Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwie się bo używałem tego środka wielokrotnie i nie wiem jak później go wycierasz do sucha żeby nie było tłustych śladów, nie wiem po co od razu się unosisz. Czyściłem ekrany narazie 2 razy i używałem znikomej ilości płynu do szyb - zero problemów. A na codzień tylko przecieram kurze magiczna ścierka Jan niezbędny.

 

Zawsze jak czyszczę kokpit (raz na 2-3 miesiące) myję tym preparatem wszystko włącznie z fotelami, fakt jest tłusty, ale fajnie wnika w pory w desce rozdzielczej. Wycieram do sucha żeby nie było efektu połysku/plaka. Ładnie odtłuszcza powierzchnie, ale jak wytrzesz na sucho to zobaczysz jaka ściereczka będzie czarna od brudu ;)


Nie unoszę się, nie wiem czemu odniosłeś takie wrażenie ;)

Nawet emotke wstawiłem, żebyś tak nie pomyślał xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sorki, może coś na ukos przeczytałem z rana :mrgreen:


Ja wszystko czyszczę Sonax Profiline Plastic Cleaner, kiedyś przypadkiem wyczaiłem że jest to dokładnie ten środek który BMW sprzedaje jako Cockpit Care czy coś takiego - biała butelka, 3 x drożej niż Sonax :twisted:


Niestety zostawia lekkie smugi tylko na ekranach dlatego troszkę płynu trzeba, natomiast plastiki robi idealnie, wyglądają po prostu świeżo i naturalnie + ma fajny zapach. Nie przyciemnia, nie nabłyszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak czyszczę kokpit (raz na 2-3 miesiące) myję tym preparatem wszystko włącznie z fotelami, fakt jest tłusty, ale fajnie wnika w pory w desce rozdzielczej. Wycieram do sucha żeby nie było efektu połysku/plaka. Ładnie odtłuszcza powierzchnie, ale jak wytrzesz na sucho to zobaczysz jaka ściereczka będzie czarna od brudu ;)

Tak apropo - Poorboys World Natural Look to jest przede wszystkim dressing, a nie środek do czyszczenia. Powinno się go nakładać na umyte wcześniej powierzchnie, wystarczy jakimś APC (ja używam Nielsen Chemicals Cyclone APC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekrany zawsze używam mokrej mokrofibry i potem dokładne wytarcie (przepolerowanie) suchą mikrofibrą. Żadnych smuch i plam. Wszystkie inne środki zawsze zostawiały smugi (jeśli nie ma mikrofibry, czysta skarpeta też daje radę :lol: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kiedy otwierasz klapę gumy chowają się aby można było łatwiej ustawiać bagaż a po zamknięciu wyjeżdżają kilka mm aby bagaż się nie przesuwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić felgi 19" BORBET BY do mojego 330e.

Oryginalne 18" od BMW zostawię na zimę.


http://media1.tyre24.de/images_ts/alloy/v3/6947/5/2_Freistellen-tssoap_1666410214-w800-h800-br0-1666410214.png


BMW zaleca 19x8.0 ET:27 na przód i 19x8.5 ET:40 na tył.

Felgi BY produkowane są tylko 19x8.5, więc z przodu byłby naciąg opony na feldze a tył byłby idealnie - nie wiem jak to by wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie widocznej różnicy.

Chociaż może też zależeć od zastosowanych opon.

Ja też zrobiłem cos podobnego. Mam na jednej osi 0,5 cala szerszą felgę z podobnego powodu co ty - taki rozmiar felg, które chciałem założyć. Nie widzę równicy wizualnej w naciągu. To jest praktycznie po 5 mm w każdą stronę od krawędzi felgi.

Zastanawiałem się jak ty, ale założyłem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w menu zaznaczone ( odptaszone) że maja się składać lusterka przy zamykaniu auta. Niestety nie zawsze się składają, patrze w menu wszystko ok więc WTF ?

 

Decyduje jeszcze naładowanie akumulatora.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota po przytrzymaniu przycisku się zamykają. Auto faktycznie więcej stoi niż jeździ, wiec możne to kwestia aku. Zobaczymy zaobserwuje co i jak i jeśli będzie tak nadal to zgłoszę na gwarancje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.