Skocz do zawartości

Najlepszy olej do N55 (435i)?


yorgol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się, jaki olej będzie najlepszy do silnika N55.

Bierze mi trochę oleju (Na oko z pół litra na 1000km przy ostrzejszej jeździe) więc myślałem o trochę gęstszym niż obecnie zalany 5w30 np. 0w40 albo 5w40.


Rozważam też valvoline extreme 5w30 bo słyszałem o nim dobre opinie.

Jaki olej do tego silnika jest waszym zdaniem najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 litra na 1000 to jest w normie. Tutaj nie powinno paść żadne pytanie na forum:) (silnik jest zdrowy). Ja też mam 435i nie dawno kupiłem. Zalałem olejem Ravenol 5w30. Zastanawia mnie praca skrzyni biegów.


Biegów nie przeciąga. W trybie Sport to on ma taki program, że ostrzej wbija biegi. W trybie Komfort działa płynnie, ale żeby ująć super aksamitnie to nie!!!

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 litra na 1000 to jest w normie. Tutaj nie powinno paść żadne pytanie na forum:) (silnik jest zdrowy). Ja też mam 435i nie dawno kupiłem. Zalałem olejem Ravenol 5w30. Zastanawia mnie praca skrzyni biegów.


Biegów nie przeciąga. W trybie Sport to on ma taki program, że ostrzej wbija biegi. W trybie Komfort działa płynnie, ale żeby ująć super aksamitnie to nie!!!

 

Bzdura. W normie jest 1l na 1000... bo producent się zabezpiecza, i jak dla Ciebie to normalne... to powodzenia. Przy normalnej jeździe 0.5 na 1000 dla n55 to bardzo dużo. W większości przypadków puszcza turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstszy olej niczego nie zmieni. Możesz spróbować nalać MOBIL 1 FS 0W40, przy nim w większości zmniejsza się spalanie oleju. Oczywiście tak duże spalanie jak u ciebie raczej się nie zmieni. Sprawdź odmę i jak piszą turbinę. Ja mam n55 i maksymalny przepał jaki miałem przy wielkich korkach + ostre traktowanie to 0.5L na 5000km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Zmieniłem olej na motul 5w40, i dopiero po 6000km musiałem dolać pół litra. Jest znacznie lepiej niż na 5w30.

 

Jak szukasz bardzo dobrego oleju, następnym razem sprawdź ten olej Ravenol RUP 5w40 jeden z najlepszych w jeszcze akceptowalnej cenie. Nie jest to moje subiektywne zdanie - on wypada bardzo dobrze w wielu niezależnych testach i badaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.