Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 945
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Sonar, jesli to ma byc auto do zabawy i bierzesz ppd uwage mx5 to moze warto zastanowic sie nad starszym z4? Budzet z duza nadwyzka starczy a lepsze auto jako funcar ciezko sobie wyobrazic.


Jestem dosc swiezym wlascicielem ale smialo moge polecic 3.0 w manualu, silnik bardzo dobrze radzi sobie z masa. A podejrzewam ze jakosc moze byc wcale nie gorsza od nowej mazdy.

 

Ze względu na zmianę warunków/okoliczności, jakiś czas temu zacząłem się właśnie rozglądać za e85 3.0 (lub 2.5 jeżeli byłby ciekawy okaz) manual, dochodząc do podobnych wniosków. Do tego e85 podoba mi się bardziej wizualnie i prowadzi się bardziej jak klasyczny roadster, przez co lepiej wpisuje w moje potrzeby. Obawiałem się tylko szmacianego dachu przy parkowaniu na zewnątrz, ale mam to za sobą. Z tym że wygląda na to, że znalezienie takiego w rozsądnym budżecie (jak na ok 15 -letni samochód), który nie był wcześniej skasowany, graniczy z cudem.


Obecnie na tapecie:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-3-0-r6-230km-xenon-navi-dvd-klima-ID6C7r5D.html#f2ed044517 - ktoś wspominał, że tył był malowany i przedni zderzak pewnie demontowany, ale rozumiem, że to tylko na podstawie zdjęć? Oglądał ktoś może? Ogólnie to wisi już długo, ale mam blisko, więc pewnie pojadę obejrzeć

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-bmw-z4-3-0i-ID6D3yJ2.html#f2ed044517 - troche mam daleko, ale wyglada na ciekawy egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/samochod-osobowy-CID5-IDFeQxP.html - pojawił się już na forum. Ktoś oglądał/sprawdzał?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e85-z4-CID5-IDDogES.html#3ba764221a - wygląda na zadbany, ale jak dla mnie amortyzatory do wymiany, żeby przejechał przez jakikolwiek próg

https://www.olx.pl/oferta/bmw-z4-cabrio-3-0i-ori-manual-CID5-IDFchYa.html#3ba764221a - tutaj trochę przebieg duży jak na mój gust


Będę wdzięczny za wszelką pomoc, bo przyznam że nie mam zbytnio czasu żeby jeżdzić po całej Polsce, szczególnie jak pożniej się okazuje, że samochód był prawie składany z dwóch.


Pzdr,

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kliknij bezwypadkowe na otomoto i dopiero szukaj, same kapcie wrzuciłeś.

Omijaj handlarzy i tylko bezwypadkowe patrz.

Koszta w tym aucie to masz tak:

Auto jest cholernie twarde i te które oglądałem to nikt się nie kwapi do wymiany amorów a prowadzenie tego auta to bajka.

amory plus sprężyny (tylne pękają na potęgę) plus osprzęt to masz 3,5-4k, nie liczę jakichś tam drążków stab. gum czy tulei wahacza.

opony 2k

akumulator znów kilka stów

ubezp. plus 1 serwis 2k

I tak na start aby to jeździło masz zaraz 10k. A lepiej inwestować w pewne auto niż składaka którego nigdy nie doprowadzisz do ładu i składu.

A nic słabiej nie wygląda niż obdarte fele, każdy element inny odcień i się typ lansuje bo dach złożył. A zderzak wisi na jednym ślizgu. To nie Honda Civic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tym że nie do końca się zgadzam. Może masz rację co do tych egzemplarzy, ale to bardzo ogólnikowe podejście. W przypadku siedemnastoletniego samochodu sportowego trudno o bezwypadkowy model w bardzo dobrym stanie. Nie wspominając o tym, że niektórzy po prostu nie uzupełniają tego parametru albo nie mają takiej wiedzy (bo samochód miał przynajmniej kilku właściecieli i nie wiadomo dlaczego jakiś element został wymieniony czy pomalowany). Z ciekawości sprawdziłem na otomoto i przy takich kryteriach (+silnik 2.5l+ i manual) nie byłoby nawet czego oglądać. Ważne jest oczywiście jak poważny był wypadek/kolizja, jak został naprawiony i w jakim teraz jest stanie (cenne uwagi odnośnie zawieszenia). Ja nie potrzebuję białego kruka czy przyszłego youngtimera i nie mam zamiaru wydawać na prawie dwudziestoletni samochód będący weekendowym fun car 50-60k. Za taką kwotę, na moje potrzeby wolałbym mx5 nd1 i spokój z serwisem na kilka lat. Zresztą widać jakie samochody przewijają się przez ten wątek.

A jeżeli chodzi o wstępne koszty to przegląd, ubezpieczenie (i pewnie kilka innych drobnostek) to trzeba nawet w białym kruku zrobić, standard przy starszym samochodzie. Rzeczy typu zawieszenie, hamulce, gumy itd. to oczywiście ekstra koszt, który powienien się zawierać w (odpowiednio niższej) cenie auta.


Pzdr,

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy standardowym zawieszeniu koszty nie są jakieś nienormalnie wysokie, przy zawieszeniu typu M są wyższe,ale też do zaakceptowania, wymieniałem amortyzatory w e86 typM i koszty były stosunkowo większe niż przy zawieszeniu normalnym -jeśli dobrze pamiętam jeden amortyzator kosztował tysiąc zł, ale samochodu ze zużytymi amortyzatorami przednimi nie dało się prowadzić nawet na autostradzie ,teraz mam e 86 ze standardowym zawieszeniem i sprężyny tylne już wymieniałem bo się połamały i koszty to jakieś małe pieniądze, generalnie jeśli chodzi o e85/86 to nie jest jakiś wahadłowiec z kosmosu i części są zamienne z innymi starszymi modelami BMW-głównie e46,a nawet jeśli nie są to są na akceptowalnym poziomie.

tak jak piszesz znalezienie samochodu który ma około 15 lat w stanie bezwypadkowym i bez jakiejś tam historii graniczy z cudem, ale jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalezienie auta które nigdzie nie było malowane to igła w stogu siana, ja osobiście jak kupuję auto patrzę na stan korpusu. Błotniki przednie, maska, to co się da odkręcić: na to nie patrzę, to zawsze można wymienić. Ale słupek, podłużnica, tylna ćwiartka to wszystko musi być igła. Inaczej poszukując używanego auta można zwariować
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Oczywiście masz rację, nie dyskwalifikuję, natomiast jak widać już na zdjęciach pewne chomiki, to warto o tym napisać, aby na miejscu być przygotowanym lub w ogóle nie jechać.

Spróbuj w tym wozie spasować tył jak fabryka :D Raz walnięty, nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

jestem na forum od 5 lat, dotychczas użytkuję E70. Nadszedł czas aby spojrzeć w kierunku roadstera, i tu prośba do forumowiczów, czy komuś jest znane to auto i czy warto je brać pod uwagę?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-bmw-z4-nie-wymaga-inwestycji-ID6Dd4wz.html#5b0132ace8

nr VIN

WBABT31080LR26688

z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez kamils73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szukam osoby z Poznania lub okolic która poświęciłaby swój czas i pojechała ze mną obejrzeć dwa auta. Z3 i Z4 Obie oferty są z okolic Poznania blisko siebie.Zależy mi na osobie która dobrze zna któryś z tych modeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wrzucałem jedno z tych ogłoszeń jeśli chodzi o BMW Z4.Teraz jest usunięte ale pisałem pod numer podany w ogłoszeniu i jest dalej aktualne.

https://www.olx.pl/oferta/super-bmw-z4-lift-okazja-CID5-IDFLTRt.html wtedy napisałeś ,że "Pierwsza ma niefabryczny wydech, lampy przednie i naklejkę M na klapie. Zderzak jest źle spasowany"


Druga natomiast to z3 https://www.olx.pl/oferta/bmw-z3-sprzedam-bmw-z3-2-0-lift-klima-hardtop-mpakiet-CID5-IDFSdPg.html

Obie są blisko siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Widzę, że szukasz w moich okolicach. Jeśli chcesz fajną Z4 zapraszam do mnie. Kupiłem w maju, polatałem, zrobiłem z żoną wycieczkę w Austriackie Alpy, do Włoch nad jezioro Garda i do Werony, żona też zakochała się w cabrio i chcemy zmienić na nowszy model, ale bez jakichkolwiek ciśnień.

2005 rok, 2.2 , 170 koni, 6 garnków, wszystko sprawne, śmiga, że hej, nowe tarcze i klocki z przodu, mpakietowe 18 cali z nowymi oponami, przebieg 168 tysi. Z czystym sumieniem polecam

Edytowane przez edenmeble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.