Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Macie kogoś do polecenia kto zrobi regenerację skrzynki vtg w Częstochowie lub niedaleko ? Słyszałem, że tam najwiecej specjalistów w tym temacie. Najlepiej kogoś kto da gwarancję na swoją wykonaną pracę i że skrzynka nie rozleci się po 100, 1000 czy 100000 km

Chyba, że macie kogoś godnego polecenia w woj. Łódzki lub mazowieckim kto nie zedrze nie wiadomo ile kasy i najpierw zdiagnozuje czy to na pewno Jest wina skrzynki

Pomóżcie

 

Nie jestem mechanikiem ale podobno mozna wyciągnąć bezpiecznik od VtG , gdzieś tutaj czytałem na forum ,moze wtedy zdjagnozujesz czy dalej szarpie czy nie ,hmm...


Są założone tematy o VTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Macie kogoś do polecenia kto zrobi regenerację skrzynki vtg w Częstochowie lub niedaleko ? Słyszałem, że tam najwiecej specjalistów w tym temacie. Najlepiej kogoś kto da gwarancję na swoją wykonaną pracę i że skrzynka nie rozleci się po 100, 1000 czy 100000 km

Chyba, że macie kogoś godnego polecenia w woj. Łódzki lub mazowieckim kto nie zedrze nie wiadomo ile kasy i najpierw zdiagnozuje czy to na pewno Jest wina skrzynki

Pomóżcie

 

Nie jestem mechanikiem ale podobno mozna wyciągnąć bezpiecznik od VtG , gdzieś tutaj czytałem na forum ,moze wtedy zdjagnozujesz czy dalej szarpie czy nie ,hmm...


Są założone tematy o VTG.

 

Dzięki za podpowiedź z tą wtyczką i że są takie tematy na pewno poczytam ;) też nie jestem mechanikiem i dlatego wolałbym podjechać do poleconej osoby, która zajmuje się takiego typu rzeczami (Regeneracją vtg itd) i wtedy to zdiagnozować niż sam coś uszkodzić ( chociaż może bym nie uszkodził).

Mimo tego jak macie kogoś godnego polecenia w tym temacie to byłbym bardzo wdzięczny.

Powiedzcie mi jeszcze co sądzie o firmie ATS – Automatic Transmission Service z Częstochowy ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy mierzył ktoś średnicę koła 19" jeśli założymy wszystkie opony 245/40 na oryginalne felgi mieszane 8,5x19 oraz 9x19???

Podobaja mi się oryginalne 19" ale wszystkie są mieszane a chciałbym mieć 4 jednakowe opony i boję się że na szerszej feldze tylna opona się trochę bardziej rozejdzie i będzie mniejsza średnica... Niby pół cala to 12 milimetrów i teoretycznie opona dużo się nie rozciągnie.

Się człowiek naczytał o padających xdrajwach i coś mnie odpycha mieszane ogumienie, choć wygląda jednak o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda kasy na naprawy napędu.

245/275 ma spore różnice średnic mimo homologacji, już prędzej bym dał 245/285 ale to dalej nie jest idealnie, może przy nowym aucie dużej różnicy nie zrobi, ale po większym przebiegu na stałym poślizgu rozdzielacz musi się rozlecieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mierzył ktoś średnicę koła 19" jeśli założymy wszystkie opony 245/40 na oryginalne felgi mieszane 8,5x19 oraz 9x19???

Podobaja mi się oryginalne 19" ale wszystkie są mieszane a chciałbym mieć 4 jednakowe opony i boję się że na szerszej feldze tylna opona się trochę bardziej rozejdzie i będzie mniejsza średnica... Niby pół cala to 12 milimetrów i teoretycznie opona dużo się nie rozciągnie.

Się człowiek naczytał o padających xdrajwach i coś mnie odpycha mieszane ogumienie, choć wygląda jednak o niebo lepiej.

 

19 styling 351 spokojnie znajdziesz w jednej szerokości 8,5x19. Sam takie kupiłem i mam teraz 4x245/40/19. Opona tańsza i mniej potencjalnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wklejce jak i w papierach mam dopuszczone 18" i 19" tylko 4x245 jedynie przy 20" jest 245/275 co i tak nie daje jednej średnicy koła. Także chyba wolę zostawić 4 jednakowe koła bo fabrycznie mam tylko 225/55/17 co zostaje na zimę, a na lato coś sobie pomału szukam. Druga sprawa to wygoda, bo można rotować koła żeby wszystkie równo się zużyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: No takie to mam fabryczne 17", et30 i szerokość 8 cali, ale coś mi się wydaje że fabryczna przednia 19 to 8,5x19 et33

Najlepiej to by było przykręcić całe koło tylne na przód i zobaczyć... 275/35 na przód i tył by było fajnie, tylko na wodzie czy koleinie mogło by miotać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślcie troche, kto pisze o 275 ? kolega zażartował a wy łyknęliście to jak pelikan :mrgreen: felgi zamienic a nie opony :duh: :twisted2: tak żeby było 4x9 i wtedy opony tak jak zaleca producent czyli

4x 245/40/19

 

Chyba nie za bardzo się jednak orientujesz w temacie. Jak chcesz 9J dać z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z obliczeń wynika że fela 9x19 et44 będzie bliżej amora o 26,7mm od tego co mam teraz, jak znajdę chwilę to dokładnie sprawdzę na aucie ile jest luzu i będzie wiadomo.

 

Może lepiej nie zabieraj się za mierzenie na aucie, skoro na kartce masz błędne dane obliczeń....

Szersza felga będzie bliżej "amora" o 17mm: z różnicy et mamy 11mm, a z różnicy szerokości 6mm, razem 17mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.