Skocz do zawartości

Zaparowany reflektor - xenon


jestem

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - przy deszczowej pogodzie paruje mi lewy reflektor - światła ksenonowe. Powinienem się tym przejmować? Jest ryzyko, że światło się spali?

Może ma ktoś na to jakiś patent? Nowa lampa jest koszmarnie droga więc nie uśmiecha mi się jej wymieniać póki dobrze świeci :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dekielki i uszczelki pod nimi wyglądają ok, są dobrze zapięte.

Lampy w deszczową pogodę parują dość mocno, tak, że woda się skrapla. Nie odparowywują w czasie jazdy.

Odparowywują jedynie gdy auto postawię do słońca w pogodny dzień na dłuższy czas.

Ostatnio kupiłem nowy dekielek i nawierciłem w nim dwie dziurki, żeby sprawdzić czy to coś pomoże, niestety nie wiele to pomogło.


Poniżej wrzucam zdjęcia zaparowanego reflektora (lampa od strony kierowcy, jest to BMW F20 bixenon przedliftowy).

Wiecie może, gdzie znajdują się w tej lampie odpowietrzniki? I czy jest szansa, że uda mi się pozbyć tego parowania bez demontażu lampy? :(


fOAGdsa.jpg

s9kMM8Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam dokładnie to samo w mojej f20 przedlift lampa co prawda zwykła ale problem dokładnie jak u Ciebie, nawet strona ta sama, bez wyciągania lampy raczej się nie obejdzie. Będzie trochę pracy ale da się zrobić. Ja zaraz atakuje temat. Zaczynasz od zdjęcia gumy z górnej krawędzie grilla, zderzaka przedniego pod nią masz kilka śrub do odkręcenia, później kilka od spodu zderzaka później ściągasz nadkole w tym przypadku lewe i tam jest reszta śrub mocujących zderzak i lampę, od góry też są śruby, odkręcasz wyciągasz lampę, klej do lamp, opcjonalnie silikon i ogień do okoła połączenie frontu z lampą, jak dokładnie taki mam plan, dam niedługo znać czy pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w poprzedniej.

Niestety przypadłość lamp w tej serii BMW i nie tylko.

Z wiekiem pojawia się nawet niewielka nieszczelność na styku klosza lampy i samej lampy. Najczęściej w dolnym narożniku. Dodatkowo na styku lampy i zderzaka w mokre dni i po myciu zawsze stoi woda. Jest to tez miejsce najbardziej niefortunne gdzie jest najmniejszy ruch powietrza Wew lampy i przy włączonej lampie ciepłe powietrze tam nie dociera i nie osusza, odpowietrzniki lampy są oddalone od tego miejsca ;-(. Wilgoc pozostaje i wykrapla się na szkle lampy.

Na jakiś czas pomaga bardzo dokładne wysuszenie wnetrza lampy - słońce, ciepły suchy garaż plus otwarte dekielki i woreczki z paczek z elektronika pochłaniające wilgoć.

Oczywiście temat załatwia poprawienie połączenie klosza z lampą - do zrobienia przez profesjonalna firmę zajmująca się naprawami tego typu. Niestety trzeba wyjąc cała lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Życzę powodzenia, ale wątpię że Ci się uda ;)

Ja się z tym troche męczyłem, próbowałem wielu rzeczy ale nic nie przynosiło skutku. W końcu oddałem auto w fachowe ręce (AutoGamma Kraków) chłopaki ogarnęli temat w 1 dzień. Od tamtego czasu nie ma żadnej pary ani wody w reflektorach (było to ponad rok temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dokladnie to samo w mojej f20 przedlift, tez lewa lampa tylko u mnie jest 5x wiecej wody niz na zdjeciu.. Ciekawe, ze temat pojawil sie w tym samym momencie, tak jakby BMW sobie przewidzialo ta usterke na 2020 rok..


Edit:

wczoraj zostawilem otwarty dekielek i dzis wody o polowe mniej! Ze tez wczesniej na to nie wpadlem.. :) Aczkolwiek mam obawy czy problem bedzie powracal bo srednio mi sie widzi jezdzic z otwartym dekielkiem caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Miałem to samo.

Zdemontowałem, rozkleiłem, skleiłem na nowo i po temacie. Ale dobry dzień zabawy plus odpowiedni sprzęt.

Wada tych lamp, woda włazi w szczeline i rozkleja lampe gdy zamarza.


Oddaj do naprawy, wilgoć zniszczy wewnętrzną elektronikę o estetyce nie wspomnę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.