Skocz do zawartości

Eksploatacja, usterki, koszty


adrianCB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzien dobry Wszystkim.

Jestem na etapie sprzedaży swojej X1 i ze względu na fotowoltaike w domu padł pomysł na i3.

Mam pytanie do posiadaczy i3, jak wygląda sprawa kosztów utrzymania, awaryinosci, co robią podczas przeglądów? Będę wdzięczny za wszelkie opinie użytkowników. Celuje w auto z 2015-17r. A może ktoś z Was ma swoje do sprzedania.

Edytowane przez adrianCB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok, dzięki za podpowiedź. Martwi mnie tylko jedna rzecz, czy kupując takie 4-5 letnie auto, czy za kolejne 2-3 ktoś będzie chciał je kupić i ile straci na wartości.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest 10 lat, w 2017 było 8. Koszt wymiany baterii na najpojemniejsze to 6k euro (np 60 na 120Ah)

Edyta: faktycznie znalazłem informację o rozszerzeniu gwarancji na 8 lat a nie 10. Co jest o tyle ciekawe, że moja z 2017 pokazuje gwarancję do 2025. Przy okazji, BMW się pochwaliło o 0 liczbie napraw gwarancyjnych w poprzednich latach.


94Ah - max zasięg mój to 245 km. Jak zapierdzielam po mieście to 180. Jak spadła temperatura i światła non stop to 160.

Koszty:

1. Filtr klimy co rok

2. Płyn hamulcowy co 2 lata

3. Klocki hamulcowe - hmmm 200kkm?


Wgranie softu co 2 lata, mapy i usługi online.

Ładowanie domowe - 30 * 0,53gr = 15,60 pln za 200 km. Taniej niż w biedronce. Przy fotowoltaice - sam wiesz.

Poza tym ładowarki Orlen za darmo plus kilka w mieście.

Parkowanie miejskie gratis, buspasy...


Ogólnie jeśli masz drugie auto na długie trasy to najlepsza opcja na miasto. U mnie stały punkt programu.


Skąd jesteś? Napisz priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...


3. Klocki hamulcowe - hmmm 200kkm?

 

 

Właśnie się dowiedziałam że przednie mam do wymiany przy 60kkm, tylne były już wymieniane.

Co do fotowoltaiki to zakup elektryka teoretycznie przyśpiesza jej zwrot, ale trzeba kasę wydać z góry.

Gdyby w miejsce elektryka kupić małą benzynę to różnica w cenie zwracać się będzie przez wiele lat.


W naszej oprócz narzuconych przez samochód, płynu hamulcowego i filtra kabinowego, wymienialiśmy osłony amortyzatorów przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.