Skocz do zawartości

Rozrzad B47


gufi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przenioslem watek z dzialu paski i lancuchy bo zero odezwu. Moze ktos z F25 podejmie rekawice?


Witam Panie i Panowie,

Temat nurtujacy mnie od zakupu mojej Beci a informacji w necie nie moge za duzo znalezc.

Czy nowe silniki B47 wyzbyly sie plagi problemow z lancuchem rozrzadu swojego poprzednika N47?

Gdzies czytalem ze problem zostal skorygowany.

Jako ze dosc swiezy model pewnie czas pokaze ale moze ktos z szanownych forumowiczow ma jakies doswiadczenia lub info.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


jaki masz silnik / data produkcji autka ?


TEXT of PUMA 13588845-03


For engines N47, N47DKO, N47S, interval from 01.03.2007 to production 05.01.2009.


N47 engine, N47DKO, N47S, N47T production interval 05.01.2009 - 01.03.2011


Vehicles affected

E Series Motor Body E60 E61 E81 E82 E83 N47 N47DKO N47S N47T E61 E60 E81 E82 E83 N47 N47S N47T

N47DKO E84 E87 E88 E90 E91 E87 E84 E88 E90 E91 E92 E93 F10 F11 F25 E93

E92 F10 F11 F25


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwj2hvDt_8HcAhXHBcAKHWIxBZYQFjAAegQIARAC&url=http%3A%2F%2Fbmw-n47.weebly.com%2Fuploads%2F2%2F2%2F1%2F0%2F22105240%2Fbmw_puma_13588845-03.pdf&usg=AOvVaw0osrKuETzy9xN1vpUjRcOm

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

... silnik B47, dwa litry, 2015 r.

Czy ktos ma jakies doswiadczenia?

 

1. AGR


2. Niebezpieczeństwo pożaru - 324.000 aut marki BMW w Europie

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=345816


poniżej informacja prasowa :


Die BMW Group informiert über eine freiwillige Technische Aktion

Grupa BMW informuje o dobrowolnej akcji technicznej

https://www.press.bmwgroup.com/deutschland/article/detail/T0283855DE/die-bmw-group-informiert-ueber-eine-freiwillige-technische-aktion?language=de


" .... Die technische Aktion umfasst dabei das AGR-Modul der im Europäischen Markt zugelassenen BMW Dieselmodelle der 3er-, 4er-, 5er-, 6er-Reihe, X3- X4-, X5- X6-Modelle mit 4-Zylinder Dieselmotoren aus dem Produktionszeitraum April 2015 bis September 2016 beziehungsweise 6-Zylinder Dieselmotoren aus dem Produktionszeitraum Juli 2012 bis Juni 2015..... "


... Akcja techniczna obejmuje moduł EGR modeli BMW z silnikami wysokoprężnymi serii 3, 4, 5 i 6, X3, X4 i X5 X6 z czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi od kwietnia 2015 r. do września 2016 r. oraz 6-cylindrowe silniki wysokoprężne od lipca 2012 r. do czerwca 2015 r. Kampania techniczna składa się z modułu EGR modeli BMW z silnikami wysokoprężnymi serii 3, 4, 5 i 6....

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andrzej

troche mina mi zrzedla.

W gwoli scislosci i z gory przepraszam za ignorancje ale czy modul EGR to zawor EGR, czy po prostu jakis modul sterujacy tym zaworem??

Nota Bene, przy najblizszej okazji nastepuje u mnie techniczna wycinka ***

A wracajac do B47 i lancucha, jakies problemy w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

W gwoli scislosci i z gory przepraszam za ignorancje ale czy modul EGR to zawor EGR, czy po prostu jakis modul sterujacy tym zaworem??

 

.... wystarczy poszukac na forum :cool2:


akcja serwisowa B47 zawór EGR

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=316808


Wielka akcja serwisowa BMW: 300 000 aut trafi do serwisu przez ryzyko pożaru!

https://antyweb.pl/wielka-akcja-serwisowa-bmw/

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam

 

W gwoli scislosci i z gory przepraszam za ignorancje ale czy modul EGR to zawor EGR, czy po prostu jakis modul sterujacy tym zaworem??

 

.... wystarczy poszukac na forum :cool2:


akcja serwisowa B47 zawór EGR

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=316808


Wielka akcja serwisowa BMW: 300 000 aut trafi do serwisu przez ryzyko pożaru!

https://antyweb.pl/wielka-akcja-serwisowa-bmw/

 

Przecież ta akcja już była ponad rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Przyłączę się do pytania , co z tym rozrządem do B47 ?? na pewno jest inny , bo nie pasuje od N47 , tylko czy coś poprawili ??? wiem , że auta z tym rozrządem nie są jeszcze wiekowe , ale czy ktoś , komuś strzelił taki rozrząd ?? miał ktoś w ogóle doświadczenie z tym nowszym silnikiem i dużym przebiegiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój wujek ma X3 z 2013 roku, silnik N47, przebieg oryginalny coś ponad 200 tyś i totalna cisza, nic nie ma zamiaru robić prewencyjnie, tylko jeździć. Jego styl jazdy nie należy do troskliwych o silnik. Zimny i gaz, ciepły od razu gasi. Stąd pewnie przy 136 tyś wymiana turbiny była jedynie.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem świeżym właścicielem mojej pierwsze BMW.

Padło właśnie na BMW x3 F25 FL z 2014 właśnie z silnikiem B47.

Jestem właśnie po wymianie rozrządu przy przebiegu 195 000 km.

Z tego co siedziałem na forach i nie tylko dowiedziałem sie że silnik został poprawiony ale wszędzie zalecano mi dmuchać na zimne i wymienić rozrząd.

Zdecydowałem sie na wymianę mimo że nie było żądnych przesłanek (stuków, dziwnych dźwięków na zimnym silniku, itp.) które by mnie skłoniły do wymiany.

Co sie okazało łańcuchy byłu raczej w dobrym stanie czego nie można powiedzieć po ślizgach na których były widocznie zużyte.

Mam nawet gdzieś zdjęcia na których widać ewidentne wytarcie ślizgów przez łańcuch.

Po obejrzeniu rozrządu stwierdziłem że był to bardzo dobry moment na wymianę rozrządu.

Co do silnika to z tego co mi też wiadomo nie posiada Klapek wiec jeden problem mniej :D

Kolejną przesłanką do wymiany rozrządu była sytuacje że oglądałem X3 co prawda z silnikiem n47 w którym był naprawiany silnik w serwisie po rozsypaniu sie rozrządu przy 120 tysiącach.

Moje zdanie jest takie że zależy jak samochód był eksploatowany.

Jak ktoś tyrał i migał sie z wymianą oleju lub wymieniał co 30 tysięcy to bym rozrząd robił a jak ktoś dbał i nie tyrał to rozrząd będzie w stanie OK.

Pytanie czy wolisz wydać teraz na rozrząd i cieszyć sie samochodem dłuższy czas, czy liczyć na to że wszystko będzie ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak z ciekawości, ile cię wyniosła wymiana rozrządu? Robiłeś poza ASO? Sam mam X3 z B47 z maleńkim przebiegiem, ale z M performance Power Kit, a kolejne auto będzie X4 z tym samym silnikiem, stąd moje pytanie. ( tak,czy siak, zawsze wymieniam olej raz do roku, co przy moim przebiegu wychodzi około 7.5 tyś km rocznie).
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
X4 156 kkm b47 rozrzad strzelony.

Witam, strzelony to znaczy, przeskoczył, zerwał się czy też hałasuje lub co innego się wydarzyło?

Na poprzedniej stronie rozrząd wymieniany przy 195 kkm i niby sam łańcuch w stanie bdb tylko ślizgi ślady miały.

Ten "strzał" to przy pewnym przebiegu auta i serwisie zgodnym ze wskazaniami BMW, czy też interwał częstszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak, żeby podkręcić emocje. :wink:

W rodzinie, wujek ma X3 z N47, przebieg w tej chwili około 218 tyś przebiegu, rozrząd oryginalny, nigdy nie ruszany. Jest cicho. Wujek nie zamierza nic prewencyjnie robić.

Wcześniej miał E60 z tym silnikiem i sprzedał, nic nie robiąc z rozrządem, jak piątka miała około 230 tyś km.

Zobaczymy, jaki będzie tego wynik.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Doswiadczonym uzytkownikom tego forum tym nie imponujecie, a historie iz moja rodzina ma i nie zmienia, mnie smiesza. Moge wyslac numery do setki ludzi co tez jezdzili bo nic nie slychac a pozniej placz bo strzelil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.