 


Ten dysk przetestowany i działa, może coś poszło źle z kopią 1:1




tutaj porównanie szybkości między tradycyjnym dyskiem talerzowym hdd, a szybkim ssd


PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.